Līdz pat 15% atlaide vannas istabas precēm | Ietaupiet jau tagad →
Mid Season Sale | Ietaupiet līdz pat 50% →
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Kā izvēlēties dīvānu

Mūsdienās jūs varat izvēlēties savu ideālo dīvānu tiešsaistē nemaz neizejot no mājām. Pats galvenais ir pievērst uzmanību pareizajiem kritērijiem, piemēram, izmēram, apdares materiālam un kopšanai. Ērti iekārtojieties uz sava vecā dīvāna un izbaudiet pēdējos mirkļus, ko tajā pavadāt. Tikmēr mēs jums sniegsim padomus, kā izvēlēties jaunu dīvānu bez uztraukuma un pārlieku lieliem tēriņiem.

Dīvāna izmērs

Pirms sākat meklēt jauno dīvānu, izmēriet, cik daudz vietas tam varat telpā atvēlēt.

Ja vēlaties iegādāties dīvāngultu, ņemiet vērā arī to, cik daudz vietas aizņems dīvāns izvilktā veidā. Pārliecinieties, vai var atvērt visas atvilktnes un skapja durvis, kas ir dīvāna tuvumā.

Pārāk liels dīvāns noslogos nelielu telpu, savukārt lielā telpā pārāk mazs dīvāns "pazudīs".

Cik sēdvietas izvēlēties?

Izvēlieties dīvānu, ņemot vērā savas ģimenes locekļu skaitu. Daudzbērnu ģimenei, kas mēdz vakarus pavadīt spēlējot spēles, būs piemērots sešvietīgs vai pat moduļu dīvāns, ko var pakāpeniski palielināt ar atsevišķiem moduļiem. Jaunam pārim mazākā dzīvoklī pietiek ar divvietīgu dīvānu.

Ja uztraucieties par to, vai viesiem pietiks vietas, to pavisam vienkārši varat atrisināt ar krēslu, taburešu vai pufu un sēžammaisu palīdzību.

Vienai sēdvietai jābūt vismaz 55 cm platai.

Iespējams, uzreiz nodomāsiet, ka dīvāns ar diviem sēdvietas spilveniem ir divvietīgs, bet tā ne vienmēr ir. Piemēram, stūra dīvāna stūrī ir mazāk vietas, jo, tur sēžot, nevar ērti novietot kājas, netraucējot citiem.

Lai sēdēšana dīvānā būtu ērta, mēs uzskatām, ka uz cilvēku ir jābūt vismaz 55 cm platai vietai (neskaitot dīvāna stūri vai roku balstus).

Nelieliem dzīvokļiem, kuriem no svara ir katrs kvadrātcentimetrs, nepieciešami gudri risinājumi. Piemēram, varat izvēlēties mēbeles ar mazāku dziļumu, kā arī stūra mēbeles – stūra dīvāns jums palīdzēs ietaupīt vietu viesistabā.

Kreisais vai labais stūris?

Mēs klientiem iesakām dīvāna stūru novietojumu uztvert tikai kā ieteikumu. Ja dīvāna stūris ir kreisajā pusē, tad tas, visticamāk, būs labāk piemērots telpas kreisajā stūrī. Bet tas ne vienmēr ir jāievēro, jo stūra dīvāns var kalpot arī kā palīgs telpas optiskā sadalīšanā (piemēram, ja jūsu viesistaba un virtuve ir kā viena telpa).

Ir pieejami dažādi dīvāni – ar maināmu stūri (kuru var izmantot gan kreisajā, gan labajā pusē), ar fiksētu stūri (kuru var izmantot tikai vienā noteiktā pusē), kā arī U veida dīvāni (kam stūri ir abās pusēs).

Apdares materiāls

Apdare nav tikai estētisks jautājums. Jo kvalitatīvāku virsmas apstrādi izvēlaties, jo ilgāk jūsu dīvāns kalpos.

Martindeila vērtība

Martindeila vērtība nosaka dīvāna nodilumizturību. Jo lielāks skaitlis, jo labāk, taču tas nenozīmē, ka zemākas Martindeila vērtības dīvāni ir sliktāki.

