20% atlaide pasūtījumiem virs 200 € | Kods: MINUSS20 →
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

20 idejas neaizmirstamai vecmeitu ballītei

Vecmeitu ballīte ir svarīgs notikums pirms kāzām, taču ar ko sākt? Vispirms noskaidrojiet no līgavas, vai viņa sapņo par aktīvu vai drīzāk mierīgāku vecmeitu ballīti. Respektējiet viņas vēlmes, lai ballītes laikā viņa justos ērti.

Tad varat sākt domāt par vecmeitu ballītes dienu, vietu un aktivitātēm. Šajā rakstā jūs atradīsiet iedvesmu, idejas spēlēm, dekorācijām un dāvanām. Tāpat atradīsiet arī parocīgu čeklisti, lai pārliecinātos, ka nekas nav aizmirsts un ballīte būs izplānota nevainojami līdz pēdējai niansei.

Vecmeitu ballītei jābūt tādai, lai līgava to izbaudītu.

Vecmeitu ballītei jābūt tādai, lai līgava to izbaudītu.

Vecmeitu ballītes aktivitātes

Viņa precēsies tikai vienu reizi, tāpēc ballītei jābūt tā vērtai! Vecmeitu ballītē var iekļaut vai nu vienu, vai pat arī desmit dažādas aktivitātes. Tas ir atkarīgs no jums, cik daudz laika un naudas vēlaties ieguldīt. Turpmāk minētās aktivitātes var kalpot kā iedvesma bagātīgai vienas dienas vai nedēļas nogales programmai.

1. ideja vecmeitu ballītei: glempings

Iztēlojieties nakti eleganti dekorētās teltīs ar modernām ērtībām. Teltis ir bohēmas stilā, jūs jūtaties kā pasakā. Jūs glempinga ballītē varat iekļaut rīta jogu, pēcpusdienas pārgājienu vai vakaru pie ugunskura zem zvaigznēm.

Oriģināla vecmeitu ballītes naktsmītne – glempings.

Jūs varat iznomāt glempinga vietu vai izveidot to savā dārzā.

2. ideja vecmeitu ballītei: kulinārijas pieredze

Kā gan ballītē iztikt bez garda ēdiena? Rezervējiet galdiņu restorānā ar iespaidīgu skatu vai uzaiciniet uz mājām šefpavāru, kurš parūpēsies par maltīti.

3. ideja vecmeitu ballītei: klusā diskotēka

Iekļaujiet vecmeitu ballītes programmā klus diskotēku – tā būs jautra aktivitāte. Jūs to varat sarīkot arī mājās. Tam jums būs nepieciešamas bezvadu austiņas katrai dalībniecei. Mūziku var atskaņot arī no telefona.
Klusā diskotēka ir jauna tendence, kas padarīs jūsu vecmeitu ballīti vēl jautrāku.

Klusā diskotēka ir jauna tendence, kas padarīs jūsu vecmeitu ballīti vēl jautrāku.

4. ideja vecmeitu ballītei: vasaras mājas kinoteātris

Vasaras kino radīs burvīgu atmosfēru. Tas apvieno mājas komfortu ar brīvdabas romantiku. Šī ideja ir ideāli piemērota vecmeitu ballītei, jo jūs baudīsiet savas mīļākās filmas brīvā dabā kopā ar draudzenēm, jūtoties ērti, pateicoties spilveniem un segām.

Ieplānojiet mierīgāku vecmeitu ballīti un omulīgi iekārtojieties dārza kinozālē.

Izbaudiet savu mīļāko filmu kopā ar draudzenēm.

5. ideja vecmeitu ballītei: ceļojums uz ārzemēm

Mūsdienās lidojumu biļetes akciju periodos var iegādāties par tiešām zemām cenām! Bet kurp doties? Tas atkarīgs no jūsu vēlmēm. Daži populāri vecmeitu ballīšu galamērķi ir Barselona, Amsterdama, Budapešta, Parīze, Roma, Milāna, Venēcija, Malaga un Londona.

6. ideja vecmeitu ballītei: relaksējoša nedēļas nogale

Pirmskāzu periods var būt stresa pilns, jo jāpaspēj izdarīt tik daudz, turklāt visam jābūt tieši tā, kā līgava iecerējusi. Relaksējoša nedēļas nogale dos iespēju uz brīdi apstāties un atpūsties no stresa. Jūs varat visas kopā doties uz masāžu, spa procedūru vai citām fiziskās un garīgās veselības veicināšanas aktivitātes. Šādi pavadīta nedēļas nogale stiprinās līgavas un pārējo dalībnieču saikni, turklāt jums būs patīkamas atmiņas, kuras atcerēsieties vēl ilgi pēc kāzām.
Līgava noteikti priecāsies svinēt savu vecmeitu ballīti ārzemēs.

