Līdz pat 25% atlaide viesistabas precēm | Ietaupiet jau tagad →
Mums ir jauna lietotne | Atklājiet tās priekšrocības →
10 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Betona dekori: kā izgatavot vāzi, puķu podu vai paliktni

Vai jums patīk interjera elementi no betona? Uzziniet, kā izgatavot savus betona dekorus! Mēs esam jums sagatavojuši daudz padomu. Iespējams, ka visi materiāli jums jau ir mājās.
No dažādiem betona maisījumiem var izgatavot paplātes, puķu podus, bļodas un vāzes.

No dažādiem betona maisījumiem var izgatavot paplātes, puķu podus, bļodas un vāzes.

Iegūstiet materiālus betonēšanai

Vispirms noskaidrosim visu par nepieciešamajiem materiāliem – ne tikai par pašu betonu, bet arī par veidnēm. Tās var iegādāties, izgatavot vai izmantot jebko, kas ir pa rokai.

Betons

Mēs betonu maisīsim no tā, kas palicis pāri no mājas celtniecības darbiem. Tas ir parasts betona maisījums. Tajā jau ir cements un smiltis pareizajās proporcijās, tāpēc atliek tikai pievienot ūdeni. Betona maisījumam var izmantot arī cementu un smiltis proporcijā 1:3.

Veidne

 • Betonam ir vajadzīga veidne, ar to nevar strādāt kā ar keramikas mālu, jo tam ir pavisam citas īpašības. Betons tiek izliets. Tas ideāli pielāgojas veidnes formai – jo gludāka virsma, jo gludāks būs rezultāts. Vislabāk izmantot plastmasas veidni – saglabājiet jogurta trauciņus vai jebkādus citus plastmasas traukus un kastes.
 • Veidni var iegādāties arī veikalā. Varat arī paskatīties, vai kādā no jums tuvumā esošajiem veikaliem nav plastmasas trauku izpārdošana.

Kādai veidnei nevajadzētu būt?

 • Piemēram, no stikla un metāla, jo šie materiāli mēdz pielipt pie betona.
 • Neiesakām arī kartonu, jo tas uzsūks ūdeni. Rezultātā jums būs nekvalitatīvs betons. Betona sacietēšana ir ķīmiska reakcija, kurā ūdens ir ļoti svarīgs.
Lielam betona puķu podam izmantojiet plastmasas spaini.

Lielam betona puķu podam izmantojiet plastmasas spaini.

Citi betonēšanas piederumi

 • Betona maisīšanas trauks – tas var būt liels plastmasas spainis. Tas ir lieliski piemērots arī tāpēc, ka nākamajā dienā var ērti izņemt ārā visas izžuvušās atliekas. Nekādā gadījumā nemazgājiet to izlietnē vai nelejiet notekcaurulē!
 • Eļļa, lai ieeļļotu veidni, un aizsargcimdi.
 • Kociņš maisīšanai.
 • Izolācijas lente vai karstās līmes pistole, lai pārveidotu veidnes, un nazis.
 • Trauks atlikušā betona savākšanai, lineāls izlīdzināšanai.

Betona maisījuma sajaukšana

 1. Ielejiet spainī 4 daļas betona un 1 daļu ūdens. Aprēķiniet daudzumu atkarībā no jūsu veidnes izmēra. Ja vēlaties izmantot savu smilšu un cementa maisījumu, tad izmantojiet 3 daļas smilšu, 1 daļas cementa un 1 daļas ūdens attiecību.
 2. Visu rūpīgi samaisiet līdz viendabīgai masai. Katra sausā daļa jāsajauc ar ūdeni. Ja gatavojat nelielu betona daudzumu, varat maisīt ar rokām.
 3. Gatavu betona maisījumu var iepildīt veidnē.
1. solis

1. solis

2. solis

2. solis

Paliktņi rotaslietām

 1. Mēs izmantojām veidnes, kas iegādātas no mākslas piederumu veikala. Tās ir izgatavotas no silikona, un gatavos paliktnīšus var viegli izņemt un izmantot atkal un atkal. Jums tikai jāielej tajos betons.
 2. Paliktnim ir paaugstinātas malas, tāpēc pārliecinieties, ka betons noklāj visas malas.
 3. Izlīdziniet betonu, piemēram, ar lineālu.
 4. Lai izvairītos no gaisa burbuļiem, sakratiet veidni.
Padoms: ja vēlaties interesantu efektu, tad atstājiet gaisa burbuļus.