 • Martindeila 20 000–25 000 cikli: piemērots pāriem un nelielām ģimenēm, kas dīvānu izmanto katru dienu.
 • Martindeila 30 000–35 000 cikli: piemērots dzīvojamā istabā ģimenēm ar bērniem.
 • Vairāk nekā 35 000 Martindeila ciklu: lielai ģimenei, kas bieži lieto dīvānu.
 • Vairāk nekā 50 000 Martindeila ciklu: piemērots birojiem un viesnīcām.

Martindeila vērtība mainās, piemēram, atkarībā no dīvāna apdares veida. Visaugstāko vērtību var atrast ādas dīvānos un poliestera apdarē. Toties viszemākā vērtība ir lina un kokvilnas apdares dīvāniem.

Tekstils

 • Viegla kopšana
 • Pieejams
 • Krāsu, formu un izmēru daudzveidība

Poliesters

Praktisks materiāls, kas ir iemantojis popularitāti tā vienkāršās kopšanas un ilgstošās ​​​​izturības dēļ. Izturības ziņā tas pārspēj pat kokvilnas pārvalkus (vairāk sadaļā "Martindeila vērtība"). Poliesters ir ļoti daudzveidīgs – tas var atdarināt dažādus audumus, piemēram, velvetu, samtu, zamšādu.

Velvets: šis samtam līdzīgais audums pastāvīgi atgriežas modē un piesaista ar savu interesanto tekstūru un praktiskumu.

Samts: ņemot vērā zīda augsto cenu mūsdienās, samts vairs netiek darināts no zīda, bet gan no sintētiskās šķiedras. Samts lieliski iekļaujas elegantā glamūra vai romantiskajā stilā. Turklāt tas ir praktisks cilvēkiem ar mājdzīvniekiem, jo auduma cilpiņas nevar izvilkt ar nagiem.

Kokvilna

Patīkama pieskārienam, toties īsāks kalpošanas laiks un tā ar laiku zaudē krāsu.

Vilna

Izturīga pret netīrumiem, videi draudzīgs materiāls, augstāka cena.

Lins

Dabīgs, patīkams pieskārienam, augstāka cena un zema Martindeila skalas vērtība (t. i., izturība).
 • Snadná péče
 • Cenová dostupnost
 • Nepřeberné množství barevných variant, tvarů a velikostí

Āda

 • Augsta cena
 • Ilgmūžība
 • Nepieciešama īpaša kopšana
Lai gan ādas dīvāna iegādei nepieciešams plašāks maciņš, tā vērtība atmaksāsies, jo tas kalpos daudzus gadus. Turklāt no tā var viegli notīrīt vīna vai kečupa traipus. Mūsdienās ir pieejamas dažādas ādas dīvānu alternatīvas, kuras noteikti ir vērts ņemt vērā.

Īstā āda

Tā ir ļoti izturīga, nemaina savu izskatu un piešķir interjeram zināmu šarmu un prestižu. Ar pienācīgu aprūpi īstas ādas dīvāni var kalpot gadu desmitiem. Pietiek vienu reizi gadā lietot īpašu līdzekli un impregnēt 2–4 reizes gadā. Tas jāsargā no saules stariem, turklāt siltā laikā ātri uzkarst, tāpēc nenovietojiet īstās ādas dīvānu saulainā vietā, pie radiatora vai kamīna. Tas nav piemērots, ja jums ir mājdzīvnieki. Iegādājoties īstās ādas dīvānu, jārēķinās ar augstāku cenu.

Pārstrādāta āda

Tā ir 70–80% dabīga āda ar poliestera maisījumu. Lai gan āda ir pārstrādāta, materiāls tik un tā ir patīkams pieskārienam un atgādina īstu ādu. Otrreizēja pārstrāde padara šo materiālu par videi draudzīgāku izvēli, turklāt tas būs izdevīgāks jūsu maciņam. Pārstrādātu ādu mēdz dēvēt arī par ādas imitāciju.

Mākslīgā āda

Lētākā ādas alternatīva, vienkārša kopšana, zema izturība (jārēķinās, ka ar laiku mākslīgā āda plaisās un lobīsies).

Dīvāna konstrukcija

Katra dīvāna vērtību galvenokārt nosaka tā konstrukcija, jo tā nodrošina dīvāna izturību un stabilitāti. Dīvāni ar pamatīgu konstrukciju ir attiecīgi dārgāki, jo tie ir izturīgāki un spēj izturēt lielāku slodzi. Dīvāngultas parasti iztur lielāku slodzi. Izvēlieties dīvāngultu ar konstrukciju, kas izgatavota no cietāka koka (piemēram, ozolkoka, kas ir izturīgāks par priedi).

