Līdz pat 15% atlaide vannas istabas precēm | Ietaupiet jau tagad →
Mid Season Sale | Ietaupiet līdz pat 50% →
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Līga Nakts iesaka: kā uzburt Ziemassvētku noskaņu mājās?

Vai arī tev Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir tikpat svarīgs kā paši svētki? Mājas dekorēšana, filmu maratoni un mandarīnu kalni – tas viss padara svētkus vēl īpašākus, un šī noskaņa, kas visu decembri valda mājās, ir neatņemama svētku sastāvdaļa.

Savās Ziemassvētku tradīcijās ar mums dalījās fotogrāfe un dārza entuziaste Līga Nakts (@liganakts), kas Ziemassvētku laiku izbauda, dekorējot māju un gatavojot gardus ēdienus saviem mīļajiem. Ielūkojieties un uzziniet, kā Līga uzbur Ziemassvētku noskaņu savās mājas!

Kā jūs radāt Ziemassvētku sajūtu mājās?

Ziemassvētku sajūtu mājās radu ar dekorācijām! Un dekorācijas var būt arī mandarīni un piparkūkas, noteikti arī kāds priedes zariņš, eglīte un lampiņas. Tas viss kopā veido ne tikai Ziemassvētku dekorācijas, bet arī smaržu un gaisotni.

Cik laicīgi jūs sākat dekorēt savu māju svētkiem?

Parasti māju sāku dekorēt pēc Latvijas valsts svētkiem 18. novembrī, īsi pirms decembra sākuma. Arī pēc eglītes dodamies laicīgi, vēlākais Otrajā adventē.

Trīs lietas, bez kurām jūs nevarētu iztikt Ziemassvētku gaidīšanas laikā?

Sniega, mandarīniem un dāvanu meklēšanas! Šogad mūs ļoti lutina ar sniegu, bet citus gadus līdz pat Ziemassvētku vakaram nepamet cerība, ka būs balti svētki, un ir nedaudz skumji, ja tādi nav. Abas pārējās lietas ir vieglāk kontrolējamas! No mandarīniem nevaru atturēties jau oktobrī, kad tie sāk parādīties veikalos! Toties dāvanu meklēšana man kā nelielai šopaholiķei sagādā milzu prieku!

Kādas ir jūsu ģimenes tradīcijas, gaidot svētkus?

Mēs ar vīru jau kopš pirmajiem kopīgajiem Ziemassvētkiem viens otru apdāvinām ar vismaz 3 dāvanām. Šajos svētkos lutinām otru un dāvinam visu, ko vien esam gada laikā saklausījuši kā kārotu. Šī tradīcija tā aizsākās, jo pirmajos Ziemassvētkos vīrs vairākkārtīgi nevarēja noturēties, neparādot priekšlaicīgi uz Ziemassvētkiem sarūpēto dāvanu, un kaut kas jau bija jādāvina arī īstajā svētku vakarā, tādēļ pirka nākamo. :)

Kāda ir jūsu mīļākā nodarbe svētku gaidīšanas laikā?

Ziemu un tās garos vakarus gaidu ar prieku, jo tas nozīmē atpūtu no dārza sezonas un saulrietu ķeršanas fotosesijās. Šajos vakaros mīļākā nodarbe ir romantisko komēdiju skatīšanās kopā ar mīļajiem pie kamīna. Pirms svētkiem mīlu arī vairāk laika pavadīt virtuvē, gatavojot dažādus sezonālus un sildošus ēdienus, piemēram, burkānkūkas, piparkūkas, sātīgas zupas un sautējumus.