Ciemos pie čehu blogeres Tīnas Szabo: bohēmisks dīvāns viesistabā

Dosimies ciemos pie slovāku blogeres Tīnas Szabo. Mūs pārsteidza harmoniskā maigi bohēmiskā stila viesistaba, tāpēc uzdevām viņai dažus jautājumus.

Esam sagatavojuši arī dažus praktiskus padomus par to, kā izvēlēties pareizo dīvānu un pieskaņot bohēmiskus aksesuārus.

Kā jūs izvēlējāties dīvānu?

"Galvenais iemesls, kāpēc mēs izvēlējāmies jaunu dīvānu, bija komforts. Mēs vēlējāmies izturīgu, bet vienlaikus ērtu dīvānu.

Mēs zinājām, ka tam ir jābūt stūra dīvānam. Stila ziņā mēs gribējām kaut ko minimālistisku. Vēlējāmies arī to, lai dīvānam būtu kāds koka elements, piemēram, koka kājas.”

1. Bonami piezīme

Galvenais ir komforts

Dīvāna formai no pirmā acu uzmetiena vajadzētu izskatīties mājīgai un stabilai. Dīvāns ar lielu sēdekļa dziļumu, kura atzveltne ir veidota no daudziem mīkstiem spilveniem, ir patiešām lieliska izvēle. Izvairieties no asām līnijām vai pat hromētām kājām.

Ko bija visgrūtāk izvēlēties?

"Izvēlēties materiālu un krāsu. Bet tikai tāpēc, ka mums jau no paša sākuma ļoti patika tieši šī dīvāna forma. Tā kā mums mājās ir mazs bērns, tad šaubījāmies par gaišo krāsu, taču nenožēlojam, ka to izvēlējāmies.”

2. Bonami piezīme

Materiāls un krāsas

Bohēmiskais stils ir brīvs, tāpēc tam nav stingru noteikumu. Dīvānu var izvēlēties neitrālā krāsā – bēša, baltā, pelēkā vai krēmkrāsā. Tomēr, ja vēlaties, lai dīvāns telpā izceltos, nebaidieties eksperimentēt ar bagātīgākām krāsām – sinepju dzeltenu, terakotas oranžu vai olīvzaļu.

Dabiski materiāli ir ideāla izvēle bohēmiskam interjeram. Dīvāns ar lina pārvalku un koka kājām veidos nevainojami harmonisku kombināciju, taču arī ar ādas mēbelēm nevar nošaut greizi. Atmosfēru papildinās rotangpalmas mēbeles, piemēram, mazāks dīvāns vai atzveltnes krēsls.

3. Bonami piezīme

Neaizmirstiet par aksesuāriem

Interjera aksesuāru un dekoru izvēle patiesībā ir vissvarīgākā daļa, iekārtojot bohēmas stila viesistabu. Lai piešķirtu visai telpai raksturu, papildiniet dīvānu ar vairākiem dažādu faktūru un materiālu spilveniem.

Lieliski derēs spilvendrānas ar makramē, bārkstīm un nelielu apdruku dabiskās krāsās. Tāpat neaizmirstiet par trikotāžas, kokvilnas vai džutas paklāju.

4. Bonami piezīme

Praktiskums

Lai arī stils ir viena no galvenajām lietām, iekārtojot viesistabu, nenovērtējiet par zemu dīvāna un citu interjera elementu funkcionalitāti.

Ja mēdzat uzņem ciemiņus, varbūt vērts padomāt par izvelkamu dīvānu. Neaizmirstiet izvēlēties arī atbilstošu galdu. Viegli sānu galdiņi būs vienlīdz funkcionāli un gaumīgi. Pārāk liels un smagnējs galds var istabu "nomākt".

Vai jums ir vēl kādi padomi?

"Jā! Atrodiet savu mīļāko vietu uz dīvāna! Piemēram, mūsu divarpus gadus vecajam dēlam ir sava mīļākā vieta, un man arī ir sava, kur varu ērti izstiept kājas un atpūsties."