Dīvāni, kuru konstrukcija ir izgatavota no plastmasas vai skaidu plāksnes, ir vieglāk pārnēsājami un lētāki. Plastmasas konstrukcija ir piemērota bērnu gultiņām. Lētākie konstrukcijas materiāli ir plastmasa un skaidu plāksne, kas ir mazāk izturīgi nekā, piemēram, ozolkoks, tomēr tik un tā ir samērā izturīgi un noderēs jūsu pirmajā dzīvoklī.

Svars un slodze

Paša dīvāna svars parasti svārstās no 20 līdz 100 kg, ko ir īpaši svarīgi zināt, ja plānojat paši nest dīvānu uz kādu augstāku stāvu.

Slodze apzīmē vienmērīgi sadalītu kopējo svaru, ko dīvāns var izturēt. Lai izvairītos no nevajadzīgas dīvāna noslogošanas un tā kalpošanas laika samazināšanas, novērtējiet visu jūsu mājsaimniecības locekļu svaru un pieļaujiet nelielu rezervi aptuveni 20% apmērā.

Dīvāna funkcijas un īpašības

Dīvāngultas

Dīvāngulta var kalpot gan kā gulta viesiem, gan kā pilnvērtīga gulta jūsu guļamistabā. Tādā gadījumā noteikti ir vērts tajā ieguldīt.

Dīvānam ir jābūt tādam, lai to viegli varētu izvilkt viens cilvēks. Ir vairāki izvilkšanas mehānismi, taču mēs uzskatām, ka visērtākais ir atgāžamais mehānisms. Pēc izvilkšanas vienmēr pārliecinieties, ka konstrukcija ir stabila un tā nešūpojas.

Dīvāni ar uzglabāšanas vietu

Dīvāni ar uzglabāšanas vietu vai veļas kasti ir piemēroti mazākiem dzīvokļiem vai gadījumos, kad trūkst uzglabāšanas vietas. Dažiem dīvāniem ir atzveltnes, kurās var glabāt sīkus priekšmetus, piemēram, televizora tālvadības pulti. Citos dīvānos var būt iebūvēti arī skapji un plaukti.

Regulējami dīvāni

Maksimālam komfortam šo dīvānu atzveltni un roku balstus var regulēt pēc sirds patikas.

Dizains un krāsa

Dīvāna dizains un krāsa ir atkarīga no jūsu gaumes un telpas vai mājokļa vispārējā stila. Uzkrītoša krāsa vai raksts var kļūt par stilīgu telpas dominējošo iezīmi, bet kombinācijā ar citām krāsām un rakstiem var radīt nevajadzīgu haosu.

Ja jums ir mazi bērni un/vai mājdzīvnieki, jums ir rūpīgi jāizsver dīvāna krāsa. Izvēloties tumšas krāsas dīvānu, jums būs vieglāk noslēpt dažādus traipus. Savukārt gaišas krāsas dīvāni lieliski izgaismo un vizuāli palielina mazākas telpas.

Skandināvu stils

Raksturīgas maigas zemes krāsas, pārsvarā apaļi dīvāni uz augstākām kājām. Tas lieliski iekļaujas modernā un dabīgā interjerā ar dāņu hygge dizaina pieskaņu, kas burtiski no dāņu valodas nozīmē "mājīgs". Šī dizaina pamatā ir laime, mājīgums un komforts.

Glamūra stils

Eleganti samta dīvāni ar sudraba un zelta krāsas kājām un pogām.

Modernais stils

Tipisks praktiskums, vienkāršas līnijas, asas malas, mūsdienīgi materiāli un minimāla apdare. Šis dīvāns labi izskatīsies modernā interjerā, bet, pateicoties tā minimālisma izskatam, labi iederēsies arī citos stilos.

Industriālais stils

Āda kombinācijā ar metālu, dabiskas un tumšas krāsas, neapstrādāts izskats, lieliski sader ar interjera elementiem no betona.

Retro stils

Retro stila dīvānu popularitāte mūsdienās tikai pieaug. Ja jūsu interjerā valda senatnīgs stils, jums noteikti nepieciešams arī attiecīgs dīvāns. To raksturo izliektas kājas, ovāli sēdekļi retro krāsās (piemēram, zaļā un dzeltenā) un koka kvadrātveida roku balsti.

