Līdz pat 15% atlaide vannas istabas precēm | Ietaupiet jau tagad →
Mid Season Sale | Ietaupiet līdz pat 50% →
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

5 padomi, kā notīrīt logus

Vai logu mazgāšana ir tas darbs, ko jums vismazāk patīk darīt? Mēs esam apkopojuši dažus padomus, kas palīdzēs jums tos notīrīt bez švīkām un citiem pleķiem.

1. Izvēlieties pareizo dienu logu mazgāšanai

Logu mazgāšanai izvēlieties dienu, kad saule nav pārāk spoža, jo tā liks saskatīt visas švīkas, neraugoties uz jūsu pūlēm. Ideāli piemērotas ir apmākušās dienas.

2. Sagatavojiet visus palīglīdzekļus

  • Mikrošķiedras drāna: tāda, kas neatstāj pūkas. Nemazgājiet drānu mīkstinātājā, jo tas atstāj švīkas.
  • Sūklis: tā palīdzēs radīt putas uz logiem.
  • Logu tīrītājs vai speciāla logu mazgāšanas ierīce: mēs iesakām izmantot ne tikai drānu, bet arī logu tīrītāju vai īpašu ierīci. Ar vienu rokas vilcienu varēsiet no loga noņemt ūdeni.
  • Spainis: izvēlieties kvadrātveida spaini, kurā ērti iegremdēt tīrītāju.
  • Gumijas cimdi: tie pasargās jūsu rokas ne tikai no mazgāšanas līdzekļa, bet no jebkādām iespējamām šķembām.
  • Logu tīrīšanas un trauku mazgāšanas līdzeklis: ja izmantojat gumijas tīrītāju vai mazgāšanas ierīci, vienmēr ir ieteicams izmantot līdzekli, kas veido putas. Gumija tad labāk slīdēs pa logu un atstās to bez švīkām.
Pēc nepieciešamības: nodrošinieties ar īpašu skrāpi, lai noņemtu noturīgus netīrumus, taču izmantojiet to ļoti uzmanīgi: ja tas netiek pareizi izmantots, ar to var saskrāpēt logus.
Logu pulēšanai var izmantot arī speciālus logu pulētājus.

Logu pulēšanai var izmantot arī speciālus logu pulētājus.

3. Nomazgājiet rāmjus un žalūzijas

Uzvelciet gumijas cimdus, lai pasargātu rokas no bojājumiem, un notīriet logu rāmjus, eņģes un palodzes ar sausu drānu vai birstīti, kurai ir mīksti sariņi. Vispirms sausā veidā noņemiet putekļus un zirnekļu tīklus, pēc tam ūdenī, kurā ieliets trauku mazgājamais līdzeklis, iemērciet drānu un visu kārtīgi noslaukiet.

Padoms, kā vislabāk notīrīt žalūzijas: izsūciet tās ar putekļsūcēju, izmantojot piemērotu uzgali, pēc tam maigi noslaukiet ar drānu.

4. Notīriet logus

Piepildiet spaini ar trauku mazgājamo līdzekli un remdenu ūdeni. Ūdenim nav jābūt pārāk karstam, citādi tas iztvaikos uz loga, pirms jums būs iespēja to iztīrīt. Iemērciet sūkli vai drānu ūdenī un uzklājiet uz logiem, lai radītu putas. Putas ir nepieciešamas ne tikai tāpēc, lai vieglāk notīrītu ar gumijas tīrītāju, bet arī tāpēc, lai atšķirīgās burbuļu struktūras dēļ ātri noteiktu vietas, kur logs ir vairāk netīrs. Šādā veidā notīriet visu logu.
Kā noņemt uzlīmes no logiem:

 • Pamēģiniet sasildīt tās ar fēnu un pēc tam noņemt.
 • Uzlieciet uz tām mitru drānu, ļaujiet mitrumam iedarboties. Pēc tam uzmanīgi tās nokasiet.
 • Izmantojiet etiķi, atstājiet to uz uzlīmes un pēc tam uzmanīgi nolobiet to.

5. Nosusiniet

Tagad noslaukiet logus ar logu tīrītāju. Strādājiet ar vertikāliem vai horizontāliem triepieniem, ideālā gadījumā ar vienu garu triepienu no augšas uz leju. Centieties bieži noslaucīt tīrītāju ar lupatiņu. Novietojiet tīrītāju pret logu ar gumijas pusi uz augšu, nevis otrādi, jo citādāk netīrumi tiks izkliedēti uz loga.

Iespējams, ka nelieli traipi paliks stūros, kur ar logu tīrītāju ir grūtāk piekļūt. Noslaukiet tos ar mikrošķiedras drānu.
Padomi loga pulēšanai:

 • Lieliski noderēs vecas avīzes. Tikai esiet ar tām uzmanīgi, lai, piemēram, tinte nenosmērē logu rāmjus.
 • Iemaisiet pudiņa pulveri ūdenī un izmantojiet šo maisījumu logu pulēšanai.

Mazgājiet logus ar avīzēm ļoti uzmanīgi, jo tinte var iekrāsot logu rāmjus.

Mazgājiet logus ar avīzēm ļoti uzmanīgi, jo tinte var iekrāsot logu rāmjus.