Līdz pat 20% atlaide skandināvu stila precēm | Ietaupiet jau tagad →
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Guļamistabas pārvērtības bohēmas stilā

Kāpēc gan vienā telpā neizvietot dzīvojamo istabu, virtuvi, ēdamistabu un guļamistabu? Tas ir izaicinoši, bet ne neiespējami! Pārliecinieties par to paši, aplūkojot čehu influenceres un moderatores Nikolas Moravcovas netipisko dzīvokli, kura interjeru iekārtoja dizainere Veronikas Gajdošova.

Mēs sazinājāmies ar dizaineri. Viņai ir līdzīga gaume, un tas atviegloja dizaina procesu. Mēs apstiprinājām mūsu kopīgās idejas un kopīgi nonācām pie rezultāta. Ir lieliski saņemt atsauksmes no profesionāļiem un gūt pārliecību, ka šis bija labākais iespējamais risinājums.

Nikola Moravcova, moderatore un influencere

Veronika Gajdošova: atvērtās telpas izkārtošana bija izaicinājums

Pirms pirms dažiem mēnešiem Nikola nolēma savu guļamistabu pārveidot par meitas bērnistabu. Tāpēc viņai vajadzēja pārcelt guļamvietu diviem pieaugušajiem uz dzīvojamo istabu un virtuvi.

Viņa vērsās pie Veronikas Gajdošovas, lai atklāta tipa telpā izveidotu pilnvērtīgu un stilīgu guļamzonu.

Kā viņai izdevās atrisināt vairāku funkcionālo zonu atdalīšanu un kā viņai izdevās savienot guļamistabu ar pārējo interjeru? Uz to dizainere Veronika Gajdošova atbild šajā intervijā.Kādu stilu jūs ar Nikolu izvēlējāties šai telpai un kāpēc?

Mēs izvēlējāmies bohēmisko stilu, kas saskan ar esošajiem interjera elementiem. Bohēmas stilu, kas Nikolas dizainā bija diezgan izteikts, papildināja metāliski elementi un koka elementi. Šī kombinācija padarīja visu telpu saskaņotāku un mājīgāku.

Kā guļamistabas plānojums, ieskaitot dzīvojamo istabu un virtuvi, ietekmēja dizainu?

Nikolas gadījumā mēs strādājām ar visai netipisku atvērtu tipa telpu, kurā savijās vairākas funkcijas. Tāpēc mēs sadalījām telpu vairākās zonās, lai maksimāli izmantotu to, ko plānojums mums ļāva. Guļamtelpa bija mazāka, tāpēc mums vajadzēja atbrīvot vietu visiem nepieciešamajiem elementiem. Tomēr projektēšanas process bija ļoti relaksējošs.

Guļamistaba pirms pārvērtībām
Guļamistaba pēc pārvērtībām
Pēc kā izvēlējāties interjera krāsu un materiālu paleti?

Es pieturējos pie diezgan pieticīgas krāsu paletes, lai radītu telpu atpūtai un relaksācijai. Maigos toņus papildina koka elementi, kas interjeram piešķir siltumu.

Mēs izmantojām galvenokārt dabiskus materiālus, piemēram, koku un linu, ko bagātinājām ar metāliskiem elementiem. Šī kombinācija izsmalcināja telpu un piešķīra tai kontrastu un dziļumu.

Ko jūs ņēmāt vērā, izvēloties mazākus aksesuārus un dekorus?

Dekorācijām es ievēroju to pašu principu, ko mēbelēm, taču ar lielāku brīvību drosmīgu krāsu ziņā. Īpaši terasē mans mērķis bija izcelt vasaras enerģiju. Tāpēc par atbalsta elementu kalpoja zemes toņi, kas pieder pie bohēmas stila.

Kā jums izdevās nodalīt guļamzonu no dzīvojamās zonas?

Tā kā tā ir vieta miegam un atpūtai, mums vajadzēja to arī ņemt vērā. Lai daļēji atdalītu dienas un nakts zonu, mēs pievienojām aizslietni, ko var dekorēt ar dažādiem piekarināmiem elementiem.

Vai telpā bija kāds skaidri iepriekš noteikts elements, ko izmantojāt, lai veidotu visu telpu?

Nikola un Karels izvēlējās akustiskos paneļus ar koka krāsojumu, lai vizuāli nostiprinātu guļamistabas telpu. Savā ziņā mēs tiem pakārtojām visu dizainu, bet vienlaikus izmantojām tos, lai padarītu visu telpu ērtāku. Rezultātā interjers nav tik auksts kā ar baltām sienām.

Kas vēl jūs iedvesmoja, veidojot dizainu?

Mūsu iedvesma bija Nikola un Karels un viņu dzīvesveids. Veidojot dizainu, es galvenokārt rūpējos par to, lai viņiem būtu ērti un lai dizains viņiem būtu jēgpilns. Es vēlējos, lai viņu mājoklis atgādinātu vietu, kur viņiem patīk pavadīt laiku un justies labi.

Vai Nikola un Karels noteica kādas robežas, kas jums bija jāievēro, vai arī jums bija dota vaļa?

Man jāsaka, ka Nikola un Karels bija lieliski, un sadarbība bija ļoti patīkama. Viņi nāca klajā ar dažām idejām, bet tajā pašā laikā viņi bija atvērti jebkurām jaunām un noderīgām idejām, par ko esmu viņiem ļoti pateicīga.

Vai esat iestrādājuši kādus interjera dizaina palīgrīkus, kas atvieglo saimnieku dzīvi un padara dzīvokli vienlaikus funkcionālāku un stilīgāku?

Manuprāt, šajā interjerā tā ir šīs atvērtās telpas zonēšana, neradot nesakārtotības sajūtu. Visam ir sava vieta, un zonas ir savstarpēji harmoniski izvietotas.

Vai projektēšanā vai īstenošanā bija kāda problēma, kas bija radoši jārisina?

Manuprāt, mēs to paveicām bez problēmām. Taču lielākais izaicinājums noteikti bija izkārtojums, kuram mēs veltījām visvairāk laika.