Bonami dienas: līdz pat 50% atlaide | Pagarinām piedāvājumu! →
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Darba telpas pārvērtības industriālajā stilā


Viņš strādāja no mājām vai kafejnīcās. Taču ar to vairs nepietika, un viņš ilgojās pēc savas studijas, kur varētu mierīgi strādāt, radīt un tikties ar cilvēkiem.

Iedvesmojieties no grafiskā dizainera Tomaša Brīneka (Tomáš Břínek) studijas "TMBK", ko iekārtoja Bonami interjera dizaineri.

Galvenā prasība bija, lai es šeit justos ērti un lai man būtu viss, kas nepieciešams manam darbam. Pateicoties Bonami, man gandrīz par neko nebija jāuztraucas. Pie manis bija viņu interjera dizaineri, kas izstrādāja visu interjeru, un, manuprāt, viņiem tas izdevās lieliski!

Tomašs Brīneks, grafiskais dizainers un fotogrāfs

Gala rezultāts ir Bonami interjera dizaineru un "TMBK" kopdarbs. Tomašam bija skaidrs, kādus konkrētus interjera elementu izvēlēties, bet, no otras puses, viņš pilnībā respektēja mūsu iesniegto plānojuma projektu un ļāva mums izpausties – mēs izvēlējāmies, kādi dekori un tekstila aksesuāri rotās telpu. Uzdrošinos apgalvot, ka rezultāts ir mākslas darbs, ar kuru abas iesaistītās puses ir patiesi apmierinātas.

Linda Povolna, interjera dizaina nodaļas vadītāja

Kabinets pirms pārvērtībām

Kabinets pēc pārvērtībām

Vai, projektējot telpu, jums bija konkrēta vīzija?

Vīzija bija skaidra jau no paša sākuma, un tā bija izcelt "TMBK" darbu. Tie lieliski papildina interjeru un piešķir visai telpai personību. Taču vienlaikus mēs arī vēlējāmies definēt atpūtas zonu ar pielāgotu audioiekārtu. Tas nav garlaicīgs birojs, kurā ir tikai rakstāmgaldi. Manuprāt, visa telpa galu galā lieliski atspoguļo to, kam tā tika radīta un kas tajā darbosies.

Kādu stilu izvēlējāties kabinetam?

Ja kabinets atrodas tīri industriālā telpā, tad vēlamais virziens tika noteikts jau pašā sākumā. Runājot par stilu, mēs ar Tomašu uzreiz vienojāmies. Viņam bija skaidra ideja par to, kādas mēbeles izvēlēties. Viņš dalījās savās idejās ar mums, un mēs to ņēmām par pamatu savam projektam.

Vienkāršas vizualizācijas, pateicoties kurām Tomašs Brīneks varēja labāk iztēloties topošo interjeru.

Vienkāršas vizualizācijas, pateicoties kurām Tomašs Brīneks varēja labāk iztēloties topošo interjeru.

Vai telpas platība jūs kaut kādā ziņā ierobežoja?

Telpa ir pietiekami plaša, tāpēc varējām izvietot ne tikai rakstāmgaldus darbam, bet arī iekārtot atpūtas zonu ar stūra dīvānu un pat televizoru.

Kā jūs izvēlējāties interjera krāsu gammu?

Visa pamatā bija saglabāt studijas industriālo raksturu. Tāpēc bija jābūt tādiem tipiskiem šī stila elementiem kā melns metāls un patina. Mēs to izmantojām ne tikai kokā, bet arī konjaka krāsas ādas dīvānā.

Tā kā interjerā galvenokārt bija paredzēts uz sienām izvietot autora darbus, mēs izvēlējāmies tādu krāsu paleti, lai mēbeles būtu vairāk otrajā plānā.

Kādi interjera elementi šajā ziņā bija izšķiroši?

Iedvesmu krāsu paletei mēs smēlāmies no konjaka brūnā dīvāna, ko izmantojām, izvēloties dominējošās krāsas interjerā, un lielā paklāja. Savukārt tā raksts mūs iedvesmoja rotāt kabinetu ar aksesuāriem un dekoriem.

Kurai darba kabineta daļai plānojot bija jāpievērš vislielākā uzmanība?

Mēs daudz domājām par rakstāmgalda zonu. Mēs iepriekš pārrunājām ar "TMBK", kā viņi ir pieraduši strādāt pie saviem rakstāmgaldiem: vai viņi strādājot sazinās savā starpā un cik daudz vietas mums vajadzētu atvēlēt šai zonai. Vienā brīdī tika pat piedāvāts pielāgots risinājums. Taču tad mums izdevās atrast rakstāmgaldus Bonami, kas šeit ne tikai lieliski izskatās, bet arī lieliski iederas un piedāvā patiešām ievērojamu platību darbam.

Vai projektēšanas vai realizācijas gaitā bija kādas problēmas?

Viens no lielākajiem izaicinājumiem bija atjaunot telpu, sākot no grīdas un beidzot ar griestiem. Un tas beigās tika panākts. Lai gan sākotnēji vēlējāmies izmantot betona špakteļlāpstiņu, no šī risinājuma tomēr atteicāmies. Izvēlētā alternatīva to lieliski aizstāj gan krāsas, gan stila ziņā. Tas ne tikai uzlabo telpas kopējo industriālo izskatu, bet arī ir viegli kopjams.

Vai esat interjerā iekļāvuši arī kādus sīkrīkus?

Varu teikt, ka sīkrīki ir gandrīz visa telpa, apvienojot funkcionalitāti un estētiku harmoniskā un radošā darba vietā. Esam gandarīti, ka interjerā ir jūtams Tomaša savdabīgais stils nospiedums – oriģinālās kolāžas un elfu statujas.

Un pēdējais jautājums – kas jums visvairāk paliks atmiņā no kabineta projektēšanas?

Noteikti atmosfēra. Mēs jau sen nebijām tik daudz smējušies, iekārtojot interjeru. (smejas)