20% atlaide dīvāniem noliktavā ar kodu DIVANI20 | Ietaupiet tagad →
Pavasaris mājās | Iedvesmojieties →
Viss par iepirkšanos
Latviešu
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Vīrieša biroja pārvērtības


Vieta, kur viņš mācās tekstu teātra lomām, atpūšas, klausās džezu vai iztrakojas kopā ar savu četrus gadus veco mazdēlu.
Tāds ir rezultāts dārza mājiņai, kas radikāli tika pārveidota par vīrieša biroju.

Iedvesmojieties no šīm pārvērtībām čehu aktiera Jižija Langmajera (Jiří Langmajer) birojā, kuras projektēja Bonami dizainere Ema Traplova.

Man vienmēr ir bijusi nepieciešamība pēc savas telpas un sava veida kabineta. Man savulaik bija neliela studija teātrī. Taču kopš pārcēlos pie tagadējās sievas, man šādas vietas nav. Es nodomāju, ka iepriecināšu sevi un nodrošināšu sev zināmu privātumu. Un man šķita, ka dārza māja būtu tam ideāli piemērota.

Jižijs Langmajers

Vairākumā gadījumu es cenšos rast nedaudz drosmīgāku pieeju interjera dizainam, nekā sākotnēji tas bija iecerēts. Šajā gadījumā, gluži pretēji, mēs sākām ar vēlamajām drosmīgajām krāsām, kuras dizaina procesa laikā proporcionāli pieskaņojām, lai sasniegtu līdzsvarotu rezultātu.

Ema Traplova, Bonami interjera dizainere

Pirms pārvērtībām

Pēc pārvērtībām

Vai, projektējot telpu, jums bija konkrēts redzējums?

Dabisks iedvesmas avots man bija pati dārza mājas telpa. Šādai telpai es nevaru iedomāties, piemēram, spīdīgu marmora virsmu vai industriālas betona mēbeles. No mana viedokļa raugoties, telpa pati izvēlējās galvenos elementus.

Vai projektēšanā vai īstenošanā bija kāds šķērslis?

Sākotnēji mēs vēlējāmies saglabāt veco linoleju uz grīdas. Tomēr, kad pārkrāsojām visu telpu, grīda izskatījās neglīti, turklāt tīrās sienas izcēla vēl jo vairāk visas laika zoba pazīmes. Beigās mēs paslēpām grīdu zem smilškrāsas un pelēkas krāsas paklāja, piešķirot visai telpai elegantāku noskaņu.

Telpas plānojums un mēbeļu izkārtojums.

Telpas plānojums un mēbeļu izkārtojums.

Kā jūs plānojāt pārvērtības maketā?

Manuprāt, dārza mājas telpa ir ideāli piemērota vēlamajam mērķim – ofisam ar atpūtas telpu. Liels uzsvars tika likts arī uz uzglabāšanas vietu salīdzinoši nelielā platībā, taču tas tika atrisināts ar atbilstošām mēbelēm un aprīkojumu.

Vienkāršas vizualizācijas, kas ļauj klientam labāk iztēloties jauno telpas interjeru.

Vienkāršas vizualizācijas, kas ļauj klientam labāk iztēloties jauno telpas interjeru.

Pēc kā izvēlējāties interjera krāsu gammu?

Krāsa tika uzsvērta jau pašā sākumā. No drosmīgām krāsu detaļām mēs ar laiku pārgājām uz mierīgākiem toņiem, kas izmantoti lielākās platībās. Tādējādi interjers nezaudē savu krāsainību un vienlaikus nerada uzkrītošu vai nesakārtotu iespaidu.

Kā jūs izvēlējāties un pielāgojāt materiālus?

Materiāli vienkārši atbilda zemes krāsu gammai. Pārsvarā tie ir dabīgi materiāli, piemēram, rotangpalma, džuta, lins, koks, āda, terakota...

Vai īpašnieki noteica kādas dizaina robežas?

Uzsvars tika likts uz vietu uzglabāšanai un plašu atskaņotājām, kā arī uz atpūtas un darba zonu un, protams, krāsu. Tomēr man bija pilnīga pārliecība par katru no šiem aspektiem, un mums jau no paša sākuma bija ļoti līdzīgs redzējums.

Kurai telpas daļai bija jāpievērš vislielākā uzmanība?

Lielāko uzmanību pievērsu skapītim, kas paredzēts plašu atskaņotājam. Visa šī siena ir paredzēta mūzikai un platēm. Tā ir arī diezgan liela un izteiksmīga mēbele nelielai telpai.

Pēc kā vadījāties, izvēloties aksesuārus un rotājumus?

Man patīk, ja aksesuāri ir ne tikai dekoratīvi, bet arī praktiski. Tāpēc mūsu gadījumā es koncentrējos uz apgaismojumu, vāzēm, bilžu rāmjiem un arī spilveniem un dīvāna pārklājiem, lai radītu mājīgu atpūtas vietu. Viss, protams, ir dabīgos toņos.

Galvenais griestu apgaismojums un visi elektrības vadi telpā bija labi sagatavoti. Es tikko uzstādīju griestu apgaismojumu ar praktiskiem gaismekļiem. Pēc tam es pievienoju galda lampas un stāvlampas vēl citās vietās, lai telpā radītu atšķirīgu atmosfēru.

Ema Traplova, Bonami interjera dizainere

Pārvērtību laikā strādājām arī pie dārza mājas verandas labiekārtošanas. Vienkāršs koka dīvāns ar dažiem spilveniem bija viss, kas nepieciešams pietiekami ērtam un patīkamam atpūtas stūrītim.