Līgava noteikti priecāsies svinēt savu vecmeitu ballīti ārzemēs.

7. ideja vecmeitu ballītei: pikniks parkā

Vai līgava izteica vēlmi, ka viņa vēlētos mierīgu vecmeitu ballīti? Sarīkojiet viņai neaizmirstamu pikniku parkā vai varbūt dārzā. Šāda vecmeitu ballīte ļaus jums labāk iepazīt vienai otru, un, iespējams, pārspriest gatavošanos kāzām. Pikniku varat dažādot ar dažādām interesantām un jautrām spēlēm.

Līgava vēlas mierīgu ballīti? Noorganizējiet parkā pikniku!

Pikniku varat plānot jebkur – parkā vai dārzā.

8. ideja vecmeitu ballītei: dārza ballīte ar bārbekjū

Ja vēlaties sarīkot vecmeitu ballīti ar brīvu atmosfēru, tad barbekjū ballīte būs lieliska izvēle – svaigs gaiss, ziedošs dārzs un grilēta gaļa. Varat programmai pievienot dažādas aktivitātes, piemēram, vasaras kino, karaoke vai tipiskās vecmeitu ballītes spēles.

Sarīkojiet vecmeitu ballīti dārzā.

Vecmeitu ballīte dārzā patiks tām līgavām, kas dod priekšroku privātumam.

9. ideja vecmeitu ballītei: skaistuma diena

Jūs varat visas kopā rezervēt apmeklējumu skaistumkopšanas salonā, doties pie kosmetologa, veikt manikīru, pedikīru vai iegūt jaunu frizūru.
Glāze šampanieša, svaigs manikīrs un sarunas ar draudzenēm. Šādu vecmeitu ballīti līgava noteikti novērtēs.

Glāze šampanieša, svaigs manikīrs un sarunas ar draudzenēm. Šādu vecmeitu ballīti līgava noteikti novērtēs.

10. ideja vecmeitu ballītei: Escape room

Meklējat interesantākas vecmeitu ballītes spēles? Dodieties uz "izlaušanās istabu" jeb Escape Room spēli! Iegremdējieties noslēpumu risināšanā, mīklu minēšanā un slēpto pavedienu atklāšanā, lai sasniegtu kopīgo mērķi – izkļūt no istabas ierobežotā laikā.

11. ideja vecmeitu ballītei: ceļojums pie dabas

Ja līgava dod priekšroku mierīgākām ballītēm, tad varat ieplānot patīkamu ceļojumu pie dabas, piemēram, doties pie ūdens vai doties pastaigā pa dabas taku.
Dodoties mierīgā ceļojumā, jūs iepazīsiet savas valsts skaistumu.

Dodoties mierīgā ceļojumā, jūs iepazīsiet savas valsts skaistumu.

12. ideja vecmeitu ballītei: vīna degustācija

Vai līgavai patīk baudīt vīnu? Ieplānojietekskursiju vīna darītavā kopā ar vīna degustāciju.

Vai līgava ir vīna cienītāja? Aizvediet viņu ekskursijā uz vīna darītavu.

13. ideja vecmeitu ballītei: ballīte uz laivas

Ja budžets nav tik svarīgs, sarīkojiet svinības uz laivas. Dejojiet, atpūtieties un baudiet skaistos skatus, malkojot šampanieti. Viss klājs būs tikai jūsu rīcībā!
Sarīkojiet ballīti uz laivas.

Sarīkojiet ballīti uz laivas.

Līgava priecāsies šādi pavadīt laiku kopā ar draudzenēm.

Līgava priecāsies šādi pavadīt laiku kopā ar draudzenēm.

14. ideja vecmeitu ballītei: deju nodarbības

Vai jums ir apnicis sēdēt pie galda un vēlaties izkustēties? Dodieties uz deju nodarbību un iemācieties jaunus deju soļus kāzu ballītei! Šāda vecmeitu ballīte pārsteigs ikvienu līgavu, kurai patīk dejot un izklaidēties.

