15% atlaide visām gultām ar kodu NAKTS15* Neattiecas uz precēm, kam jau ir atlaide, un uz konkrēti atlasītām precēm.

15% atlaide visām gultām ar kodu NAKTS15* Neattiecas uz precēm, kam jau ir atlaide, un uz konkrēti atlasītām precēm.

Viss par iepirkšanos
Latviešu
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Bonami ciemojas: minimālistiska māja, kurā netrūkst uzglabāšanas vietas

Gaisīgs, elegants un minimālistisks – tā varētu raksturot kārtības karalienes Lūsijas Kocmanes mājoklim. Lūsija vienmēr cenšas savu mājokli padarīt pēc iespējas skaistāku un sakārtotāku.

Dodieties kopā ar mums ciemos uz Lūsijas māju, kurā funkcionalitāte apvienota ar augstiem estētiskiem standartiem, un iedvesmojieties no viņas padomiem, kā uzglabāt dažādas lietas.

Atrašanās vieta:
Prāga

Dzīvokļa plānojums:
piecistabu

Dzīvokļa platība:
180 m²

Kā tu raksturotu savu mājokli?
Kā tu raksturotu savu mājokli?
Mēs centāmies panākt, lai mājoklis izskatītos savstarpēji saskaņots, tāpēc visā mājā savijas trīs elementi – ozolkoks, balts krāsojums un dabīgi materiāli.
Cik gadu tu šeit jau dzīvo un cik ilgs laiks bija nepieciešams, lai iekārtotu māju?

Vairāk nekā gadu. Rekonstrukcija aizņēma gadu, un, kā jau tas mēdz būt, neiztikām arī bez problēmām. Mēs centāmies panākt telpas viengabalainību, tāpēc visā mājā savijas trīs elementi – ozolkoks, baltā krāsa un dabīgie materiāli. Tomēr celtniecības darbi mūs nedaudz apgrūtināja, tāpēc esam apmēram pusē ar dekorēšanas darbiem.

Lūsijas mājās valda minimālisma stils.

Ģimenei interjerā patīk taisnas līnijas un apļveida detaļas.

Vai tev ir kādi padomi, kā uzturēt kārtībā dzīvojamo istabu, kad tajā ir divi bērni?

Dzīvojamā istaba agrāk bija bērnu rotaļu istaba. Desmit gadus mums nebija pat kafijas galdiņa, tāpēc telpa dīvāna priekšā bija tikai vieta, kur spēlēties. (smejas) Bet pēc tam, kad pārvācāmies uz divstāvu māju, bērni kaut kā dabiski sāka izmantot rotaļām tikai savas istabas. Tāpēc tagad dzīvojamā istabā mēs spēlējam tikai šahu un galda spēles.

Divu sēdvietu izvietojums pretī viena otrai mums bija būtisks, jo tas veicina komunikāciju.
Atšķirībā no ierastā, tavā dzīvojamā istabā dīvāns nav vērsts uz ekrānu...

Divu sēdvietu izvietojums pretī viena otrai mums bija būtisks, jo tas veicina komunikāciju. Toties, ja tie būtu novietoti pretī televizoram, tas veicinātu pasivitāti.

Mēbeļu iekārtojumā uzsvars tika likts uz materiāliem, krāsām un kvalitāti.

Neitrālas krāsas un vienkāršas formas ir ideāls pamats drosmīgiem dekoriem un aksesuāriem.

Bonami padomi, kā sakārtot dzīvojamo istabu

 • Iekļaujiet interjerā līdzsvaru starp atvērtiem un slēgtiem skapjiem.
 • Labākas mēbeles ne tikai izgaismo un vizuāli paplašina telpu, bet uz tām ir arī mazāk redzamu putekļu, kas nozīmē, ka nebūs tik bieži jāizmanto putekļu sūcēju vai putekļu slotiņa. Piemērotas ir arī stiklotas vitrīnas.
 • Ievērojiet visās telpās savstarpēji saskaņotus elementus. Piemēram, pieturieties pie viena koka veida, ko varat saskaņot ar papildinošām krāsām uz tekstilizstrādājumiem vai dekoriem.
 • Piedomājiet par savu dzīvojamo telpu, ņemot vērā jūsu ieradumus. Piemēram, novietojiet galdiņu blakus krēslam vai dīvānam, kur jūs vai jūsu viesi var nolikt krūzi vai glāzi.
 • Izvairieties no pārāk piebāztas telpas, piemēram, liekiem dekoriem vai pārāk daudz mēbelēm un nesaderīgiem elementiem.
 • Izmantojiet visas mazās "slēptuves" – uzglabāšanas vietu dīvāna, taburetē vai zem kafijas galdiņa.
 • Lai viesistabai piešķirtu gaisīgumu, vienmēr atstājiet pietiekami daudz vietas ap mēbelēm, attēliem un citām dekorācijām.

