Bonami dienas: –15% pilnas cenas precēm | Kods: BONAMIDIENAS15 →
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Padomi, kā satīrīt un sakārtot bērna istabu

Karolína Fardová
Karolína Fardová
Bonami Blogger

Bērnu istabā vienmēr notiek kustība – tā ir vieta spēlēm, radošumam, atpūtai un dažreiz pat pusdienām! Taču tas nav nekāds pārsteigums, ka tādā veidā pat vismazākajā mājoklī dažkārt var izraisīt haosu. Ko iesākt? Jums lieti noderēs dažādi knifiņi un praktiski padomi, pateicoties kuriem katram priekšmetam bērnu istabā būs sava vieta, turklāt... tīrīšana prasīs mazāk laika!

Gūstiet iedvesmu sava bērna istabai un aplūkojiet, kādus praktiskus un jaukus glabāšanas grozus un kastes ir izvēlējusies divu mazu meiteņu mamma un poļu bloga autore Dominika, no kuras iedvesmu varat smelties arī viņas "Instagram" kontā – skandynawski.domek.

Bērnu istabas lielā uzkopšana

Reizi gadā kopā ar bērniem veiciet rūpīgu istabas uzkopšanu. Labs veids, kā to izdarīt, ir novietot istabas vidū rotaļlietas, drēbes, grāmatas un citus priekšmetus. Tad kopā ar bērniem visu sašķirot divās kaudzēs. Vienā lieciet visu to, ko vēlaties paturēt, bet otrā – visu to, kas ir saplīsis, vairs neder vai, iespējams, bērniem jau ir apnicis. Tā kā bērni aug ļoti strauji, iespējams, istabā atradīsiet apģērbu, no kā bērni ir izauguši, vai rotaļlietas, par kurām ir zudusi interese. Ja šīs mantas ir labi saglabājušās, jūs tās varat ziedot labdarībai.

SVARĪGI! Nekad neizmetiet rotaļlietas bez bērna ziņas.

Rotaļlietu šķirošana un uzglabāšana

• Šķirojiet rotaļlietas un priekšmetus kategorijās: plīša zvēriņi, zīmēšanas un radošie piederumi, galda spēles, skolas piederumi utt.

• Glabājiet katras kategorijas priekšmetus mazākās vai lielākās rotaļlietu kastēs. Mazākiem bērniem prieku radīs, ja kastu saturs tiks nošķirts ar etiķetēm vai mīļiem attēliem (piemēram, uzlīmēm).

• Āra rotaļlietas varat glabāt kastēs uz ritenīšiem, vasaras laikā tās ērti varēsiet aizvest uz rotaļu laukumu un pēc tam nolikt atpakaļ vietā. Kastes nedrīkst būt pārāk lielas vai smagas.

• Papīra vai auduma maisiņi ir lieliski piemēroti plīša rotaļlietām.

• Drēbes vislabāk glabāt atvilktnēs. Ja glabājat tās plauktā, iegādājieties kastes.

Kā sakārtot neliela izmēra istabi

• Ja istaba ir neliela, apsveriet vertikālu mēbeļu ieviešanu, lai pēc iespējas izmantotu vietu telpā.

Sienas plaukti bērniem ir lieliski piemēroti grāmatu un mīļāko rotaļlietu glabāšanai.

Divstāvu gultas nodrošinās vietu galdam un/vai rotaļu laukumam.

• Izmantojiet gultas atvilktnes, kas lieliski noder mantu un sezonas apģērbu glabāšanai.

Kā uzturēt kārtību

• Novietojiet sienas pakaramo tieši pie ieejas istabā. Uz tās varēs uzkarināt jau nēsātās drēbes vai mugursomu.

• Telpa izskatīsies daudz sakoptāka un harmoniskāka, ja uz tās kumodēm un citām virsmām nesakrausiet pārāk daudz lieku mantu.

Glīts grozs vai kaste ar vāku ir lieliska vieta rotaļlietām, jo vāks ļauj paslēpt to, ko nevēlies rādīt citu acīm. Tas arī istabu padara vizuāli organizētāku.

Mūsu padoms

Bērnu vajadzības un intereses mainās zibenīgā ātrumā, tāpēc vismaz reizi gadā kopā ar bērnu izšķirojiet mantas. Piemēram, varat ieviest pirmssvētku uzkopšanas tradīciju. Vai arī ierosināt veikt lielo šķirošanu nedēļu pirms bērna dzimšanas dienas.