15. ideja vecmeitu ballītei: atpūta pie baseina

Vai plānojat vecmeitu ballīti vasarā? Tad noteikti rīkojiet ballīti ārtelpās! Sarīkojiet to pie baseina – ar dzērieniem, piepūšamajiem riņķiem un matračiem un vasarīgu mūziku. Ja jums nav pieejams baseins, dodieties uz ūdens atrakciju parku.

Vasaras vecmeitu ballītes var baudīt brīvā dabā pie ūdens.

Piepūšamās rotaļlietas padarīs jebkuru ballīti jautrāku.

15. ideja vecmeitu ballītei: jogas nodarbības

Ja meklējat kaut ko, kas ļautu atpūsties ne tikai ķermenim, bet arī prātam, mēs iesakām doties uz jogas nodarbībām. Turklāt jūs varat apvienot jogas nodarbības ar citām mūsu sarakstā minētajām aktivitātēm, piemēram, pikniku vai pārgājienu dabā.

16. ideja vecmeitu ballītei: suši gatavošana

Suši pagatavošana ir īsta māksla! Jūs varat to pagatavot kopā pašu spēkiem vai doties uz kādu meistarklasi, kurā jums iemācīs, kā pagatavot suši.
Joga ļaus līgavai nedaudz atslābt pirms kāzām.

Joga ļaus līgavai nedaudz atslābt pirms kāzām.

17. ideja vecmeitu ballītei: vēlās brokastis jeb brančs

Dodieties kopā vēlajās brokastīs. Branča laikā varat līgavai pasniegt dāvanu. Jūs varat rezervēt galdiņu vai sarīkot vēlās brokastis mājās.

Vēlajās brokastīs jābūt kā sāļajiem...

... tā saldajiem našķiem.

18. ideja vecmeitu ballītei: piedzīvojumu diena

Ja vēlaties līgavai sarīkot patiešām īpašu vecmeitu ballīti, sagādājiet viņai īpašu piedzīvojumu. Piemēram, lidojums ar gaisa balonu vai lēciens ar gumiju dos īstu adrenalīna devu.
Vecmeitu ballītē galvenais ir lieliski kopā pavadīts laiks.

Vecmeitu ballītē galvenais ir lieliski kopā pavadīts laiks.

19. ideja: izbaudiet spontānu dienu kopā

Kopā ar līgavu varat doties uz pilsētu un izbaudīt visu, ko pilsēta piedāvāt – klubus, diskotēkas, restorānus, boulingu utt. Izdaiļojiet līgavu ar piemērotiem aksesuāriem, piemēram, plīvuru vai jostu ar uzrakstu "Bride to be".

Vecmeitu ballītes spēles

 • Viktorīna par līgavu – izveidojiet viktorīnu ar jautriem un pikantiem jautājumiem par līgavu, uz kuriem jāatbild pārējām. Noskaidrojiet, kura vislabāk pārzina līgavu!
 • Līgavas kāzu zvērestu – katra uzraksta smieklīgu vai nopietnu kāzu zvērestu, ko līgava nolasa. Līgava izvēlas sev tīkamāko.
 • Bezgalīgais stāsts – rakstiski izveidojiet stāstu par līgavu un palūdziet katrai pabeigt iepriekšējo teikumu. Pēc tam skaļi nolasiet sacerēto stāstu.
 • "Es nekad neesmu..." – spēlētājas pēc kārtas uzdod jautājumus, kas vienmēr sākas ar teikumu "Es nekad neesmu... (piemēram, izšķīrusies pa telefonu)". Ikviena, kura jebkad ir piedzīvojusi šādu situāciju, paceļ roku un paņem dzērienu.

Idejas līgavas dāvanai vecmeitu ballītē

 • Personalizētas rotaslietas – skaista kaklarota, rokassprādze vai gredzens ar līgavas iniciāļiem vai kāzu datumu.
 • Dāvanu karte uz spa – dāviniet līgavai dāvanu karti uz spa, kur viņa varēs atpūsties un palutināt sevi pirms kāzām.
 • Piedzīvojums – uzdāviniet viņai dāvanu karti kādai interesantai aktivitātei, piemēram, vīna degustācijai vai deju nodarbībai.
 • Atmiņu grāmata – izveidojiet albumu ar fotogrāfijām, atmiņām un jaukiem vēlējumiem no draudzenēm.
 • Skaista naktsveļa – naktsveļu vai halātu līgava varēs ņemt līdzi medusmēnesī.

Dekorācijas vecmeitu ballītei

Dekori palīdzēs radīt īsto atmosfēru vecmeitu ballītē. Šeit dažas idejas, kas noderēs.