Lūsija savā mājoklī apvienoja vecos un jaunos priekšmetus vienā harmoniskā veselumā.

Arī ēdamistabā liela nozīme ir dabīgiem materiāliem.

Kas bija lielākais izaicinājums, iekārtojot māju?

Mēs ar vīru kopā iekārtojam jau savu piekto mājokli. Ironiskā kārtā, kad visu pabeidzām, mēs pārvācāmies. Es ceru, ka paliksim šeit uz visiem laikiem. Lielākais izaicinājums mums bija iekārtot telpu tā, lai tā būtu loģiska un pielāgota mūsu vajadzībām.

Lai gan, strādājot ar klientiem, man parasti vienmēr ir skaidra ideja, savā mājoklī man ir grūtības ar dekorēšanu.
Vai tu iepērcies pārdomāti vai vairāk paļaujies uz intuīciju?

Lai gan, strādājot ar klientiem, man parasti vienmēr ir skaidra ideja, savā mājoklī man ir grūtības ar dekorēšanu. Visas mājas pamats tika veidots kopā ar arhitektu, bet pārējais joprojām tiek veidots, pielāgojot vajadzībām un gaumei. Dažkārt es noslauku putekļus no veciem priekšmetiem, ko esmu mantojusi no savām vecmāmiņām un vecvecmāmiņām, un iekļauju tos interjerā.

Masīvkoks un trauki pasteļtoņos piešķir ēdamistabai mājīgumu.

Interjerā ir arī izsmalcināti dekori.

Vai tev ir kāds mīļākais priekšmets savā mājoklī?

Ja runa ir par mēbelēm un aksesuāriem, mans saraksts ir bezgalīgs. Jau 20 gadus esmu iemīlējies Mīss van der Roe (Mies van der Rohe) Barselonas krēslā. Tajā pašā laikā es vēlētos papildināt savu porcelāna kolekciju ar dažiem First Republic priekšmetiem. Man jāatjauno arī Halabala galds, kas gaida savu kārtu noliktavā.

Mana mīļākā ir niša pie kamīna. Dažreiz es tur paslēpjos ar kafiju vai tēju, ieslēdzu kādu vecu ierakstu...
Kur mājoklī tev visvairāk patīk pavadīt laiku un kāpēc?

Man šķiet, ka vieta, kur jūs mani visbiežāk redzēsiet, ir mans vadības centrs – pie veļas mašīnas. Mana mīļākā vieta ir gulta guļamistabā un niša pie kamīna. Tur es reizēm paslēpjos ar kafiju vai tēju, ieslēdzu kādu vecu ierakstu vai vienkārši baudu mirkli ar sevi.

Sala paplašina darba virsmu un vienlaikus eleganti atdala virtuvi no ēdamzonas.

Sala paplašina darba virsmu un vienlaikus eleganti atdala virtuvi no ēdamzonas.

Ja tev būtu neierobežots budžets, ko tu iegādātos savai mājai?

Lielākus logus, lai telpā ienāktu vairāk gaismas. Un daudz skaistu grāmatu un ierakstu. Un tad dažus sapņu priekšmetus no mana saraksta. Bet ne visi no tiem iekļautos mūsu mājoklim, turklāt man nepatīk pārblīvētas telpas.

Galdiņi, segas, spilveni vai paklājs var radīt milzīgu iespaidu pat ne tik ideālā interjerā.
Un, ja tev būtu ierobežots budžets, proti, 800 eiro, lai iekārtotu viesistabu, kā tu tos ieguldītu?

