20% atlaide pasūtījumiem virs 200 € | Kods: MINUSS20 →
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Skaistākās terases: iedvesma un ieteikumi āra viesistabai

Vai sapņojat par klusu rītu ar kafijas tasi svaigā gaisā vai jautriem vakariem ar draugiem un ģimeni pie karsta grila? Tas, kā un kad jūs izmantosiet savu terasi, ir atkarīgs no jums. Taču mēs jums ieteiksim, kādus materiālus un mēbeles izvēlēties terasei, kā to noēnot un padarīt mājīgu.

Esam pievienojuši arī daudz fotogrāfiju, kas var palīdzēt gūt iedvesmu jūsu sapņu terasei.

Iekārtojot terasi, ņemiet vērā, kā āra telpa iederēsies mājas interjerā.

Iekārtojot terasi, ņemiet vērā, kā āra telpa iederēsies mājas interjerā.

Iedvesmojieties no āra terasēm pēc stila

Dārza terases: iedvesma modernajam stilam

Modernā stila terasi raksturo vienkāršas līnijas un ģeometriskas formas. Lai piešķirtu telpai izsmalcinātu izskatu, galvenokārt izmantoti rūpnieciski materiāli, piemēram, metāls, stikls un betons. Mēbeles bieži vien ir drosmīgas, aksesuāriem izmantojot košas krāsas, kas piesaista uzmanību.

Moderno terasi raksturo vienkāršas līnijas un ģeometriskas formas.

Galvenokārt tiek izmantoti rūpnieciski materiāli, piemēram, metāls, stikls un betons.

Nepārspīlējiet ar dekoriem.

Dārza terases: iedvesma bohēmas stilam

Bohēmas stila terase ir pilna dzīvības, krāsu un daudzveidīgu rakstu. Dominē dabiski materiāli, piemēram, rotangpalmas, bambuss un ar rokām austs tekstils, kas piešķir terasei mājīgu un viesmīlīgu atmosfēru. Mēbeles var sastāvēt no dažādām detaļām un komplektiem. Šim stilam raksturīgi ir arī dekoratīvi elementi, piemēram, laternas, augi un daudz mīkstu spilvenu.

Bohēmas stila terasei raksturīgas košas krāsas un raksti.

Dominē dabiski materiāli, piemēram, rotangpalmas, bambuss un ar rokām austi tekstilizstrādājumi.

Neaizmirstiet par laternām, augiem un mīkstiem spilveniem.

Dārza terases: iedvesma lauku stilam

Lauku stila terase izceļas ar savu dabiskumu un klasisko lauku šarmu. Koka, akmens un terakotas materiāli ir šī stila pamatā, kas piešķir terasei autentisku izskatu. Atmosfēru papildina tādi aksesuāri kā metāla laternas, keramikas trauki un ar rokām darināti tekstilizstrādājumi.

Koks, akmens un terakota ir lauku stila pamatā.

Izvēlieties tādus aksesuārus kā metāla laternas un keramikas traukus.

Tekstilmateriālos dominē kokvilna, lins un džuta.

Dārza terases: iedvesma Vidusjūras stilam

Šim stilam raksturīgās krāsas ir terakotas oranža, dzeltena, balta un zila, kas atspoguļo piekrastes vidi. Raksturīgie materiāli ir dabīgais akmens, koks un metāls. Svarīga loma ir arī augiem, šim stilam piestāvēs lavanda un dažādu veidu sukulenti.

Izvēlieties pārsvarā dzeltenu, zilu un baltu krāsu.

Raksturīgie materiāli ir dabīgais akmens, koks un metāls.

Audzējiet lavandu un dažādu veidu sukulentus.

Dārza terases: iedvesma japāņu stilam

Japāņu stilu raksturo minimālisms, vienkāršas līnijas un uzsvars uz dabisku materiālu, piemēram, koka un akmens, skaistumu. Dominē neitrālas krāsas, kas palīdz radīt mierīgu un harmonisku vidi. Šim stilam raksturīgas arī futona dārza mēbeles, bonsai, bambusa aksesuāri un ūdens elementi.

Japāņu stila terasēs dominē minimālisms.

Japāņu stilā uzsvars tiek likts uz koka un akmens dabisko skaistumu.

Dominē neitrālas krāsas.

Terases krāsas un materiāli

Izvēloties krāsas un materiālus savai āra terasei, ņemiet vērā, kā āra telpa iederēsies mājas interjerā. Izmantojiet līdzīgas krāsas, materiālus vai aksesuārus.

Varat izvēlēties neitrālus toņus, piemēram, smilškrāsu, pelēku, bēšu vai baltu. Tās ir lieliskas pamatkrāsas terasēm, jo tās nodrošina neitrālu fonu, ko var viegli papildināt ar krāsainākiem akcentiem. Šīs krāsas arī labi atstaro saules gaismu, kas novērš virsmas pārkaršanu.

