15% atlaide ar kodu VASARA15 | Tikai līdz pusnaktij →
10 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

DIY: Sojas vaska sveces ar koka daktu

Šīs sojas vaska sveces varat izgatavot kā skaistu dāvanu saviem mīļajiem, kā arī vienkārši izklaidei. To izgatavošana ir patiešām vienkārša, aizņem tikai mirkli, un vienīgais, kas var sagādāt nelielas problēmas, ir daktis, kas nedeg gluži pareizi.

Kas jums būs nepieciešams, lai izgatavotu sveces?

  • Sojas vasks - to parasti var iegādāties mākslas veikalos vai kosmētikas izejvielu veikalos. Salīdzinot ar parasto parafīna vasku, sojas vasks ir augu izcelsmes, tā degšana nepalielina CO2 saturu atmosfērā, un degšanas laiks ir līdz pat 50 % ilgāks nekā parafīna sveču degšanas laiks.
  • Daktis - var iegādāties turpat, kur sveces. Koka daktis izskatās skaisti, tikai ar tām var būt nedaudz problēmu, jo tās deg lēni un ir grūti aizdedzināt. Tāpēc, ja plānojat tās izmantot, iesaku vispirms pagatavot vienu sveci izmēģināšanai. Kokvilnas daktis ir droša izvēle, un, ja izmantojat tās, ir vēl pielīmēta tapa vai divas, lai piestiprinātu dakts augšdaļu pie trauka centra.
  • Esenciālā eļļa - piemēram, populārā sarkanā apelsīna.
  • Labi stikliņi - mēs pārstrādājām Perfumed Prague sveču iepakojumus.
  • Vispēju līmlente, karstās līmes pistole vai bišu vasks, lai pielīmētu daktiņu (tam ir augstāks kušanas punkts, tāpēc, lejot, tam nevajadzētu izkust)
  • Tāpat trauks vaska kausēšanai ūdens vannā, koka iesms maisīšanai.
  • Pašlīmējošas etiķetes uzlīmju drukāšanai.

Kā izgatavot sveci mājās? Soli pa solim:

1. Vispirms atrodiet koka daktis statīviem un nogrieziet tos līdz stikla augstumam. Kokvilnas daktis atstājiet to sākotnējā garumā. Pielīmējiet daktīšu statīvus pie stikla centra. Es iesaku izmantot divpusējo līmlenti, tas ir vienkāršākais un ātrākais risinājums.

2. Ūdens vannā lēnām uzsāciet lēnām kausēt savu vasku. 180 ml burciņai ir nepieciešams aptuveni 170 g vaska. Kad viss ir izkusis, izņemiet trauku no ūdens un ļaujiet tam nedaudz atdzist.

3. Pievienojiet ēterisko eļļu un samaisiet. Tai jābūt 6-10 % no kopējā vaska svara. Tas atšķiras atkarībā no dažādu eļļu smaržas intensitātes, smagākām smaržām nepieciešama mazāka koncentrācija, maigām smaržām jāliek vairāk. Tātad, ja jums, tāpat kā mums, ir 180 ml svece, kurā ir aptuveni 170 g vaska, un jūs vēlaties pievienot 6 % ēteriskās eļļas, lai svece smaržotu maigi, jums būs nepieciešams aptuveni 10 g eļļas (170 × 0,06) = 11 ml, kas ir aptuveni divas tējkarotes vai viena vesela neliela tirdzniecībā nopērkama pudele.

4. Ielejiet vasku burciņās un atstājiet stingt istabas temperatūrā. Neaizpildiet tās līdz galam, bet tikai nedaudz zem malas, lai atstātu vietu remontdarbiem. Tas ir tāpēc, ka sveču virsma var nedaudz saplaisāt, tāpēc, kad tās būs nostāvējušas, uzlieciet virsū vēl vienu plānu vaska kārtiņu, lai virsma būtu perfekta.

5. Tad atliek tikai līmēt uzlīmes, un viss ir gatavs! Tās var izdrukāt uz uzlīmju papīra un izgriezt vai uzrakstīt ar roku.

Tips. Šajā gadījumā izmantojiet caurspīdīgu burku.

Vairāk padomu

Mācību pamācību mums sagatavoja Eva Kovářová. Ar viņas darbiem var iepazīties vietnē Instagram Gathermoments.