Betona vāze

 1. Kā formu kvadrātveida vāzei mēs izmantojām plastmasas kasti un stikla burku. Mēs apzināti izmantojām stiklu, jo burka paliks iekšā. Šādā veidā vāze būs gatava tūlītējai lietošanai.
 2. Mēs pielīmējām vāzi otrādi plastmasas veidnes apakšā un uz tās izlējām betonu. Tas padarīs virsmu pilnīgi gludu.
 3. Nedaudz apsmērējiet veidni ar eļļu. Uzmanieties, lai uz betona neveidotos eļļas pēdas.
 4. Šādi sagatavotā veidnē pakāpeniski ielejiet betonu. Vispirms ap burku, pēc tam tā, lai to nosegtu (vislabāk nosegt tā, lai slānis virs burkas būtu vismaz 1 cm).
 5. Kad veidne ir pilna, viegli piespiediet to ar kociņu. Tādējādi atbrīvosieties no gaisa burbuļiem un pārliecināsieties, ka betons ir iekļuvis veidnē – dažās veidnēs, kurām ir šauras iedobes, betons var kārtīgi neizlīdzināties.
1. solis

1. solis

2. solis

2. solis

3. solis

3. solis

4. solis

4. solis

Betona apstrāde

 • Izstrādājumus no veidnēm var izņemt pēc 24 stundām (labāk pēc 48 stundām). Nedariet to pirms šī laika, jo betonam ir nepieciešams laiks, citādāk tas var saplaisāt.
 • Citi izstrādājumi var iznākt ārā labāk, taču citiem būs jāizmanto nazis.
 • Noslīpējiet virsmu ar smilšpapīru. Pamatni sākumā slīpējiet ar rupjāku smilšpapīru un nobeidziet ar smalkāku.
 • Ieteicams puķu podiem, vāzēm un palikņiem pielīmēt gumijas "kājiņas", lai pasargātu mēbeles no skrāpējumiem.
Padoms: betonu var arī dekorēt ar krāsu (piemēram, akrila). Iesakām krāsot tikai atsevišķas daļas. Ja nokrāsosiet visu, betona izskats nebūs redzams.
Izmantojiet betona paliktņus rotaslietām un citiem sīkumiem.

Izmantojiet betona paliktņus rotaslietām un citiem sīkumiem.

Betona izstrādājumus var dekorēt ar akrila krāsu.

Betona izstrādājumus var dekorēt ar akrila krāsu.

Citi ieteikumi darbā ar betonu

 • Nekādā gadījumā neizlejiet atlikumus notekcaurulē. Jūs varat to aizsērēt, jo betons sacietē mitrā vidē. Nolieciet atlikumu trauku malā, nākamajā dienā to varēs viegli izslaucīt ārā, un jūs varat to izmantot nākamajai reizei.
 • Ja betona priekšmetu veidošana jūs uzrunā, tad turiet acis vaļā. Ikdienā jūs atradīsiet dažādus priekšmetus, kas var palīdzēt izgatavot jaunus betona dekorus.
 • Sākumā izvēlieties vienkāršus dekorus, lai gūtu priekšstatu par to, kā darbojas un žūst betons un kā ar to strādāt. Vēlāk varat sākt eksperimentēt ar lielākiem dekoriem.
Izgatavojiet vāzi no plastmasas minerālūdens pudeles.

Izgatavojiet vāzi no plastmasas minerālūdens pudeles.