Tādi dabiski toņi kā zaļš, brūns, terakotas oranžs vai zils var izskatīties ļoti patīkami un harmoniski. Lai atdzīvinātu telpu, var izvēlēties spilgtākus akcentus uz aksesuāriem, piemēram, spilveniem, puķu kastēm vai citiem dekoriem.

Materiālu ziņā populārs ir koks, īpaši eksotiskais koks, jo tas ir izturīgs, elegants un izskatās labi. Šeit viss ir atkarīgs no jūsu vēlmēm un budžeta. Citi materiāli, kas ir piemēroti terasēm, ir akmens, rotangpalma, betons un metāls. Tie ir ļoti izturīgi un viegli kopjami. Tomēr tie mēdz būt arī dārgāki.

Izskata un komforta ziņā āra mēbeles arvien vairāk līdzinās interjera mēbelēm. Piemēram, mūsdienīgs ir metāls ar tekstilmateriālu pinumu, mākslīgais koks vai DURAWOOD, kas izskatās lieliski un labāk panes dažādu laikapstākļu un saules staru iedarbību.Linda Povolna, Bonami interjera dizainere

Neitrāli un gaiši toņi labi atstaro saules gaismu.

No otras puses, dabiskie toņi var izskatīties ļoti patīkami un harmoniski.

No materiāliem populārs ir koks, īpaši eksotiskā koksne.

Kā iekārtot terasi

Padomājiet par to, kā plānojat izmantot terasi. Vai vēlaties, lai telpa būtu paredzēta tikai atpūtai, regulārām grilēšanas ballītēm ar draugiem, vai audzēsiet garšaugus un dārzeņus, vai arī strādāsiet uz terases. Katram no šiem mērķiem ir nepieciešams atšķirīgs plānojums.

Tāpat ņemiet vērā terases novietojumu. Uz dienvidiem vērstās terases saņem daudz saules gaismas, kas ir ideāli piemērota garšaugu audzēšanai vai atpūtai pēcpusdienā un vakarā, taču, ja uz šādas terases paredzēts strādāt, būs nepieciešams arī labs ēnojums.

Ēnojums ir laba ideja arī tad, ja jums ir nepieciešams privātums no ziņkārīgo kaimiņu acīm.

5 visbiežāk pieļautās kļūdas, iekārtojot terasi

1. Neizplānota terase.
Plānošana ir svarīgs terases iekārtošanas process. Iepriekš apsvēriet terases mērķi, cilvēku skaitu, kurus, iespējams, uzņemsiet, un to, kādas aktivitātes veiksiet uz terases. Tas palīdzēs noteikt pareizo mēbeļu izmēru, to atrašanās vietu un veidu.

2. Nepareiza materiālu izvēle.
Izvēlieties materiālus, kas ir izturīgi pret laikapstākļu iedarbību, piemēram, UV stariem, mitrumu un temperatūras svārstībām.

3. Pārblīvētība.
Ja izvēlaties pārāk daudz mēbeļu vai dekorāciju, terase būs pārblīvēta un nepraktiska. Ir svarīgi saglabāt līdzsvaru starp estētiku un funkcionalitāti. Pārliecinieties, ka terasē ir pietiekami daudz vietas kustībām un atpūtai.

4. Nepietiekams apgaismojums.
Ja plānojat terasi izmantot arī vakarā, neaizmirstiet par atbilstošu apgaismojumu.

5. Nav pietiekama komforta.
Jā, estētika ir svarīga, bet tās dēļ nevajadzētu upurēt komfortu. Cieti krēsli un dīvāni vai nekvalitatīvas mēbeles var panākt pretējo efektu, jo, iespējams, jūsu terase netiks izmantota tik bieži, kā jūs vēlētos. Ieguldiet līdzekļus kvalitatīvās un ērtās dārza mēbelēs.

Iekārtojot terasi, ņemiet vērā terases novietojumu.

Padomājiet par to, kādam nolūkam paredzēta terase un cik daudz cilvēku jūs varētu uzņemt.

Kā izvēlēties terases mēbeles

 • Izvēlieties materiālus, kas ir noturīgi pret laikapstākļiem un ir viegli kopjami. Piemēram, āra mēbeles var būt izgatavotas no alumīnija vai sintētiskā rotangpalmas materiāla.
 • Pirms iegādājaties mēbeles, rūpīgi izmēriet terasi, lai pārliecinātos, ka mēbeles būs piemērotas un uz terases paliks vieta, lai ērti pārvietotos.
 • Mazākām terasēm labs risinājums ir modulārās vai saliekamās mēbeles.
 • Ieguldiet līdzekļus labas kvalitātes spilvenos, kas paredzēti lietošanai ārā. Tikai tā tie spēs izturēt lietus un UV staru iedarbību.
 • Mēbeles ar uzglabāšanas vietām, piemēram, soliņi ar uzglabāšanas vietu zem sēdekļa, ir ļoti noderīgas.

Izvēlieties materiālus, kas ir noturīgi pret dažādiem laikapstākļiem.

