Līdz pat 25% atlaide viesistabas precēm | Ietaupiet jau tagad →
Mums ir jauna lietotne | Atklājiet tās priekšrocības →
10 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Kā iekārtot mājīgu lasīšanas stūrīti?

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Grāmatu mīļiem nav lielāka prieka par ieritināšanos mīkstā segā kopā ar siltu tējas vai karstās šokolādes tasi... un sēdēt ērtā krēslā, stundām ilgi lasot. Bet kā izveidot ērtu, praktisku un mājīgu lasīšanas stūrīti?

Iedvesmojieties no mūsu padomiem, lai lasīšanas procesu padarītu vēl patīkamāku!

Grāmatplaukts viesistabā

Ja jūsu grāmatu kolekcija ir pieticīgāka, visticamāk, pietiks ar pie sienas piestiprinātu grāmatplauktu. Bet, ja jūsu grāmatu krājumi ir mērāmi simtos vai pat tūkstošos, izvēlieties kādu lielāku plauktu. Lieliska izvēle ir grāmatplaukti no koka.

Lai apvienotu skaistumu ar praktiskumu, izvēlieties vitrīnas ar stikla durvīm – tādējādi pasargāsiet grāmatas no putekļiem.

Balts grāmatplaukts piešķirs telpai spilgtumu un izcels grāmatu raibās muguriņas.

Padoms.
Lai gan stūra grāmatplauktus ir paredzēts likt pie sienas, jūs tos varat izmantot, lai sadalītu telpu.

Sēdvieta lasīšanas stūrītī

Lai vairāku stundu garumā varētu lasīt pēc iespējas ērtāk, jāparūpējas arī par sēdvietas izvēli. Vai vēlaties klasiku atpūtas krēslu vai dīvāniņu? Vai tomēr piekārtu krēslu vai šūpuļtīklu?

Lai izveidotu lasīšanas stūrīti, nav nekā ērtāka par atpūtas krēslu ar atzveltni, kurā varat netraucēti baudīt savu iemīļoto grāmatu.

Ja jums nav pietiekami daudz vietas, atcerieties, ka viss, kas jums nepieciešams ērtam lasīšanas stūrim, ir saliekams futons, sega un daudz spilvenu.

Vieta grāmatām un tējas baudīšanai

Sānu galdiņš, iespējams, nav pirmā mēbele, kas mums ienāk prātā, runājot par lasīšanas stūrīti, bet tas lieliski kalpos, lai noliktu uz tā grāmatu, tējas tasi un kādu gardu (bet ne pārāk ķēpīgu) uzkodu. Varat atlikušo vietu papildināt ar vāzi, kurā ievietoti svaigi ziedi, vai aromātisko sveci.

Piemērots apgaismojums

Ja iespējams, iekārtojiet lasīšanas stūrīti pēc iespējas tuvāk logam, toties, lai varētu lasīt arī vakarā, iegādājieties galda lampu vai stāvlampu.

Izvēloties lampu, pārliecinieties, vai tās iestatījumus var regulēt. Atcerieties arī to, ka šaurāks abažūrs nozīmē šaurāku gaismas staru.

Spilveni, segas un paklājs siltumam

Ērtai lasīšanai noteikti nepieciešams siltums – jums noderēs spilveni, segas un paklājs, lai lasīšanas stūrītis būtu pasargāts no aukstuma.

Aukstajās ziemas dienās nevajadzētu aizmirst par siltām zeķēm un tases silta dzēriena.

Kārtība un mājīga atmosfēra

Dažreiz gadās, ka grāmatas vienkārši pazūd. Kā sakārtot grāmatplauktu? Šim nolūkam varat izmantot grāmatu turētājus, figūriņas vai lampas, kas vizuāli atdzīvinās telpu.

Lai aizbēgtu no ikdienas rūpēm, neaizmirstiet par mājīgas atmosfēras radīšanu. Aromātiskās sveces, patīkama mūzika (vēlams instrumentālā, lai netraucētu lasīšanai) un dekorācijas palīdzēs radīt relaksācijas pilnus mirkļus.