Lauku stils

Tradicionālas formas, grezns izskats, bieži kombinēts ar ādu. Šim stilam ir raksturīgs Česterfīldas dīvāns. Šis Viktorijas laikmeta stila dīvāns apburs ar savu varenību un robustumu. Tam raksturīgi kupli roku balsti, kas ir vienā līmenī ar atzveltni. Apdare ir rotāta ar pogām.

Romantiskais stils

Šī stila dīvāniem ir raksturīgi ziedu raksti, pasteļkrāsas un sarežģīti noapaļotas formas. Tas liek justies kā pilī vai greznā savrupmājā.

Dīvāna cena

Dīvāna cena ir izšķirošs izvēles faktors. Cena ir atkarīga no jūsu vēlmēm un prasībām. Lēmumu ir atkarīgs arī no tā, vai meklējat dīvānu studenta dzīvoklītim vai ģimenei ar bērniem. Dīvānu cenas var iedalīt 3 kategorijās:

Basic

Pārsvarā aktuāli studentu vai pirmajam dzīvoklim, retas lietošanas gadījumā vai vasarnīcā, kā arī tad, ja vēlaties to tikai uz laiku novietot bērnistabā. Ja jums galvenais ir tas, lai būtu, kur sēdēt, un pēc iespējas vairāk ietaupīt, jo pēc dažiem gadiem dīvāns vairs nebūs vajadzīgs, tad varat izvēlēties dīvānu par pamata cenu. Līdz ar to konstrukcijai un materiāla kvalitātei nav tik liela nozīme.

Extra

Ja vēlaties, lai dīvāns kalpotu ilgu laiku, būtu ērts un arī labi izskatītos interjerā, jums būs piemērots dīvāns par vidēju cenu. Uzmanība jāpievērš konstrukcijai, materiāliem, funkcijām un dīvāna vizuālajam izskatam. Šo vidējas kvalitātes dīvānu priekšrocība ir lieliska kvalitātes un cenas attiecība. Iespējams, ka šo dīvānu jūs nevēlaties paturēt visu mūžu, jo gaume mēdz mainīties.

Premium

Ja meklējat dīvānu, kas kalpos gadu desmitiem, vai arī meklējat patiesi greznu un kvalitatīvu dizaina dīvānu, kam ir ļoti izturīga konstrukcija un, iespējams, ir ādas apdare, tad jūsu vēlmēm visatbilstošākais būs dīvāns no augstas cenas kateogrijas.

Kopšana

Lai gan nav universālu noteikumu par to, kā kopt ikkatra veida un apdares dīvānu, pareiza kopšana noteikti paildzina dīvāna mūžu.
Noņemama apdare
Iespēja noņemt apdari atvieglo dīvāna kopšanu. Izmazgājiet vai nogādājiet ķīmiskajā tīrītavā noņemto apdari, ievērojot ražotāja norādījumus.
Tīrīšanas līdzekļi
Katrai apdarei ir nepieciešami atšķirīgi līdzekļi un tīrīšanas metodes. Āda ir kopjama citādāk nekā tekstilizstrādājumi. Tāpēc vienmēr iepriekš noskaidrojiet, kāda kopšana ir vispiemērotākā jūsu dīvānam.
Manuālā vai profesionālā tīrīšana?
Kopumā manuālā tīrīšana nav tik efektīva kā profesionālā tīrīšana, turklāt pastāv risks dīvānu sabojāt, ja to netīrat pareizi. Tāpēc ir vērts ieguldīt un iegādāties vai iznomāt profesionālas tīrīšanas aprīkojumu.

Vairāk Bonami ieteikumu un padomu

Pievērsiet uzmanību apdares materiāla īpašībām

Pievērsiet uzmanību apdares materiāla īpašībām Meklējot dīvānu, vienmēr pievērsiet uzmanību apdares materiālam, lai iegūtu priekšstatu par to, kā dīvāns izskatīsies interjerā un kāda kopšana būs nepieciešama.
Detail čalounění pohovky podle materiálu látky

Dīvānu piegādā kurjers

Neraizējieties par dīvāna piegādi, jo to uz jūsu mājām piegādās kurjers.