Kā atbrīvoties no putekļiem?

Putekļi uz paklājiem, aizkariem un mēbelēm ne tikai neizskatās labi, bet arī veicina alerģiju attīstību. Un vēl tas, ka, tiklīdz notīrām putekļus... jau parādās jauns putekļu slānis! Diemžēl mēs nezinām, kā uz visiem laikiem atbrīvoties no putekļiem, taču mēs zinām, kā to daudzumu pēc iespējas samazināt.

No kurienes rodas putekļi?

Putekļi ir daļiņas, kas satur sēnītes, baktērijas, ziedputekšņus, ērces un citas nevēlamas vielas. Tie var uzkrāties mājās vai sasniegt mūs no ārpuses, piemēram, vēdinot logus. Putekļi sastāv no atmirušās ādas atliekām, dzīvnieku spalvām un matiem. Gaisā esošie ziedputekšņi izraisa alerģiju.

Kā tīrīt putekļus?

Vislabāk noderēs mikrošķiedras drāna, kas labi uzsūc un neatstāj aiz sevis traipus uz mēbelēm. Grūti aizsniedzamās vietās izmantojiet slotu. Tīrīšanu sāciet no augšas uz leju, lai putekļi nenokristu uz jau noslaucītajām vietām.

Kā atbrīvoties no putekļiem dzīvoklī

1. Mitrā tīrīšana

Neslaukiet putekļus ar sausu drānu. Audumam jābūt mitram, bet ne pārāk mitram, lai tas neatstātu švīkas uz mēbelēm. Tas attiecas gan uz putekļu notīrīšanu no mēbelēm, gan uz grīdu tīrīšanu.

2. Regulāri izmantojiet putekļu sūcēju

Paklāji uzkrāj daudz putekļu, tāpēc tie ir bieži jāsūc.

Tāpat neaizmirstiet par dīvānu – putekļi bieži nosēžas spraugās. Ja esat alerģisks un gatavojaties iegādāties jaunu dīvānu, apsveriet ādas dīvānu. Varat to arī iztīrīt profesionāli.

3. Biežāk mazgājiet tekstilizstrādājumus

Tekstilizstrādājumi, piemēram, aizkari, segas vai dekoratīvie spilveni radīs mājīgu atmosfēru, bet tajā pašā laikā pārvērtīs jūsu dzīvokli par putekļu krātuvi.

Tāpēc tos ir nepieciešams mazgāt vismaz ik pēc 14 dienām.

4. Neaizmirstiet par gultu

Mēs daudz laika pavadām gultā, tāpēc jums par to ir rūpīgi jārūpējas. Noteikti mainiet gultas veļu reizi nedēļā.

PADOMS! Vai zinājāt, ka lina gultas veļa atgrūž putekļus? Ja jums ir alerģija, šī būs vislabākā izvēle.

5. Datora tīrīšana no putekļiem

Uz datora vai klēpjdatora nosēžas liels daudzums putekļu. Pirms tīrīšanas izslēdziet datoru. Ja jums ir klēpjdators, pārliecinieties, vai tas ir atvienots no kontaktligzdas. Pēc tam uzmanīgi noslaukiet virsmu ar mitru (bet ne slapju) drānu vai vates tamponu. Jūs varat viegli notīrīt tastatūru, izmantojot tukšu aerosolu. Tajā esošais saspiestais gaiss palīdzēs noņemt putekļus.

6. Notīriet putekļus no augiem

Ja savās mājās vēlaties svaigu gaisu, iegādājieties augus, kas gaisu attīra. Piemēram, Bendžamina fikuss vai svītrainā sansevjēra. Neskatoties uz to, ka augi attīra gaisu, tie nevar noņemt putekļus. Tāpēc laiku pa laikam paņemiet augus podos un novietojiet tos dušā un ar dušas galvu nomazgājiet lapas. Varat tās arī noslaucīt ar mitru drānu.

Vai meklējat vairāk padomu mājas uzkopšanai?