15% atlaide ar kodu FEBRUARIS15 | Ietaupiet jau tagad →
Viss par iepirkšanos
Latviešu
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Ienesiet Grieķijas burvību savās mājās

Elpu aizraujošas salas, kristāldzidrs ūdens, spilgti zilas krāsas un, protams, visgardākie ēdieni. Grieķija ir īsta paradīze uz zemes virsmas.

Neatkarīgi no tā, vai sapņojat par Krētas tavernām, saulrieta pielietajām pastaigām Santorīni vai par Zakintas dzidri zilajiem ūdeņiem, jūs šīs sajūtas varat ienest savās mājās ar grieķu stila interjera palīdzību. Jums nemaz nav jābrauc simtiem kilometru tālu, lai justos kā paradīzē.

Gluži kā Krētas restorānos

Koka galdi un krēsli spilgti zilās krāsās, rūtaini galdauti, puķaini vai tumši zili trauki – tas viss uzreiz liek justies kā Grieķijas skaistāko salu restorānos. Taču, ja meklējat ko vienkāršāku, varat izvēlēties baltu galdautu un zilus, smalkus keramikas traukus.

Kā pie grieķu ģimenes galda

Grieķu kultūrā ģimenei ir liela nozīme. Tāpat grieķiem ir ļoti svarīgs labs ēdiens, tāpēc pusdienošana kopā ar visu ģimeni, sākot ar vecākiem un vecvecākiem un beidzot ar onkuļiem, tantēm un māsīcām, ir svēta lieta.

Šajos ģimeniskajos brīžos noteikti ir jāpiedomā par to, lai būtu kārtīgs galds, pie kura sasēsties visai ģimenei. Lai arī jūsu grieķu stila interjerā būtu šis svarīgais elements, izvēlieties izvelkamo galdu.

Runājot par galda kultūru, lai atbaidītu ļaunos garus, grieķiem ir tradīcija sasist šķīvjus, bet jūs noteikti nevēlēsieties drīz vien iegādāties jaunus šķīvjus, tāpēc šoreiz labāk pieturēsimies tikai pie grieķu stila interjera.

Terase kā Santorīni

Vai zinājāt, ka grieķi bauda vairāk nekā 250 saulainas dienas gadā? Aizsardzība pret sauli ir obligāta, tāpēc, lai kur jūs novietotu dārza mēbeles, noteikti sarūpējiet arī saulessargu. Papildiniet dārza nostūrīti ar dekoriem un elementiem jūras toņos.

Dzīvojiet kā Krētā

Ķieģeļu vai akmens sienas un greznās grīdas no akmens vai marmora ir raksturīgas tradicionālajai Grieķijai. Lai imitētu grieķiem raksturīgo apdari, varat izmantot tapetes un flīzes, linoleju vai grīdas uzlīmes ar šādiem rakstiem.

Dekorācijas kā Senajā Grieķijā

Meandrs ir ģeometrisks ornaments, kuru sengrieķi izmantoja uz vāzēm un tempļiem. Tas simbolizē bezgalību un joprojām dažādos veidos parādās grieķu māju interjeros.

Guļamistaba kā pludmalē

Lielā karstuma dēļ grieķi paļaujas uz viegliem un gaisīgiem materiāliem, piemēram, kad runa ir par gultas veļu. Grieķu guļamistabu galvenais elements ir vienkāršība. Gaišas koka mēbeles var viegli kombinēt ar tekstiliem zilos toņos.