20% atlaide dīvāniem noliktavā ar kodu DIVANI20 | Ietaupiet tagad →
Pavasaris mājās | Iedvesmojieties →
Viss par iepirkšanos
Latviešu
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Pirmssvētku tīrīšana: ātri un bez stresa

Tuvojoties Ziemassvētkiem, šķiet, ka laiks pēkšņi sāk skriet četras reizes ātrāk nekā parasti. Un jūs labprātāk gribētu pavadīt maģisko pirmssvētku laiku patīkamāk, nevis ar nogurdinošu tīrīšanu.

Mēs jums ieteiksim, kā tikt galā ar pirmssvētku tīrīšanu efektīvā veidā.

Neļaujiet mājas darbiem uzkrāties

Pēdējās pirmssvētku dienās nekad nav laika, tāpēc ieplānojiet veikt lielos uzkopšanas darbus jau novembrī. Sakārtojiet skapjus vai pieliekamo un atbrīvojieties no visa liekā.

Turklāt, ja kārtošanu sāksiet agrāk, varēsiet visus tīrīšanas darbus plānot pa druskai, nevis visu uzreiz. Piemēram, tā vietā, lai nogurdinātu sevi ar intensīvu tīrīšanu pēdējā nedēļas nogalē pirms Ziemassvētkiem, varat ieplānot tīrīšanu katru sestdienu.

Tīriet pa telpām vai kategorijām

Veiciet tīrīšanu pa telpām vai kategorijām. Vienu dienu sāciet ar virtuvi, nākamajā dienā ieplānojiet vannas istabas tīrīšanu un turpiniet ar skapju kārtošanu. Vēl vienu dienu atvēliet gultas veļas nomaiņai visās dzīvokļa guļamistabās, tostarp sagatavojiet segas viesiem. Kādā citā dienā nomazgājiet visus logus.

Galvenais ir rīkoties sistemātiski, bet pa maziem soļiem, lai jau pašā sākumā jums nebūtu jāpieliek pārāk daudz pūļu un nezustu svētku noskaņa.

Sagatavojiet kontrolsarakstu

Sastādiet grafiku ar visiem darbiem, kurus vēlaties paveikt pirmssvētku laikā. Darāmo darbu saraksts palīdzēs jums ne tikai organizatoriskā, bet arī garīgā ziņā – tas dos sirsdmieru, jo zināsiet, ka nekas nav aizmirsts. Turklāt... mums taču visiem sagādā gandarījumu izsvītrot padarītos darbus no saraksta!

Padoms: lai tīrīšanas darbi sokas raitāk, sagatavojiet mūzikas atskaņošanas sarakstu ar savām mīļākajām dziesmām. Lai radītu svētku noskaņu, varat atskaņot Ziemassvētku dziesmas.

Sadaliet atsevišķus uzdevumus

Taču visas rūpes nav jāuzņemas tikai uz saviem pleciem – ņemiet talkā pārējos ģimenes locekļus. Piemēram, logu tīrīšana pieprasa pietiekami lielu fizisko piepūli, tāpēc atlieciet šos darbus vīra rokai. Savukārt bērni var nomainīt gultas veļu un notīrīt putekļus.

Katras istabas uzkopšanai

Ir daudz atjautīgu palīgu un padomu, kas atvieglos un paātrinās jūsu darbu. Tāpēc atvieglojiet sev šo pirmssvētku laiku, izmantojot mūsu pārbaudītos padomus!

Pēdējais brīdis pirms Ziemassvētku vakara?

Kad lielā uzkopšana ir paveikta un rīt jau ir Ziemassvētku vakars, nospodriniet spīdīgās virsmas, skapīšu durvis un spoguļus, jo tas radīs iespaidu, ka māja burtiski spīd un laistās.

Līdzīgu efektu radīs kristāla glāzes uz Ziemassvētku galda. Lai glāzes būtu spīdīgākas, to mazgāšanā varat izmantot etiķi. Taču pēc mazgāšanas ļaujiet glāzēm notecēt un pēc tam nospodriniet tās ar mikrošķiedras drānu. Lūk! Nav pat nepieciešami ideāli saskaņoti vai dārgi trauki, lai panāktu svētku noskaņu, jo nospodrinātās glāzes burvīgi mirdzēs sveču gaismā.

Ja nespējat tikt līdzi laikam,

tad pārāk neuztraucieties un atcerieties, ka Ziemassvētkos pats galvenais nav atgaiņāt katru puteklīti. Ielejiet sev glāzi karstvīna vai olu liķiera, iesaiņojiet dāvanas un vienkārši izbaudiet vakaru ar saviem mīļajiem, jo Ziemassvētki tomēr ir ģimenes svētki. Putekļi jau pēc nedēļas būs atpakaļ, taču kopā ar ģimeni pavadītie mirkļi paliks mūsu atmiņā mūžīgi.