Pavasara 15% atlaide ar kodu APRILIS15 | Ietaupiet jau tagad →
Mid Season Sale | Ietaupiet līdz pat 50% →
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Kā iekārtot omulīgu namiņu kokā?

Irina Klomp Stanescu
Irina Klomp Stanescu
Bonami Blogger

Pieticīgs, bet apburošs un lieliski pārdomāts. Tieši tāds ir šis unikālais koka namiņš Transilvānijā.

Namiņa īpašnieki vēlējās, lai tas būtu vienlaikus ērts un fukcionāls. Krāsu, faktūru un atmosfēras izvēli iedvesmoja vietas skaistums, tās atrašanās vieta un skats uz Retezata kalnu masīvām.

Lai gan šis pasakainais namiņš atrodas Rumānijā un mums Latvijā nav kalnainu skatu, šajā rakstā jūs atradīsiet dažādus universālus un praktiskus dizaina padomus, kas noderēs arī jūsu vasarnīcas vai lauku mājas iekārtošanā.

Izvēlētais interjera stils

Namiņš ir iekārtots skandināvu un modernajā stilā, kas apvienots ar mūsdienīgu estētiku, respektējot klasisko un pārlaicīgo elementu saglabāšanu.

Apgaismojumam bija būtiska nozīme vasarnīcas atmosfēras radīšanā, jo tas bija viens no svarīgākajiem elementiem, pēc kuriem noteicām namiņa kopējo stilu.

Galvenie elementi ir pēc iespējas tuvāk dabai: koka mēbeles to dabiskajā formā (tās gan ir nokrāsotas baltā krāsā, lai radītu kontrastu), dekori siltos vai zemes toņos un koši tekstilizstrādājumi, lai telpā radītu līdzsvaru. Jumtam un sienām izmantojām vates izolāciju – mēs vēlējāmies izmantot otrreizēji pārstrādātus materiālus.

Bonami preces

Bonami piedāvā plašu preču klāstu, tāpēc mums bija no kā izvēlēties. Dizains ir emocionāla pieredze, tāpēc mēs izvēlējāmies dekorus un tekstilizstrādājumus, kas pauž emocijas vai rada kādu konkrētu noskaņu. Interjerā skaidri izpaužas mana mīlestība pret keramikas vāzēm, samtu un terakotu.

Tāpat mums bija svarīgi izvēlēties kvalitatīvu gultas veļa un pārdomāti izvēlētu paklājs, jo arī šie elementi veido daļu no kopējā dizaina.

Dabīgā gaisma iekštelpās ienes dabu

Es nevarētu iedomāties šo vietu bez dabīgās gaismas. Lielie logi, pa kuriem ieplūst gaisma, rada harmoniju ar apkārtējo vidi. Lai cik skaisti iekārtota būtu telpa, bez dabīgās gaismas tā būtu nedzīva.

Arhitekta knifi un padomi

Mājokļa iekārtošana var sagādāt daudz prieka un vienlaikus bailes, jo iespējas šķiet bezgalīgas.

1. Ja iespējams, izmantojiet dažādus gaismas avotus, jo tie piešķir telpai citu dimensiju.

2. Izvēlieties vienojošu krāsu paleti. Nekombinējiet pārāk daudz toņu un izvēlieties siltos toņus.

3. Jums nav jānomaina mēbeles vai dekorācijas katru reizi, kad vēlaties atdzīvināt interjeru. Dažkārt pietiek tikai kaut ko pārvietot, lai konkrētā mēbele vai dekors atkal iegūtu "jaunu elpu".