Es tos ieguldītu aksesuāros, kas pieskaņoti citiem telpas elementiem. Galdiņi, segas, spilveni vai paklājs lieliski iederēsies ikkatrā interjerā. Ļoti svarīgs ir arī mājas aromāts. Tāpat dažkārt var ietaupīt naudu uz būtiskiem priekšmetiem un iegādāties jau lietotus.

Galda virsma sastāv no pārstrādāta un pilnībā pārstrādājama papīra un sveķiem, kas ir noturīgi pret skrāpējumiem.

Garšvielu uzglabāšanas vieta tiek noslēpta ar ruļļveida slēģi.

Kurš virtuves risinājums tev ir vispiemērotākais?

Padziļināta izlietne, ko ir vieglāk tīrīt. Tas ir arī piemērots risinājums L formas virtuvēm, jo galda virsma stūrī netiek tik bieži izmantota. Mēs izmantojām šo vietu, lai uzglabātu garšvielas ar ruļļveida slēģi.

Turklāt, tā kā pārvācāmies no daudz lielākas virtuves, mums vajadzēja maksimāli izmantot pašreizējo telpu. Tāpēc izvēlējāmies iekšējās atvilktnes, skapīšus no grīdas līdz griestiem, kā arī iekšējos organizatorus.
Vai tev ir kādi padomi, kā uzturēt kārtību virtuvē?

Jāņem vērā tas, kā ģimene funkcionē un kas viņiem ir svarīgi. Piemēram, mums patīk L veida virtuves, bet zinājām, ka vēlamies paslēpt kafijas automātu skapītī. Tāpēc par to domājām jau elektroinstalācijas laikā. Turklāt, tā kā pārvācāmies no daudz lielākas virtuves, mums vajadzēja maksimāli izmantot pašreizējo telpu. Tāpēc izvēlējāmies iekšējās atvilktnes, skapīšus no grīdas līdz griestiem, kā arī iekšējos organizatorus.

Pateicoties baltajai letei un gaišajam kokam, virtuvei ir gaisīga noskaņa.

Pateicoties baltajai letei un gaišajam kokam, virtuvei ir gaisīga noskaņa.

Atvilktņu vāku un pannu organizatori palīdz uzturēt kārtību atvilktnēs.

Atvilktņu vāku un pannu organizatori palīdz uzturēt kārtību atvilktnēs.

Bonami padomi, kā sakārtot virtuvi un atrisināt uzglabāšanas jautājumus

 • Sadaliet virtuvi funkcionālās zonās. Piemēram, novietojiet glāzes, krūzes un tējkannu pēc iespējas tuvāk ūdenim. Novietojiet priekšmetus cepšanai pēc iespējas tuvāk cepeškrāsnij.
 • Izvēlieties skapjus, kas sniedzas līdz pat griestiem. Tādējādi jūs iegūsiet papildu uzglabāšanas vietu.
 • Visaugstākajās vietās lieciet tās lietas, kuras izmantojat vismazāk, piemēram, svētku servīzes.
 • Izvēlieties atvilktņu blokus virtuves skapīšu apakšai – tajā var uzglabāt daudz lietu.
 • Ja vēlaties, lai bērni varētu paši sevi apkalpot, uzglabājiet traukus tur, kur tie ir viegli pieejami, piemēram, apakšējo skapīšu atvilktnēs.
 • Nesakraujiet griešanas dēlīšus vienu uz otra, bet gan vertikāli. Arī starp koka dēlīšiem centieties saglabāt atstarpi, lai tie varētu izžūt.
 • Izmantojiet virtuves organizatorus. Grūti pieejamos plauktos izmantojiet rotējošus paliktņus vai vairāku līmeņu glabāšanas kastes. Tas palīdzēs jums maksimāli izmantot skapja dziļumu.
 • Izvēlieties kompaktu virtuves piederumu komplektu. To būs vieglāk sakārtot ne tikai plauktos, bet arī trauku mazgājamajā mašīnā.
 • Nebaidieties no plastmasas. Dažos gadījumos tās izmantošana ir higiēniskāka, kas īpaši attiecas uz griešanas dēlīšiem. Pārliecinieties, ka plastmasas trauki ir droši mazgājami trauku mazgājamā mašīnā vai liekami mikroviļņu krāsnī un ka tie nesatur BPA.
 • Neievietojiet koka traukus trauku mazgājamajā mašīnā. Pārliecinieties, ka tie vienmēr ir rūpīgi nosusināti un to virsma apstrādāta, piemēram, ar olīveļļu.
 • Turiet virtuvē dažādus griešanas dēlīšus gaļas un dārzeņu pagatavošanai. Ideālā gadījumā gaļas pagatavošanai izmantojiet plastmasas griešanas dēlīti.

