15% atlaide visam ar kodu JUBILEJA15* Neattiecas uz precēm, kam jau ir atlaide, un uz konkrēti atlasītām precēm.

15% atlaide visam ar kodu JUBILEJA15* Neattiecas uz precēm, kam jau ir atlaide, un uz konkrēti atlasītām precēm.

Viss par iepirkšanos
Lithuanian

Kā izvēlēties paklāju viesistabai

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Ja vēlaties savu viesistabu padarīt pēc iespējas mājīgāku, tad jums pavisam noteikti ir vajadzīgs paklājs. Tas ne tikai emocionāli sasilda telpu, bet arī piešķir interjeram stilu.

Iedvesmojieties no mūsu padomiem, kā ar paklāja palīdzību sadalīt istabu vairākās zonās un kā to izmantot, lai vizuāli palielinātu telpu.

Gaišs, tumšs vai austrumniecisks?

Izvēloties paklāja krāsu un rakstu, ir vērts ņemt vērā ne tikai personīgo gaumi un viesistabas lielumu, bet arī paklāja kopšanas norādījumus. Parasti gaišas krāsas optiski palielina, bet tumšās krāsas samazina telpu. Izlietu kafijas traipu noteikti būs vieglāk paslēpt, ja telpā būs rakstains paklājs, jo diemžēl traipi vislabāk izceļas uz vienkrāsainiem paklājiem.

Apaļš paklājs nelielu zonu akcentēšanai

Katrai paklāja formai ir savas priekšrocības. Apaļi paklāji rada maigu un elegantu noskaņu telpā. Tie ir lieliski piemēroti telpas akcentēšanai un norobežošanai, piemēram, lai izveidotu lasīšanas stūrīti vai atpūtas stūrīti pie kafijas tases. Šāds paklājs, īpaši, ja tas ir košās krāsās, vizuāli palielina mazākas telpas. Ņemiet vērā, ka apaļam paklājam nevajadzētu būt diametrā mazākam par krēsla platumu.

Taisnstūrveida paklāji telpas atdalīšanai

Taisnstūra veida formas paklāji ir ideāli piemēroti lielāku telpu atdalīšanai. Ar paklāju var viegli noteikt dažādas funkcionālās zonas – ēdamistabas zonu, darba telpu vai atpūtas zonu viesistabā. Tomēr ir viens svarīgs nosacījums - tiem jābūt atbilstoša izmēra. Tāpēc ir svarīgi ņemt vērā ne tikai telpas lielumu, bet arī mēbeļu izkārtojumu. Paklāja platums nedrīkst būt mazāks par dīvāna platumu.

Kā izvēlēties paklāju nelielai dzīvojamai istabai

Mazākās istabās lieliski izskatīsies balts, krēmkrāsas vai gaiši pelēks paklājs. Novietojiet to vai nu 10–20 cm priekšā dīvānam vai arī tā, lai paklājs aizņemtu vienu trešdaļu no dīvāna.

Lielāks paklājs plašā viesistabā

Lielākās telpās būs pietiekami daudz vietas, lai uz paklāja ietilpinātu visu dzīvojamās istabas komplektu – dīvānus, galdus un krēslus. Šādi izvietojot mēbeles, jūs ierāmējat atpūtas zonu, padarot to harmoniskāku.

Ja jums ir vairāki dīvāni...

Viesistabā ar vairākiem dīvāniem vai atpūtas krēsliem ir divi veidi, kā novietot paklāju. Viens veids ir novietot paklāju dažus centimetrus pirms dīvāniem un simetriski iecentrēt to. Otrais veids ir izvietot mēbeles ap paklāju. Vienkārši izvēlieties pareizo izmēru, lai uz paklāja varētu novietot gan dīvānus, gan kafijas galdiņus. Noteikti ņemiet vērā atstarpi starp galdu un sēdekļiem.

Kā novietot paklāju zem stūra dīvāna

Neuztraucieties un ievērojiet iepriekš sniegtos padomus. Vēlreiz izmēriet dīvāna platumu abās pusēs. Paklājam jābūt vienādam vai lielākam par dīvāna izmēru. Ja atpūtas zonā ir pufi, krēsli vai kāju soliņi, tad atvēliet tiem vismaz vienu trešdaļu no paklāja platības.

Vienkārši padomi, kā izvēlēties paklāju iekštelpām

• Pārliecinieties, vai paklājs nav īsāks par dīvāna platumu.

• Ievērojiet vismaz 45 cm vai vēlams 75 cm attālumu no lielām mēbelēm, piemēram, skapjiem vai galdiem. Tas ļaus jums vieglāk pārvietoties telpā.

• Ja mēģināt sadalīt telpu dažādās funkcionālās zonās, tad atdaliet katru zonu ar paklāju.

• Ja neesat pārliecināts par sava paklāja izmēru, vispirms izmēģiniet atzīmēt tā izmēru ar līmlenti, lai labāk saprastu, kā tas izskatīsies telpā.

• Ja jums patīk eksperimentēt, izmēģiniet paklāju kombinēšanu. Īpaši iespaidīga ir austa paklāja kombinācija ar paklāju, kas izgatavots no dabīgiem materiāliem, piemēram, džutas vai jūraszālēm.

Meklējat ievdesmu mājokļa iekārtošanai?