10% atlaide dīvāniem ar kodu DIVANI10* Neattiecas uz precēm, kam jau ir atlaide, un uz konkrēti atlasītām precēm.

10% atlaide dīvāniem ar kodu DIVANI10* Neattiecas uz precēm, kam jau ir atlaide, un uz konkrēti atlasītām precēm.

Viss par iepirkšanos
Latviešu

Simtgadīga mājokļa pārveidošana par mūsdienīgu māju

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Arī gadsimtu sens mājoklis ir pelnījis svaigas vēsmas. Iedvesmojieties no šīm mājokļa pārvērtībām, ko veikuši čehu dizaineri.

Tīra, gaisīga un eleganta telpa

Sākotnēji tika atjaunots dārzs un mājas aizmugure, kā arī tika salabots jumts.

Taču viss pārējais joprojām bija sākotnējā stāvoklī, mājā bija vecās mēbeles, nepiemērota virtuve un sliktas grīdas. Tostarp arī novecojusi ūdens un elektrības instalācija, kas bija burtiski sabrukusi.

Tāpēc dizaineriem bija skaidrs uzdevums – izveidot tīru, gaisīgu un elegantu telpu, kas būtu praktiska un pilnībā funkcionāla mammai ar diviem maziem bērniem.

Mūsdienīga virtuve ar salu

Lai virtuve izskatītos gaisīga, dizaineri izvēlējās gaišu krāsojumu. Interjera iekārtojums tika izvēlēts krēmkrāsas un tumši brūnas krāsas kombinācijā. Tādējādi tika panākts modernais un minimālisma stils.

Virtuvē dominē sala, kas atdala virtuves zonu no ēdamzonas. Apgaismojumam dizaineri izmantoja punktveida lampas un divas izteiksmīgas lustras – melnu lustru virs salas un piekaramo lampu virs ēdamgalda.

Tumšie mākslīgās ādas krēsli veido elegantu atpūtas zonu kopā ar plašo pusdienu galdu baltā krāsā – tas ļauj izcelties pelēkajam trauku komplektam.

Virtuve pirms pārvērtībām

Virtuve pēc pārvērtībām

Guļamistabas nelielās pārvērtības

Dizaineri guļamistabā veica tikai nelielas pārmaiņas. Viņi uzstādīja žalūzijas un ieklāja jaunu grīdu.

Tāpat tika pievienoti jauni tekstila interjera elementi. Krāsainā gultas veļa tika nomainīta pret baltu veļu, kuru rotā smalks raksts.

Tumši zilais pleds un daži nelieli dekori padarīja mūsdienīgo interjeru mājīgāku.

Guļamistaba pirms pārvērtībām

Guļamistaba pēc pārvērtībām

Stilīgs priekšnams ar pārsteidzošiem elementiem

Dizaineri sadalīja gaiteni priekšnamā un galvenajā daļā, tādējādi nodrošinot akustisku, termisku un vizuālu nodalījumu. Vēl viena nozīmīga pārmaiņa bija esošās kāpņu telpas aizstāšana ar saliekamām kāpnēm. Dizaineri saglabāja oriģinālās nišas un krāsu ziņā saskaņoja tās ar jauno interjeru.

Pietiekoši lielu uzglabāšanas vietu nodrošināja melnais priedes koka drēbju skapis, minimālistiskie plaukti, pakaramie un konsoles galds. Mājīguma sajūtu radīja arī polsterētais sols. Interjera dizaineri to papildināja ar vienkāršiem stādiem, gleznu un spoguli metāla rāmī.

Ģipškartona griesti pilda gan estētisku, gan praktisku funkciju, jo tajos tika izveidota elektroinstalācija un ievietotas ūdensvada caurules.

Priekšnams pirms pārvērtībām

Priekšnams pēc pārvērtībām

Pārvērtību autori

Čehu dizaineri Andrea Hylmarova un Marek Povolný bija atbildīgi par šī interjera pārvērtībām.