15% atlaide ar kodu VASARA15 | Ietaupiet jau tagad →
10 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Kā eleganti uzklāt Ziemassvētku galdu tradicionālās krāsās

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Ja vēlaties, lai Ziemassvētku vakariņas būtu patiesi elegantas, parupējaties par īpašu svētku galda noformējumu. Izmantojiet tradicionālas Ziemassvētku krāsas un parūpējieties par to, lai uz galda esošie trauki radītu īpašu svētku noskaņu. Varat izvēlēties porcelānu, kas vienmēr izskatīsies eleganti, vai kristālu, kas padarīs galda noformējumu īpaši smalku.

Iedvesmojieties no mūsu padomiem, kā grezni uzklāt Ziemassvētku galdu ar stilīgiem traukiem, aksesuāriem un rotājumiem.

Trauki, kas neizies no modes

Lai gan ar balto porcelānu nekad nevar kļūdīties, nebaidieties eksperimentēt un piešķirt svētku galdam krāsas. Izmantojiet dekoratīvos keramikas šķīvjus, kas piesaistīs uzmanību gan ar savu neparasto formu, gan krāsu. Sarkana vakariņu servīze ne tikai rosinās apetīti, bet arī padarīs galda klājumu interesantāku. Ja pievienosiet arī dažus servēšanas traukus baltā un tumši zaļā krāsā, iekārtojums izskatīsies gaisīgāks un brīvāks.

Salvetes un galda klāšana

Klājot svētku galdu, izvēlieties vienkrāsainu galdautu. Galdautam jābūt lielākam par galda virsmas izmēru, ideālā gadījumā, ja galdauts sniedzas aptuveni 30 cm pāri katrai galda malai, taču droši varat izvēlēties arī tādus galdautus, kas sniedzas līdz pat grīdai. Ja nevēlaties nosegt galda virsmu ar galdautu, tad varat to izcelt, izmantojot nelielu galda segu.

Uzklāto galdu papildiniet ar skaistām auduma salvetēm un galda paliktņiem. Sarkaniem traukiem labi piestāvēs salvetes violetā, zaļā vai bēšā krāsā. Sagatavošanās darbiem jums lieti noderēs virtuves priekšauts.


Svētku glāzes

Elegantas glāzes sirsnīgiem tostiem! Svētkos vīns jāpasniedz skaistās vīna glāzēs uz kājiņas. Ideālā gadījumā jāizmanto kristāla glāzes – tās labāk izcels dzēriena krāsu un padarīs svētku galdu greznāku.


Baltvīnu var liet šaurākā glāzē, kurā labāk izceļas vieglais baltvīna aromāts, taču sarkanvīnam labāk izvēlēties noapaļotas glāzes ar platu augšējo daļu. To forma ļauj labāk izbaudīt sarkanvīna izteikto aromātu. Papildiniet galdu ar vienu vai vairākām ūdens karafēm, lai viesi var paši papildināt savas ūdens glāzes.


Pasniedziet ēdienu ar stilu

Lai gan saldumi vienmēr piesaista viesu kāro aci, tos tāpat var izcelt uz kāda skaista trauka vai paplātes. Šim nolūkam lieliski noderēs servēšanas statīvi, grezni šķīvji un paplātes. Divstāvīgi servēšanas statīvi palīdzēs jums iegūt vairāk vietas uz galda citiem ēdienu traukiem.

Ziemassvētku dekorācijas

Īpašiem mirkļiem ir nepieciešami īpaši rotājumi. Lai telpu padarītu mājīgu, izmantojiet gaišus dekorus.

Piemēram, uz galda vai kumodes izvietotas gaismiņas radīs mājīgu efektu. Svētku efektu var radīt arī retro figūriņas vai koka dekori.


Neaizmirstiet par svecēm

Sveces noteikti ir labs veids, kā padarīt svētku galdu svinīgāku un romantiskāku. Lai gan garas sveces izskatās ļoti eleganti, pārliecinieties, ka tās netraucēs viesiem redzēt vienam otru.

Ja galda vidū vēl ir palikusi vieta starp dekoriem un ēdienu traukiem, varat aizpildīt to ar vienkāršu lampiņu virteni.