Dariet pats: sojas vaska sveces ar koka dakti

Eva Kovarova · 2022. gada 5. maijs

Šīs sojas vaska sveces varat pagatavot kā dāvanu saviem mīļajiem vai kā jaunu dekoru jūsu mājoklī. To izgatavošana ir patiešām vienkārša.

Kas nepieciešams?

Sojas vasks. Salīdzinot ar parasto parafīnu, sojas vasks ir augu izcelsmes, tas degot nepalielina CO2 daudzumu atmosfērā, un degšanas laiks ir līdz pat 50% ilgāks nekā parafīna svecēm.
Daktis. Koka daktis izskatās jauki, taču deg lēni un tās grūti aizdedzināt. Pirms tās plānojat izmantot, ieteicams vispirms izgatavot vienu sveci, lai pārbaudītu, kā deg koka dakts. Kokvilnas daktis ir visuzticamākās.
Ēteriskā eļļa. Šobrīd vispopulārākā ir sarkanā apelsīna ēteriskā eļļa.
Skaistu trauku vai burku svecei. Mēs atkārtoti izmantojām "Perfumed Prague" sveces trauku.
• Divpusēja līmlente, karstās līmes pistole vai bišu vasks dakts pielīmēšanai (tam ir augstāka kušanas temperatūra, tāpēc lejot nevajadzētu kust).
• Trauku vaska karsēšanai ūdens vannā, koka irbulītis maisīšanai.
• Pašlīmējošās etiķetes/uzlīmes.

Pagatavošanas instrukcija

1. Ja izmantojat koka dakti, vispirms to sagriež burkas augstumā. Ja izmantojat kokvilnas dakti, nesaīsiniet to. Dakti ieliek burkas centrā.
2. Lēnām sāciet kausēt vasku ūdens peldē. Tvertnei ar tilpumu 180 ml nepieciešami apmēram 170 g vaska. Kad vasks ir izkusis, izņem trauku no ūdens un ļauj nedaudz atdzist. Pievienojiet ēterisko eļļu un samaisiet. Ēteriskajai eļļai vajadzētu būt apmēram 6–10% no kopējā vaska tilpuma. Tātad, ja jums ir 180 ml sveču burku, izmantojiet apmēram 170 g vaska un pievienojiet apmēram 10 ml eļļas (tas ir apmēram divas tējkarotes).
3. Ielejiet vasku burkās/traukos un ļaujiet tam sastingt istabas temperatūrā. Aizpildiet burku tikai nedaudz zem malas. Svece var nedaudz saplaisāt, tāpēc, kad tā sacietē, uzklājiet vēl vienu plānu vaska kārtu.
4. Un tagad tikai trūkst pielīmēt etiķeti, lai sveci personalizētu! Dāvana vai jauns interjera elements ir gatavs.

Padoms: ja vēlaties sveci izdekorēt, pirms vaska liešanas burkas sānos piestipriniet kaltētus ziedus. Tādā gadījumā izvēlieties caurspīdīgas burkas.

Papildu padoms:

• Ar rokām darinātas sveces izskatīsies lieliski betona sveču traukos no "Blomus Fraga" svecēm.

Instrukciju sveces izgatavošanā mums sagatavoja Eva Kovarova. Evas darbus varat atrast viņas "Instagram" kontā: Gathermoments.