Pirms mēbeļu iegādes rūpīgi izmēriet telpu.

Kā izveidot mājīgu terasi

 • Izmantojiet āra spilvenus un paklājus, lai piešķirtu jūsu terasei komforta sajūtu.
 • Izveidojiet mājīgu atmosfēru ar āra lampiņu virtenēm, vai laternām.
 • Neaizmirstiet par zaļumiem – puķu kastēm, piekaramajiem podiem, garšaugiem podiņos.
 • Izvēlieties ērtas mēbeles ar mīkstiem sēdekļiem, šūpuļkrēsliem vai piekarināmiem krēsliem.
 • Vēsos vakaros noderēs elektriskais vai gāzes sildītājs.

Izmantojiet praktiskus grozus segām.

Romantisku noskaņu terasei piešķirs laternas un lampiņu virtenes.

Āra paklājs padara terasi ļoti mājīgu.

Kā aizēnot terasi

Atpūtu uz terases var traucēt pārāk spēcīga saule vai lietus. Tāpēc terase nevar iztikt bez jumta seguma vai vismaz saules aizsargam. Ideālā gadījumā atpūtas zonai būtu jāatrodas tieši zem mājas jumta, kas pasargās jūs no laikapstākļiem.

Lētākais un vienkāršākais uzstādīšanas variants ir saules aizsargs. Jums nav nekas jābūvē vai jāurbj. Tā ir lieliska alternatīva saulessargam, un to aizsargā viegla hidroizolācija, kas pasargās jūs no neliela lietus.

Jūs varat izmantot arī dārza nojumi. Ja nojumei ir sānu sienas, tā daļēji aizsargās arī pret vēju.

Ja vēlaties aizēnot terasi, lai izvairītos no ziņkārīgiem kaimiņu skatieniem, varat iegādāties arī balkona aizslietņus.

Terases aizēnošana pie mājas: iedvesma nojumei.

Terases aizēnošana pie mājas: iedvesma nojumei.

Lētākais un vieglāk uzstādāmais risinājums ir saules aizsargs.

Lētākais un vieglāk uzstādāmais risinājums ir saules aizsargs.

Biežāk uzdotie jautājumi

Kā izveidot terasi saskaņā ar fen-šui?

Saskaņā ar fen–šui, ir svarīgi uzturēt terasi tīru un sakārtotu. Āra mēbeles jānovieto tā, lai no tām būtu jauks skats uz dārzu vai apkārtni. Vēlams izvēlēties apaļas mēbeles, piemēram, ovālus vai apaļus galdus.

Fen-šui terasei jābūt krāsu ziņā saskaņotai, lai visi tajā justos ērti. Vienmēr izvēlieties pieklusinātākus toņus, kas parasti sastopami dabā. Pārāk piesātināti un koši toņi novērš uzmanību un var radīt negatīvas emocijas.

Kā uzbūvēt terasi mājas sānos?

Terase parasti jābūvē mājas dienvidu vai rietumu pusē. Ja terase ir vērsta uz dienvidiem, uz tās būs visvairāk saule, proti, no rīta līdz vakaram, bet, ja tā vērsta uz dienvidrietumiem, saule sildīs no vēla rīta līdz vakaram. Toties, ja terase vērsta uz ziemeļaustrumiem, jūs varēsiet baudīt sauli no rīta un vakarā. Pēcpusdienā būs patīkama ēna.

Ļoti svarīgi ir atspoguļot mājas izskatu un apkārtni un atbilstoši tam noteikt tās izmērus. Tāpat ir jādomā par to, kā terase būs saistīta ar māju. Ja tā ir savienota ar dzīvojamo istabu vai virtuvi, uz terasi būs viegli nokļūt un nebūs nepieciešams sarežģīti apiet māju.

Terasē vajadzētu iekļaut āra mēbeļu komplektu, grilu, uzglabāšanas vietas, dekoratīvos elementus vai augus. Tāpēc standarta izmēram 4 līdz 6 cilvēkiem vajadzētu būt vismaz 20–25 m2. Padomājiet arī par to, vai vēlāk nevēlaties pievienot nojumi vai ziemas dārzu.

Kā izveidot mājas biroju uz terases?

 • Izvēlieties ērtas, ergonomiskas un pret laikapstākļiem izturīgas mēbeles. Svarīgi, lai būtu stabils galds un ērts krēsls, kas ļaus ilgstoši sēdēt.
 • Pārliecinieties, ka jums ir pietiekami daudz ēnojuma, lai dienas laikā netraucētu saule. Nojumes vai lieli saulessargi var nodrošināt ēnu un aizsardzību no lietus.
 • Pārliecinieties, vai terasē ir stabils Wi-Fi savienojums un kontaktligzda, lai uzlādētu klēpjdatoru.
 • Ļoti svarīgi ir parūpēties par piemērotu apgaismojumu. Izvēlieties gaismekļus, kas ir piemēroti lietošanai ārpus telpām.