Bērnistabā dominē pieklusinātas krāsas un viendabīga toņa koks.

Bērnistabā dominē pieklusinātas krāsas un viendabīga toņa koks.

Plauktos ir vieta, kur izvietot mīļākās rotaļlietas.

Plauktos ir vieta, kur izvietot mīļākās rotaļlietas.

Kas tevi iedvesmoja, iekārtojot dzīvokli?

Es iedvesmojos no daudziem zīmoliem, arhitektiem un māksliniekiem, kuriem sekoju. Pateicoties sociālajiem tīkliem, piekļuve iedvesmai ir ļoti vienkārša. Tāpēc es nepārtraukti saglabāju attēlus un prātoju, vai līdzīgu risinājumu varētu izmantot arī savā mājoklī. Taču parasti es izdomāju citu, parasti vēl grūtāk īstenojamu ideju. Un tāpēc viss aizņem tik daudz laika. (smejas) Dažas mēbeles es projektēju pati.

Pēdējie pāris gadi visiem ir parādījuši, cik svarīgi ir justies ērti mājās. Un to veicina lietas, kurās mēs sevi ieskaujam.
Kas nāk prātā, kad izdzirdi vārdu "mājas"?

Ģimene un drošība. Mājas man ir vissvarīgākā vieta. Pēdējie pāris gadi visiem ir parādījuši, cik svarīgi ir justies ērti mājās. Un to veicina lietas, kurās mēs sevi ieskaujam. Tāpēc nav brīnums, ka daudzas mājsaimniecības pēdējos gados ir pievērsušās visdažādākajiem interjera dizaina jautājumiem. Dzīvesveids ir mainījies, un mēs uz to reaģējam. Tas ir labi.

Pat bērnistabā netrūkst dažādu apgaismojuma veidu.

Galda novietošana loga priekšā nodrošina daudz dienas gaismas.

Bonami padomi, kā atrisināt uzglabāšanas vietas jautājumu bērnistabā

 • Iekārtojiet bērnistabu, ņemot vērā to, ka katram priekšmetam ir sava vieta.
 • Ik pa laikam pārbaudiet istabu kopā ar bērniem. Kopā pārrunājiet, kuras rotaļlietas viņi vairs neizmanto un kuras varētu iepriecināt citus bērnus, kuriem varbūt nav tik daudz rotaļlietu. Vienlaikus atbrīvojiet istabā vietu jaunām rotaļlietām, kuras viņiem var atnest Ziemassvētku vecītis.
 • Izmantojiet rotaļlietu uzglabāšanas kastes. Visticamāk, ka bērni tik bieži nespēlēsies ar rotaļlietām, kas ir uzglabātas. Tāpēc izvēlieties atvērtas uzglabāšanas kastes un atvērtu grāmatu plauktu. Ik pa laikam nomainiet izstādītās rotaļlietas.
 • Rotaļlietu šķirošana pēc krāsām palīdzēs uzturēt lietas kārtībā, kā arī bērniem būs vieglāk atrast konkrētu rotaļlietu. Taču tas ne tikai atvieglos atrašanu, bet arī novērsīs "krāsu eksploziju" plauktos.
 • Izmantojiet augstus skapjuslīdz griestiem. Uzglabājiet sezonas apģērbu augšējos plauktos. Pārējās drēbes un ikdienas priekšmetus uzglabājiet tā, lai tie būtu pa rokai un palīdzētu attīstīt bērna patstāvību.
 • Lai iegūtu papildu vietu uzglabāšanai, izmantojiet atvilktnes zem gultas vai piekarināmus auduma organizatorus.

Noapaļotās formas un raksti uz flīzēm piešķir vannas istabai greznuma noskaņu.

Vai ir kaut kas, kas tev ir ievērojami atvieglojis veikt mājas darbus?

