Līdz pat 15% atlaide vannas istabas precēm | Ietaupiet jau tagad →
Mid Season Sale | Ietaupiet līdz pat 50% →
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Kā iekārtot mazu, bet funkcionālu un modernu dzīvokli?

Šis 34 kvadrātmetrus lielais dzīvoklis ir aprīkots ar visu nepieciešamo jauna pāra un viņu kaķenes Milas dzīvei. Lai gan dzīvoklis atrodas Zagrebā (Horvātijā), tas neliedz iespēju iedvesmoties no Antonijas modernā un mājīgā dzīvokļa un iekārtot ko līdzīgu tepat Latvijā.

Atrašanās vieta:
Zagreba (Horvātija)

Dzīvokļa plānojums:
dzīvoklis ar vienu guļamistabu + balkons

Dzīvokļa platība:
34 m²

Cik ilgs laiks bija nepieciešams, lai iekārtotu dzīvokli, un kāda bija tā galvenā ideja?

Pats dzīvokļa remonts un iekārtošana aizņēma 3 mēnešus. Es vēlējos atsevišķu guļamistabu, tāpēc mēs pārveidojām studijas tipa dzīvokli par vienistabas dzīvokli. Taču dažas lietas dzīvoklī vēl nav pabeigtas, un vienmēr ir kaut kas, kas vēl jālabo vai jāmaina. Es teiktu, ka pārbūve turpinās jau gadiem ilgi.

Kā pārvērst nefunkcionālu telpu par funkcionālu dzīvokli?

Visa pamatā ir laba plānošana. Veicot ikkatru lēmumu, mēs ņēmām vērā to, ka vēlamies maksimāli izmantot telpu. Manuprāt, man tas izdevās labi, jo pievienoju vertikālo uzglabāšanas vietu un daudzfunkcionālas mēbeles. Tāpat mēs pārdomāti noteicām prioritātes – pārdalījām studio tipa dzīvokli, lai izveidotu atsevišķu guļamistabu, kuras izmērs ir tāds, lai tajā ietilptu tikai gulta, drēbju skapis un nedaudz vietas, lai pārvietotos. Tāpat tika sašaurināts balkons, lai iegūtu nedaudz vairāk vietas viesistabā.

Dzīvokļa iekārtojums tika iedvesmots no skandināvu, minimālisma un japāņu stila.

Kādām mēbelēm jūs dodat priekšroku?

Man ir dažas mēbeles, kas izgatavotas pēc pasūtījuma. Piemēram, mēs uzbūvējām garu galdu, kas kalpo kā darba zona "mājas birojam", ēdamistabai un izklaides vietai. Visa dzīvojamā telpa ir "plūstoša", proti, bez skaidrām pārejām, un tajā vienlaikus ir dzīvojamā un darba telpa, virtuve un ēdamistaba. Tāpat man patīk izmantot mēbeles, kuras ir viegli pārvietojamas un kuras var izmantot vairākās vietās. Piemēram, vieglie krēsli un sānu galdiņi, kurus pēc vēlēšanās pārvietojam no guļamistabas uz viesistabu vai uz balkonu.

Kādus padomus varat ieteikt, iekārtojot nelielu balkonu?

Balkons ir šaurs, un, lai paplašinātu dzīvojamo istabu, mēs to padarījām vēl šaurāku. Tāpēc tā iekārtošana bija liels izaicinājums. Lieliska izvēle bija mūsu ērtais atpūtas krēsls, kurā var gan gulēt, lasīt grāmatas vai dzert rīta kafiju.

Kāds bija jūsu lielākais ieguldījums?

Mēs visvairāk ieguldījām dzīvojamās istabas iekārtojumā, jo tieši tur mēs pavadām lielāko daļu laika, gan strādājot mājas birojā, gan atpūšoties pēc garas darba dienas. Man ir svarīgi, lai būtu ērtas dīvāns un krēsli, kā arī aksesuāri, kas visu telpu padara mājīgāku.

Mīļākā dzīvokļa daļa? Nu, man īsti nav daudz, no ko izvēlēties (smejas), bet viesistaba. Tā ir ne tikai vizuāli pievilcīga, bet arī ļoti mājīga.

Lai uzzinātu vairāk par to, kā noritēja iekārtošana, kā arī par to, kā šis dzīvoklis gadu gaitā mainījās, varat sekot līdzi īpašnieces "Instagram" kontā.