Menu
5 € DāvanaReģistrācijaPieteikties5 € DāvanaGrozs
Sākums Sākums Iedvesma

Kā radoši izklaidēt bērnus mājās

Kā panākt, lai zinātkārajiem bērniem garajās brīvdienās nepaliek garlaicīgi un visa diena nepaiet sēžot pie televizora?
Esam sagatavojuši virkni padomu tradicionālām un neparastām spēlēm, rotaļlietām un amatniecības piederumu komplektiem, kas ne tikai izklaidēs jūsu atvases, bet varbūt arī radīs neviltotu prieku jūsu sejās.

1. Atgriešanās pie galda spēlēm

Reizi pa reizei var ļaut bērniem atpūsties un paskatīties multfilmas vai ļaut paspēlēt planšeti, taču tam nevajadzētu notikt pārāk bieži.

Galu galā aktīva spēlēšanās ar citiem stimulē bērnu attīstību pavisam citādā veidā. Spēlējot galda spēles, bērni mācās stratēģiju, loģiku un mākslu pieņemt sakāvi. Pie riču raču spēlas var sapulcēties visa ģimene un turklāt tas nenāk par ļaunu kādu brīdi atpūsties no monitoriem (arī pieaugušajiem). Turklāt mēs apsolām, ka daudzas no šīm oriģinālajām spēlēm ar prieku varēsiet spēlēt kopā ar savām atvasēm.

2. Griezt, līmēt, veidot

Kopā ar bērniem vingriniet sīko motoriku, kopā veidojot papīra puzli, lelli vai origami dzīvniekus. Galu galā jūs varat atklāt, ka jūsu bērnam ir vairāk pacietības un nervu nekā jums.

3. Izrotājiet bērnistabu

Jūsu bērns būs ļoti lepns par savu paša darināto rotājumu, kā arī par laiku un koncentrēšanos, ko viņš tam veltījis.

Bet, ja vēlaties ieviest nedaudz pārmaiņas bērnistabā, tad varat kopā izvēlieties kādu jaunu tapešu motīvu. Tikai vienas pēcpusdienas laikā jūs varat pārvērst bērnistabu līdz nepazīšanai.

4. Trenējiet loģisko domāšanu

Vai jūsu bērni jau ir izauguši no riču raču spēlēšanas vecuma? Izvēlieties kādu no sarežģītajām loģikas un stratēģijas spēlēm, vai atrodiet kādu puzli ko varat likt visi kopā. Garantēta jautrība visai ģimenei un labs pacietības treniņš!

5. Dodieties piedzīvojumos

Paslēpiet dārgumus dzīvojamā istabā vai dārzā, izveidojiet karti vai norādes un jautrība var sākties! Kārtīgs palielināmais stikls un binoklis ir neaizstājami katra mazā pētnieka piederumi.

6. Pagatavojiet ko īpašu

Gatavojiet kopā gan smilšu raušus, gan īstus gardus kēksiņus. Bērni novērtēs, ja ļausiet viņiem iesaistīties ēst gatavošanas procesā un tas arī ļaus viņiem kļūt patstāvīgākiem. Tā var būt vienkārša kūka vai cepumi, ko nākamreiz viņi varēs pagatavot paši.

7. Attīstiet muzikālo talantu

Lai gan bungu sišana un stīgu strinkšķināšana var dažreiz krist uz nerviem, jaunais virtuozs, kura talantu jūs visu šo laiku esat attīstījis, kādu dienu jums pateiksies par savu veiksmīgo karjeru.

8. Topošajiem DIY meistariem un dizaineriem

Atbalstiet savu bērnu radošumu un roku veiklību ar pareizo aprīkojumu. Krītiņi, marķieri, šķēres un pat krāsainas līmlentes būs labs sākums. Iegādājieties viņiem stilīgu futrālīti vai kastīti, lai viss varētu glabāt vienuviet.

9. Būvējiet sapņu pilis

Labākās bērnības pēcpusdienas tika aizvadītas pašu būvētās mājās no palagiem un spilveniem. Ļaujiet iztēlei vaļu un izveidojiet arī saviem bērniem pasaku fonu, kurā viņi varēs izklaidēties.

Izvēloties mēbeles bērna istabai, izmantojiet iztēli un izvēlieties tādas mēbeles, kuras vēlāk varēs dažādi pārveidot. Mājas formas gulta kļūs par burvju namiņu un princeses istabu.