Menu
5 € DāvanaReģistrācijaPieteikties5 € DāvanaGrozs
Sākums Sākums Iedvesma

Padomi veļas gludināšanai

Ja kādam veļas gludināšana ir patīkama un relaksējoša nodarbe, tad citiem tas ir viens no daudzajiem nogurdinošajiem mājas darbiem. Bet visiem ir viens mērķis – sasniegt labākos rezultātus ar vismazāko piepūli.

Tāpēc esam sagatavojuši dažus padomus un ieteikumus, kas jums atvieglos veļas gludināšanu.

1. Mazgājiet pareizi

Ceļš uz efektīvāku gludināšanu sākas ar pareizā mazgāšanas režīma izvēli. Parasti jo mazāks ātrums, jo mazāk audums saburzīsies un jums būs jāpavada mazāk laika gludinot.

Pēc izņemšanas no veļas mazgājamās mašīnas veļu kārtīgi sakratiet, tādējādi audums iztaisnosies un to būs nepieciešams mazāk gludināt.

2. Neļaujiet veļai pilnībā izžūt

Vēl viens triks, kas atvieglo gludināšanu, ir laicīgi izņemt veļu no žāvētāja. Gludināt nedaudz mitru veļu ir vieglāk nekā sausu.

3. Veļas šķirošana

Lai gludināšana būtu efektīva, šķirojiet veļu atbilstoši gludināšanai nepieciešamajai temperatūrai. Sāciet ar zemāko, kas nepieciešams poliesteram un mākslīgajām šķiedrām. Visbeidzot, gludiniet kokvilnas un lina audumus, kam nepieciešama augstāka temperatūra.

Noteikti izmantojiet arī pūku noņēmēju, lai veļu atbrīvotu no dzīvnieku spalvām.

4. Pārbaudiet gludekli

Pirms gludināšanas pārbaudiet gludekļa stāvokli. Gludināšanas virsmai jābūt pilnīgi tīrai, lai nesabojātu izmazgāto veļu. Tāpat pārliecinieties, ka tajā nav uzkrāts kaļķakmens.