Es iekārtoju veļas mazgātavu no miniatūrās telpas zem kāpnēm uz bērnu vannas istabu, lai es varētu ar visu tikt galā vienā stāvā un man nebūtu jāskrien augšā un lejā ar veļas groziem. Tas ir tāds kā mans darba centrs, kur es varu salocīt un sadalīt veļu pa skapjiem. Šādā veidā lejā neuzkrājas putekļi un nekārtība.

Es iekārtoju veļas mazgātavu no miniatūrās telpas zem kāpnēm uz bērnu vannas istabu, lai es varētu ar visu tikt galā vienā stāvā.
Kā tu vērtē tendenci paslēpt veļasmašīnu un veļas žāvētāju skapjos?

Tas noteikti ir ļoti estētisks risinājums, taču nepraktisks. Veļas mašīna pēc katras mazgāšanas reizes ir jāizžāvē, lai novērstu pelējuma veidošanos. Tāpēc es neiesaku to slēpt skapī.

Vienkārši iekārtoto vannas istabu atdzīvina aksesuāri pasteļtoņos.

Vienkārši iekārtoto vannas istabu atdzīvina aksesuāri pasteļtoņos.

Vannas istabā ir arī dabiski materiāli – lina halāti un bambusa birste.

Vannas istabā ir arī dabiski materiāli – lina halāti un bambusa birste.

Bonami padomi, kā sakārtot un atrisināt uzglabāšanas vietas jautājumu vannas istabā

 • Lai vannas istaba izskatītos sakārtota, centieties pēc iespējas vairāk skaistumkopšanas līdzekļu paslēpt slēdzamos skapīšos.
 • Vannas istabā turiet tikai to, ko izmantojat. Uzglabājiet dvieļu vai tualetes papīra krājumus telpās, kurās ir mazāks mitrums.
 • Lai gan lielais apaļais spogulis virs izlietnes izskatās ļoti glīti un moderni, apsveriet, vai piemērotāks nebūtu skapītis ar spoguļdurvīm. Tas aizstās spoguli un arī nodrošinās papildu uzglabāšanas vietu, kur varēsiet novietot, piemēram, dvieļus.
 • Vannas istabas skapīšiem nevajadzētu būt pārāk dziļiem, lai jūs varētu pārredzēt produktus aizmugurējā rindā. Vannas istabai ir piemēroti arī vairāku līmeņu organizatori.
 • Neaizmirstiet par vannas istabas skapīti zem izlietnes, kas arī nodrošina papildu uzglabāšanas vietu. Izmantojiet pie sienas stiprināmus skapīšus, kas piešķirs gaisīgumu.
 • Lai saglabātu kārtību atvilktnēs, jums palīdzēs organizatori.
 • Plauktos sadaliet uzglabāšanas telpu ar groziem vai kastēm.
 • Mazās telpās uz durvīm varat izmantot āķus vai piekaramos organizatorus, lai novietotu halātus un dvieļus.
 • Ja nav iespējams urbt sienā, izmantojiet ar piesūcekņiem stiprināmus turētājus.

Pietiek ar foto rāmi, podiem un interesantu apgaismojumu, lai radītu jauku stūrīti.

Galda lampas minimālisma dizains apvieno funkcionalitāti un estētiku.

Ko tu ieteiktu tiem, kam ir līdzīga tipa mājoklis?

Dāvājiet sev laiku, jums nevajag visu uzreiz. Pat tad, ja telpa izskatās nepabeigta. Dažreiz interjers pats pateiks, kas tam nepieciešams, piemēram, kur pievienot uzglabāšanas vietu vai kur izgaismot tumšu stūri.

Vairāk Lūsijas padomu par to, kā iekārtot mājokli

 • Ļauj telpai elpot, nebaidies veikt pārmaiņas.
 • Izvēlieties mēbeles vienotā stilā, lai viss izskatītos harmoniski.
 • Izvēlieties aksesuārus neitrālās krāsās, tos ir vieglāk saskaņot.
 • Ja vien iespējams, izmanto dizainera vai arhitekta pakalpojumus, lai izstrādātu telpu pēc individuāla pasūtījuma un palīdzētu padarīt interjeru gaumīgu un praktisku. Tas ietaupīs ne tikai jūsu rūpes, bet arī jūsu finanses.