Līdz pat 25% atlaide viesistabas precēm | Ietaupiet jau tagad →
Mums ir jauna lietotne | Atklājiet tās priekšrocības →
10 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Regencycore stila interjers: kā mājās ienest greznību

Ielaidiet savās mājās grezno regencycore jeb pavaldonības stilu, kas apvieno maksimālismu un pārlaicīgu dizainu.

No kurienes radās regencycore tendence interjerā? Atbilde meklējama Netflix seriālā "Bridžetoni" – nesen iznāca seriāla trešā sezona. Kaislība, romantika, intrigas un, pats galvenais, grezns dizains katrā kadrā.

Regencycore stila izcelsme


Lai gan iedvesma šim stilam ir smelta no Londonas aristokrātiskās elites dzīves 19. gadsimta sākumā, tas noteikti nav vēsturiski precīzs. Un tādam tam nav jābūt. Regencycore stilam ir viena milzīga priekšrocība – lai kādu tā elementu jūs izvēlētos, tas lieliski iederēsies interjerā, kurā dominē modernā māksla un dizains. Vai esat gatavi ienest savā dzīvē devu bagātīga, karaliska krāšņuma?


Regencycore stila krāsas un materiāli

Krāsu kombinācijas: regencycore interjeros dominē pasteļtoņi, ko papildina neitrāla ziloņkaula vai tumši pelēka krāsa. Mūsdienīgākā interjerā krāsu palete mainās uz spilgtākām krāsām. Taču pati spilgtākā krāsa ir zelts, kas redzams tādos elementos kā spoguļi, attēlu rāmji vai rokturi. Noderēs arī dekori dzīvnieku formā.

Koksne: plastmasu atstājiet Z paaudzei. Izvēlieties tumšu sarkankoku vai ozolkoku. Tas izcelsies uz noapaļotām dīvānu vai kumodes kājām. Interjeram greznu dimensiju piešķirs grebts koks.

Dabas un Āzijas motīvi: ne tikai vāzes, bet arī tapetes, mēbeles un citi dekori, tostarp spilveni vai gultas veļa ir ar augu un citiem dabīgiem motīviem. Tiek uzskatīts, ka austrumu motīvi ir regencycore estētikas pamatā.
Regencycore stils vadās pēc moto "jo vairāk, jo labāk".

Regencycore stils vadās pēc moto "jo vairāk, jo labāk".

Padomi regencycore stila interjeram

  • Samta dīvāns vai krēsls lai jūs varētu uzlūgt ciemos draugus.

  • XXL spogulis zelta rāmī piešķir greznības sajūtu un vizuāli paplašina telpu.

  • Kristāla lustra ir īsts regencycore stila paraugs. Tā izceļ jebkuru telpu ar savu klātbūtni, turklāt tā ir daudz universālāka, nekā varētu šķist no pirmā acu skatiena. Tā ir piemērota industriālā, glamūra vai romantiskā stila interjeram.

Biežāk uzdotie jautājumi

Kāpēc regencycore stils ir kļuvis tik populārs?

Popularitāti šis stils ieguva, pateicoties Netflix seriālam. Neskaitot interjera dizainu, šis ir redzams arī modes, grima un frizūru tendencēs.

Vai regencycore stils būs populārs arī nākamgad?

Regencycore stilu raksturo tā pārlaicīgums un pārsteidzoši vieglā iespēja to kombinēt ar citiem interjera stiliem. Masīvie elementi, piemēram, lieli spoguļi, bilžu rāmji vai lustras, mazākos interjeros tiek izmantoti mazāk.

Kā radās nosaukums "regencycore"?

Nosaukums "regencycore" ir angļu valodā, tas ir atsavināts no vārda "regency", kas nozīme "pavaldonība". Toties "regency" periods ir nosaukts prinča pavaldoņa jeb reģenta ("regency") Džordža vārdā, kurš bija Lielbritānijas pagaidu karalis, kamēr viņa tēvs Džordžs III bija slims. Pavaldonības periods oficiāli ilga deviņus gadus – no 1811. līdz 1820. gadam.