-15% atlaide paklājiem ar kodu PAKLAJI15 | Ietaupiet tagad →
Viss par iepirkšanos
Latviešu
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Ieteikumi drēbju skapja kārtošanai

Vai jūsu drēbju skapis plīst pa vīlēm, taču jūs tāpat bieži pārņem nomācoša sajūta, ka jums nav ko vilkt? Varbūt ir pienācis laiks pārkārtot savu drēbju skapi un izmantot šo kā iespēju sakārtot savu garderobi mazliet gudrāk.

Pievienojieties mums un mēs jums parādīsim, kuri palīgrīki palīdzēs jums maksimāli izmantot visu skapju telpu un kuri skapja organizatori būs īstie, lai palīdzētu jums uzturēt skapi ideālā kārtībā.

1. Sāciet ar drēbju šķirošanu

Pirmajā kārtošanas posmā jums jāatbrīvojas no nelietotajām drēbēm, kas lieki aizņem vietu atvilktnēs un skapjos. Šis process nav vienkāršs! Jums ir jābūt apņēmības pilnai, lai atvadītos, no visām drēbēm, kuras vairs nelietojat.

Visus apģērbus, kurus pēdējā gada laikā neesat ne reizi uzvilkusi, varat droši nodot tālāk. Uzrīkojiet tirdziņu kopā ar draudzenēm vai ziedojiet tās labdarībai. Tikai atcerieties, ka labdarībā ziedotajām drēbēm jābūt tīrām un bez caurumiem - tādām, ko jūs pati gribētu saņemt.

Glabājiet savā garderobē tikai to, kas jums sagādā prieku

Pazīstamā kārtošanas guru Marie Kondo iesaka pēc kārtas paņemt katru apģērba gabalu un izvērtēt, vai tas patiešām padara jūs priecīgu. Ja nē, tad jums no šī apģērba gabala ir jāatbrīvojas.

Jūs redzēsiet, cik pacilāta būs sajūta, kad atbrīvosieties no pavisam jauniem (bet pārāk maziem) džinsiem, kurus glabājat gadījumiem, ja izdosies nomest dažus liekos kilogramus. Vai arī beidzot atvadīsieties no tās dārgās dizaineru kleitas, kurā jūs nekad neesat jutusies ērti. Labāk atdodiet šīs lietas, lai tās varētu iepriecinātu kādu citu.

2. Sezonas drēbes

Līdz ar jaunās sezonas iestāšanos jūs visticamāk vēl vismaz pusgadu neizmantosiet dažas no drēbēm. Atvieglojiet savu dzīvi un uzglabājiet visus sezonālos apģērbus kastēs vai uzglabāšanas maisos. Pirms to noglabāšanas, pārliecinieties, ka visas drēbes ir tīras un izmazgātas.

Sapakotās drēbes vislabāk uzglabāt sausā, vēsā un tumšā vietā. Izmantojot vakuuma iepakojumu, kas sakompresē drēbes, jums nebūs jāuztraucas, ka sezonas drēbes aizņems daudz vietas jūsu skapī vai pieliekamajā.

Pateicoties salokāmajām trepēm, jūs varat viegli sasniegt pat visaugstākos plauktus, kas ir ideāli piemēroti sezonālo apģērbu uzglabāšanai.

3. Viegla un pārskatāma drēbju glabāšana

Vispirms uz pakaramajiem pakariniet smalkāka auduma apģērbu, kas prasa saudzīgāku kopšanu un viegli burzās. Izmantojiet platus pakaramos, ideālā gadījumā no samta vai ar pretslīdēšanas sloksnēm. Stiepļu pakaramie var sabojāt plecu daļas maigo audumu.

Jostām, rokassomiņām un cepurēm izmantojiet īpaši veidotus pakaramos. Tie palīdzēs jums sakārtot visas somas un šalles vienā vietā, un tā būs arī vieglāk pārskatīt visu jūsu kolekciju. Drēbes uz pakaramā kārtojiet pēc kategorijas vai garuma - no garākās līdz īsākajai.

Kārtojiet drēbes "vertikāli" atvilktnēs

Uzglabājot T-kreklus, bikses vai džemperus atvilktnē, nesakraujiet drēbes kaudzēs, bet gan vertikāli. Šādā veidā jūs varēsiet sekot līdzi visiem apģērba gabaliem un neizmetīsiet visu kaudzi, kad vēlēsieties izņemt vienu apģērba gabalu. Izmantojot šo sistēmu, jūs saglabāsiet kārtību daudz ilgāk.

Vai jums ir nepieciešama palīdzība citu telpu uzkopšanā? Iedvesmojieties no mūsu tīrīšanas padomiem un izvēlaties sev praktiskus virtuves palīgus.