Pirmssvētku izpārdošana: +10 000 precēm atlaide sākot no 20% | Ietaupīt →
Viss par iepirkšanos
Latviešu
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

5 padomi, kā gudri sakārtot dokumentus

Beáta Vaňková
Beáta Vaňková
Bonami Blogger

Bankas izraksti, komunālo pakalpojumu rēķini, kvītis par jaunām ierīcēm... Un tas viss vienā kaudzē. Viena kaudze uz galda, otra – atvilktnē, bet cita – jau krājas pastkastē. Ko darīt, lai atbrīvotos no šī haosa? Mēs esam sarūpējuši padomus, kā izveidot labi organizētu sistēmu un sakārtot svarīgos dokumentus.

Kā izveidot kārtošanas sistēmu?

Sadaliet dokumentus trīs galvenajās kategorijās: personīgie dokumenti, finanšu dokumenti un pirkumu kvītis. Katrai kategorijai iekārtojiet lielu mapi. Uz katras mapes varat uzlīmēt kādu uzlīmi, uz kuras rakstīts, kas ir atrodams attiecīgajā mapē. Toties mapes iekšpusē ar kabatiņu palīdzību sadaliet dokumentus apakškategorijās.

Kā sakārtot dokumentus apakškategorijās?

 • Pie personīgajiem dokumentiem iekļaujiet dzimšanas un/vai laulību apliecības, medicīniskās izziņas, sertifikātus, darba līgumus utt.


 • Finanšu dokumentus varat sakārtot šādās apakškategorijās: bankas konti, uzkrājumi un ieguldījumi, aizdevumi, komunālo pakalpojumu rēķini.


 • Papildus kvītīm par iegādātajām ierīcēm un citiem priekšmetiem pirkumu dokumentos iekļaujiet arī pārdošanas līgumus, zemesgrāmatu izrakstus utt.
 • Gudra organizācija

  Dokumentus atsevišķās kaudzītēs varat sakārtot alfabētiski, hronoloģiski vai pēc kategorijas un nozīmes. Dokumentus, kas pieder vienai un tai pašai apakškategorijai, pēc tam varat saskavot vai salikt kabatiņās.

  Mapju uzglabāšana

  Kad viss ir sakārtots, varat sākt likt mapes plauktos. Tuvāk rakstāmgaldam novietojiet dokumentus, kurus izmantojat visbiežāk vai kurus plānojat drīzumā izmantot.

  Kā izmest dokumentus?

  Pēc tam, kad sakārtojat un sašķirojat dokumentus, jums noteikti radīsies arī kaudze ar dokumentiem, kas jums vairs nav vajadzīgi. Ņemiet vērā, ka tie satur konfidenciālu un privātu informāciju, tāpēc vispiemērotākais risinājums ir tos sasmalcināt.