Vienkārši Lieldienu dekori no olas un dzijas

Iva Baltaretu · 2022. gada 6. aprīlis

Šie dekori ir ļoti ātri un vienkārši pagatavojami. Mēs kombinējām olas dabīgās krāsās un dažādu krāsu dziju, diegus un auklas. Dekorācija ir lieliski piemērota pūpolu zaru dekorēšanai.

Kas nepieciešams?

Pūstas olas – mēs izmantojām dabīgi brūnas, kā arī zaļas un gaišākas krāsas olas, taču tās varat nokrāsot pēc savas patikas. Pirms pūšanas mēģiniet izveidot caurumus tā, lai tie būtu precīzi viens otram pretī, jo tad būs vieglāk izvērt cauri adatu.
Kokvilnas dzija, diegi vai auklas – izvēlieties dažādas krāsas atbilstoši savai gaumei. Pavedienam nevajadzētu būt pārāk biezam, jo pretējā gadījumā būs grūtāk to ievērt caur adatas aci.
Gara adata vai adāmadata, lai pavedieni izvilktu cauri olai. Šim nolūkam varat izmantot jebkādu garāku kociņu, uz kura uztīsiet jūsu izvēlēto pavedienu.

Izgatavošana

1. Notīriet un nosusiniet izpūstās olas. Ja uz iegādātās olas ir marķējums, jūs to varat noņemt ar, piemēram, nagu lakas noņēmēju.
2. Ieveriet adatā pavedienu un izduriet adatu cauri olas caurumiem. Pirmajā reizē jums, iespējams, būs grūtāk trāpīt otrajā caurumā, bet ar nākamo olu tas jau būs vienkāršāk.
3. Uztiniet diegu un izveidojiet vēlamo rakstu. Vislabāk izskatīsies taisnas un stingras līnijas, taču varat eksperimentēt – pārklājiet visu olu ar diegu vai izveidojiet pavisam smalku rakstu.
4. Visbeidzot sasieniet mezglu. Ja olas plānojat karināt, atstājiet garāku auklu, ko iekarināt zariņā. Ja plānojat izrotāt galdu vai paplāti, nogrieziet nevajadzīgo pavediena daļu.

Padoms: izmēģiniet krāsas un pavedienus. Dažādās tekstūras un pavedienu raksti radīs dzīvību un rotaļīgumu. Varat arī izmantot spīdīgu pavedienu.

Daugiau patarimų Velykų dekoracijoms

Namus Velykų laikotarpiu galite puošti ir kitomis pavasariškomis dekoracijomis. Išmėginkite rankų darbo vainikus ar natūrlias dekoracijas vazonėliuose.

Pabandykite kitą kiaušinių dekoravimo metodą. Mūsų straipsnyje rasite instrukcijas, kaip sukurti vaškinius velykinius kiaušinius arba kaip pasigaminti puošnius marmurinius kiaušinius.

Papuoškite savo namus velykinėmis dekoracijomis. Bonami galite įsigyti gražių vainikų, velykinių žvakių, staltiesių, taip pat pavasarinių atspalvių vazų ir dubenėlių.