 • Arka ar baloniem – liela arka ar baloniem pie ieejas vai kā centrālais dekors radīs jauku atmosfēru.
 • Personalizētas zīmes – zīmes ar smieklīgiem citātiem piešķir jautrību.
 • Galda rotājumi – izrotājiet galdus ar svecēm, ziedu kompozīcijām un citiem dekoriem, kas atbilst ballītes krāsu gammai.
 • Foto stūrītis – izveidojiet foto stūrīti ar jautriem aksesuāriem.
 • Ziedu kompozīcija – izveidojiet vienkāršu, bet skaistu sezonas ziedu kompozīciju.

20. ideja vecmeitu ballītei: brīvdienas īrētā naktsmītnē

Ļoti populāra tendence ir īrēt komfortablu naktsmītni, piemēram, vasarnīcu. Dienas programmā varat iekļaut izbraucienus pa apkārtni. Vakara programmā iekļaujiet spēles, dejas un grilēšanu.

10 soļi neaizmirstamai vecmeitu ballītei

Līgavas ballītes organizēšana prasa rūpīgu plānošanu. Lūk, 10 padomi, kas palīdzēs, lai svinības izdotos un līgava tās maksimāli izbaudītu:

  • Sāciet plānot jau laikus: sāciet plānot vairākus mēnešus iepriekš, lai būtu pietiekami daudz laika rezervācijām un viesi varētu atbrīvot laiku.
  • Ņemiet vērā līgavas vēlmes: vecmeitu ballīti līgava noteikti novērtēs, taču pirms tam noskaidrojiet viņas vēlmes. Vai viņa dod priekšroku mierīgākām svinībām vai mežonīgākai ballītei?
  • Plānojiet budžetu: nosakiet budžetu, kas būtu piemērots visām iesaistītajām pusēm, un centieties pie tā pieturēties, lai finansiālais aspekts nevienam neradītu neērtības.
  • Izvēlēties piemērotu datumu: izvēlieties datumu, kas būtu piemērots visām dalībniecēm, vislabāk dažas nedēļas pirms kāzām.
  • Izveidojiet viesu sarakstu: kopā ar līgavu izveidojiet viesu sarakstu, lai pārliecinātos, ka neesat aizmirsušas par nevienu svarīgu cilvēku.
  • Izvēlieties svinību tematiku vai stilu: tēmatika var piešķirt svinībām īpašu akcentu un atvieglot dekorāciju, tērpu un aktivitāšu izvēli.
  • Rezervējiet svinību norises vietu un piegādātājus: ja izvēlaties rīkot svinības restorānā vai īrēt naktsmītni, pēc iespējas ātrāk rezervējiet svinību norises vietu.
  • Plānojiet aktivitātes: plānojiet dažādas aktivitātes un spēles, kas būtu piemērotas visiem klātesošajiem, bet ņemiet vērā līgavas intereses.
  • Sagatavojiet plānu B: esiet gatava jebkam, jo laikapstākļi vai kas cits var izjaukt sākotnējos plānus.
  • Pievērsiet uzmanību niansēm: padomājiet par sīkumiem, piemēram, dāvanām viesiem, īpašiem pārsteigumiem līgavai un personalizētiem aksesuāriem, kas padarīs svinības neaizmirstamas.

Biežāk uzdotie jautājumi

Kas organizē līgavas vecmeitu ballīti?

Parasti līgavas māsa vai tuvākā draudzene. Tieši viņas vislabāk pazīst līgavu un spēj saplānot pasākumu, kas atspoguļos viņas personību un vēlmes.

Kas maksā par līgavas vecmeitu ballīti?

Tradicionāli vecmeitu ballītes izmaksas sedz pasākuma apmeklētāji, nevis līgava. Bieži vien izmaksas tiek sadalītas vienādās daļās starp visām dalībniecēm, izņemot līgavu.

Kāds ir ideālais viesu skaits vecmeitu ballītē?

Ideālais viesu skaits atšķiras atkarībā no svinību veida un līgavas vēlmēm. Parasti tas ir mazāks, intīmāks tuvāko draudzeņu lokā. Parasti no 5 līdz 15 cilvēku.

Kā sazināties ar citiem dalībniekiem?

Ieteicams visas ballītes nianses izrunāt, piemēram, WhatsApp grupā vai sūtīt pašu svarīgāko uz e-pastu. Plānošanas un loģistikas jautājumos var palīdzēt arī dažādi tiešsaistes rīki.