Pirmssvētku izpārdošana: +10 000 precēm atlaide sākot no 20% | Ietaupīt →
30 000+ produktu ar piegādes garantiju līdz Ziemassvētkiem →
Viss par iepirkšanos
Latviešu
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Šķīvji

Filtri un šķirošana
Krāsa
Materiāls
Šķīvju veidi
Ir krājumā
Izpārdošana
Jaunumi
Filtri un šķirošana
Rādīti 48 no 168 produktiem

Kā izvēlēties šķīvjus

Mēdz teikt, ka cilvēki ēd ar acīm, tāpēc ir svarīgi, lai pasniegtais ēdiens izskatītos pievilcīgi. Tāpēc izvēlieties ne tikai praktiskus, bet arī skaistus šķīvjus.

Ja jums ir grūti izvēlēties šķīvjus, tad sāciet ar krāsas izvēli, kas sader ar virtuves un ēdamistabas iekārtojumu. Jūs varat arī saskaņot šķīvjus ar galda piederumiem. Ar zelta galda piederumiem labi sader tādas krāsas kā sarkana, zelta vai melna. Sudraba galda piederumi labi saderēs ar baltiem, ziliem vai pelēkiem šķīvjiem. Šķīvjus varat arī pieskaņot galda paliktņiem.

Šķīvju komplekti vai gabali?

Mūsu piedāvājumā atradīsiet:

  • kvadrātveida un ovālus šķīvjus,
  • dziļos zupas šķīvjus,
  • deserta šķīvjus tortēm un citiem desertiem,
  • lielus servēšanas šķīvjus, no kuriem dažiem līdzi nāk arī vāks.

PADOMS: Lielāko daļu šķīvju var izmantot arī mikroviļņu krāsnī. Ja jums ir nepieciešama šī iespēja, tad ievadiet "Norādījumi - var izmantot mikroviļņu krāsnī" iepriekš minētajā filtrā.

Ja iekārtojat mājokli vai aizstājat vecos traukus ar jauniem, jums būs nepieciešams vesels šķīvju komplekts. Jūs varat izvēlēties gan greznus svētku šķīvju komplektus, gan klasiskus šķīvju komplektus ikdienas lietošanai.

Noderīgi zināt: regulārajos komplektos ir 18 gabali (6 sekli šķīvji, 6 dziļi šķīvji un 6 deserta šķīvji). Tomēr pēdējos gados tiek pārdoti arī mazāki komplekti, piemēram, 4 seklo šķīvju komplekti. Klasisko zupas šķīvju vietā komplektus bieži papildina dziļākas bļodas.

 

Māla, porcelāna vai keramikas šķīvji?

Lai pārliecinātos, ka izvēlētais šķīvju komplekts atbilst jūsu prasībām, ir vērts pievērst uzmanību arī materiālam, no kura šķīvji ir izgatavoti.

Porcelāna šķīvji ir gan eleganti, gan universāli. Tie ir izturīgi pret triecieniem un lielām temperatūras svārstībām, tos var mazgāt trauku mazgājamā mašīnā, kā arī izmantot mikroviļņu krāsnī. Turklāt tie atbilst stingriem higiēnas standartiem, jo uzsūc mazāk ūdeni nekā keramikas trauki. Porcelāna šķīvjiem raksturīgi dažādi uzgleznoti vai uzdrukāti rotājumi.

Keramikas šķīvji ir nedaudz specifiskāki. Tie ir spēcīgi, bet trausli. Tiem raksturīga zema siltumvadītspēja, kas nozīmē, ka tiem ir nepieciešams laiks, lai uzsiltu, taču pēc tam tie ilgāk saglabā siltumu. Tie ir ļoti izturīgi pret augstu temperatūru un straujām temperatūras svārstībām. Tie ir arī noturīgi pret mitrumu, ja vien ir apstrādāti ar glazūru.

Māla šķīvji ir izturīgi, viegli mazgājami un pēc uzsildīšanas ilgi saglabā siltumu. Tie spēj izturēt augstākas temperatūras un ir tikpat izturīgi kā porcelāns. Māla trauki būtībā ir nedaudz uzlaboti keramikas trauki ar labākām īpašībām. Turklāt tie ir ļoti eleganti un moderni. Skaidra izvēle, ja jums nav iebildumu pret augstāku cenu.

Stikla šķīvji ir trauslāki nekā iepriekš minēto materiālu trauki. Tomēr tas vienmēr ir atkarīgs no konkrētā stikla veida. Stikla trauki iztur gan ļoti zemas, gan augstas temperatūras, un tos var mazgāt trauku mazgājamā mašīnā, kā arī likt mikroviļņu krāsnī.


Kādi vēl ir Bonami šķīvju veidi?

  • Bambusa un koka šķīvji
  • Plastmasas šķīvji
  • Papīra šķīvji - sadaļā Vienreizlietojamie trauki
  • Metāla šķīvji - tērauda, alvas un emaljas šķīvji

Bērnu šķīvji ar multeņu varoņiem jau gadu desmitiem ir vilinājuši mazuļus ēst naskāk. Taču pēdējā laikā bērnu šķīvju klāsts ir ievērojami palielinājies. Bonami veikalā jūs varat iegādāties savam mazulim atdalošos šķīvjus, kas neļauj ēdiena daļām sajaukties kopā, mīļus un izturīgus koka šķīvjus, porcelāna un keramikas šķīvjus vai bērniem paredzētus neslīdošus un pret salūšanu izturīgus silikona šķīvjus.

PADOMS: Dažādus šķīvju statīvus, organizatorus un turētājus jūs atradīsiet sadaļā Virtuves organizatori.