Bonami dienas: līdz pat 50% atlaide | Saņemt atlaidi →
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Kā izvēlēties un atpiņķerēt Ziemassvētku lampiņu virtenes?

Ziemassvētku lampiņas mēdz sapīties tādos mezglos, ka reizēm to atpiņķerēšana aizņem labu brīdi. Lai nezaudētu nervus pirmssvētku pēdējas dienās, mēs esam sagatavojuši padomus, kā izrotāt savu mājokli ar lampiņu virtenēm, kā izvēlēties savam mājoklim piemērotas lampiņas un ko darīt, lai nākamreiz tās atkal nesapiņķerētos.

Ko darīt, ja lampiņas sapinušās?

Nervus kutinošā cīņā jūs turpināt atpiņķerēt no lielā mezgla vienu spuldzīti pēc otras. Ikviens ir piedzīvojis šos "priecīgos" pirmssvētku brīžus.

Apbruņojieties ar lielu pacietību, atrodiet kādu no virtenes galiem un lēnām sāciet atpiņķerēšanu. Galu galā jums tas izdosies!

Bonami padoms:

Ja tomēr zaudējat visu pacietību un nevarat tās atpiņķerēt, izmantojiet lampiņu mezglu kā unikālu Ziemassvētku rotājumu. Ievietojiet lampiņu virteni, piemēram, lielākā burkā, un ieslēdziet lampiņas. Ar minimālu piepūli jūs izveidosiet visai interesantu un unikālu gaismas dekoru.

Tādējādi pietaupīsiet nevajadzīgu stresu, nervus un neizniekosiet laiku.

Kā izvēlēties Ziemassvētku lampiņas?

Lai jums nebūtu pēdējā brīdī jāskrien uz veikalu un jāpērk pirmās lampiņas, kas pagadās, cerot, ka tās darbojas, vispirms jānoskaidro dažas lietas.
Klasiskās vai LED spuldzes?
LED spuldzes ir drošākas pret bojājumiem, un tām ir zems enerģijas patēriņš. Jūs varat izvēlēties no daudzām krāsām, un tās ir piemērotas gan iekštelpām, gan ārtelpām. Tikai nelietojiet tās bērnistabā vai guļamistabā, jo tās var traucēt miegam.

Klasiskās gaismas spuldzes izceļas galvenokārt ar zemāku cenu. Turklāt citiem tās ir sirdij mīļākas, jo atgādina kādreizējās lampiņu virtenes, kas neapšaubāmi ir saglabājušas savu šarmu.
Lampiņas, kas darbojas ar elektrību vai baterijām?
Izmantojot apgaismojumu, kas darbojas ar baterijām, jums nav jāņem vērā attālums līdz kontaktligzdai, un jums nebūs pāri istabai jāvelk garš vads. No otras puses, baterijām ir ierobežots kalpošanas laiks, un tās ar laiku ir jānomaina. Ja izvēlaties apgaismojumu, kas darbojas ar elektrību, izvēlieties tādu, kas aprīkots ar slēdzi vai taimeri. Tas ir ekonomiskāks variants, jo jūs uz nakti lampiņas varat izslēgt.
Drošība pirmajā vietā
Noteikti ievērojiet drošības standartus, kurus varat pavisam viegli pārbaudīt paši. Apskatiet lampiņu aizsardzības pakāpi jeb IP klasifikācijai. Iekštelpu gaismām jābūt IP20 klasifikācijai, bet āra gaismām – IP44.
Vienkrāsains vai krāsainas lampiņas?
Baltās lampiņas ir īsta klasika gan siltajā, gan vēsajā variantā. Silti balta krāsa rada mājīguma sajūtu un rada intīmu atmosfēru. Tās lieliski sader ar lauku stila dekorācijām no koka vai sarkanā un zelta krāsā ieturētām dekorācijām.

Vēsi baltā krāsā ieturētās gaismas ir piemērotas moderniem interjeriem. Tās lieliski sader ar dekorācijām zilā un sudraba krāsā vai citos vēsākos toņos.

Lai radītu košu Ziemassvētku atmosfēru, noteikti noderēs krāsainas lampiņu virtenes, kas parasti ir sarkanā, zilā, zaļā un dzeltenā krāsā. Tās jebkuram mājoklim acumirklī piešķirs īstu svētku sajūtu
Kāda garuma virtenes vajadzētu izvēlēties?
Vai jums ir gadījies nopirkt lampiņu virteni, kas drīz vien izrādījas stipri par garu vai pat pārāk īsa? Tā var izvērsties par nopietnu problēmu, ja vēlaties virtveni izmantot Ziemassvētku eglītes rotāšanai. Lai jums nebūtu jāiekuļas šādās problēmas, esam sagatavojuši nelielu palīgu virtenes garuma izvēlē:

Izvēlieties virtenes garumu atbilstoši eglītes augstumam

Eglīte: 1,5 m ➜ lampiņu virtene: 15–20 m

Eglīte: 2 m ➜ lampiņu virtene: 20–25 m

Eglīte: 2,5 m ➜ lampiņu virtene: 25–30 m

Eglīte: 3 m ➜ lampiņu virtene: 30–35 m

Ko darīt, lai lampiņas nesapiņķerētos?

Kad Ziemassvētki ir garām, mēs visi pēc iespējas ātrāk vēlamies tikt vaļā no dekorācijām, tāpēc lampiņu virtenes nevīžīgi apvijam ap rokām un liekam tās kastē līdz nākamajam gadam.

Taču šķiet, ka lampiņas kastē sāk dzīvot savu dzīvi, un pēc gada tās ir neiespējami atvīstīt. Mums ir daži padomi, kā savlaicīgi parūpēties par to, lai nākamajā gadā jums nebūtu atkal jācīnas ar virteni, kas ir vienos mezglos.
Aptiniet tās ap kartona gabalu
Izgrieziet kartona plāksnē nelielu spraugu, kurā ievietot vienu no lampiņu virtenes galiem. Lai tas būtu vēl efektīvāk, nostipriniet šo virtenes galu ar līmlentu. Pēc tam aptiniet visu virteni ap kartonu un, kad tas paveikts, nostipriniet ar līmlentu arī otru virtenes galu.

Varat izmantot arī sarullētu avīzi vai vairākus tualetes papīra ruļļus, kas salīmēti kopā.

Izmantojiet pakaramo
Ja jums nav pa rokai kartona gabala, ar šo uzdevumu palīdzēs tikt galā drēbju pakaramais ar diviem knaģiem. Ielieciet knaģī vienu no virtenes galiem un aptiniet visu virteni ap pakaramo. Otru virtenes galu nostipriniet ar otro drēbju pakaramā knaģi.