5 € DāvanaReģistrācijaPieteikties5 € DāvanaGrozs
Sākums Sākums Iedvesma

7 ēdami augi dārzam vai balkonam

Flera · 2022. gada 31. maijs

Vai aizraujaties ar dārzkopību? Varbūt jums uz balkona vai palodzēm ir neskaitāmi puķu podi? Ņemiet vērā arhitektūras ateljē "Flera" sagatavotos padomus, lai arī jūsu ēdamo augu raža būtu bagātīga.

Ogas un garšaugi

Savā terasē vai dārzā varat stādīt zemenes. Tās ir lieliski piemērotas stādīšanai zem krūmiem vai tukšu vietu aizpildīšanai daudzgadīgo puķu dobē. Zemeņu priekšrocība ir to ātrā pavairošana, kā arī jaunās lapas varat izmanto medicīniskiem nolūkiem.

Toties no skaistās Lamarka korintes saldajām ogām varat pagatavot ievārījumus.

Padoms: papildus augļu kokiem, krūmiem un ogām, varat papildināt dobes ar garšaugiem, piemēram, redīsiem un ķiplokiem.

Balkonam piemēroti krūmi un netradicionāli garšaugi

Iestādiet parasto kizilu lielākā podā. Tā būs brīnišķīga dekorācija nelielā dārzā vai terasē.

Eksotiska alternatīva: iestādiet Japānas kizilu. Tai ir skaisti balti ziedi ar ēdamiem augļiem.

Iesakām arī iestādīt ārstnieciskās ziemcietes. Lielākajā daļā gadījumu tās var izmantot no zieda līdz pat saknēm. Mūsu favorīts šajā kategorijā šobrīd ir skaisti ziedošā ārstniecības alteja (Althaea officinalis).

Padoms: ķirši ir iekarojuši mūsu sirdis. Ķirsis mums sniedz ne tikai gardas sezonas ogas – tas ir skaists koks, kas piemērots jebkuram dārzam. Pavasarī ķirsis skaisti izceļ savus rozīgi baltos ziedus, taču rudenī lapas kļūst zeltaini dzeltenas.

Vairāk padomu augiem uz balkona

• Iegādājieties balkonam pašlaistošus puķu podus, pateicoties kuriem jums nevajadzēs raizēties par saviem augiem ilgākas prombūtnes laikā.

• Ja vēlaties savam uzturam pievienot vairāk veselību veicinošu pārtikas produktu, tagad ir īstais laiks, lai sāktu diedzēt sēklas.