Pirmssvētku izpārdošana: +10 000 precēm atlaide sākot no 20% | Ietaupīt →
Viss par iepirkšanos
Latviešu
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Kā renovēt ēdamistabu

Ēdamistabas renovācija ir diezgan sarežģīts process, jo tai ir jābūt labi iekārtotai, ērtai, funkcionālai un pietiekoši lielai, turklāt tai ir arī jākalpo savam mērķim. Tāpēc ir svarīgi, lai šādu telpu atjaunošana, pirmkārt, būtu pārdomāta.

Mēs runājām ar slovēņu interjera dizaineri Uršku Omanu (@caricasveta.si) par viņas nesen veikto ēdamistabas renovāciju. Un tiem no jums, kuri nākotnē plāno veikt šādu remontu, viņa ir pievienojusi dažus noderīgus padomus.

Svarīgi soļi pirms pārvērtību uzsākšanas

Urška iesaka pirms renovācijas uzsākšanas uzdot sev šādus jautājumus:

  • kas jums telpā ir vissvarīgākais,
  • cik daudz cilvēku visbiežāk sēdēs pie galda,
  • kāda ir telpa – vai tajā ir iespējas izvietot lielākus priekšmetus un ērtas ejas, vai arī jums ir ierobežota telpa un ir jāmeklē risinājumi?
Dizainere mudina meklēt iedvesmojošas idejas žurnālos, grāmatās un Pinterestā – apvienojiet šīs idejas un izveidojiet kolāžu.Tas palīdzēs jums izveidot interjera stilu. Balstoties uz to, varēsi arī izvēlēties vēlamos materiālus, kas atvieglos ideālo elementu atrašanu. Tāpat noteikti nosakiet budžetu.

Ja jums nav ideju, Urška iesaka interjera dizainera palīdzību, kurš palīdzēs atrast visu, kas atbilst jūsu vajadzībām un vēlamajam stilam.

Kā jūs izvēlējāties galdu? Kāpēc izvēlēties apaļu galdu un kādas ir tā priekšrocības?

Urška: "Apaļo galdu izvēlējos galvenokārt ņemot vērā man pieejamo telpu. Iepriekš man bija galds, kas bija nepārprotami par lielu telpai, tāpēc tā šķita diezgan šaura. Pēc dažiem mērījumiem un apaļo galdu priekšrocību izpētes es izvēlējos Teulat Cep ēdamgaldu melnā krāsā. Lielākā priekšrocība ir tā, ka sarunas pie galda labāk plūst, tas ir lieliski piemērots mielastiem, kā arī tas ir ideāli piemērots kvadrātveida telpām, jo aizņem vienādu platību visos virzienos. Un, kad krēsli ir novietoti zem galda, mums patiešām ir daudz vairāk vietas nekā iepriekš – bērni tagad ar prieku skraida ap jauno galdu."

Kā nedrīkst trūkt ēdamistabā?

Urška: "Es domāju, ka nepieciešami ir tie elementi, kas liek mums justies pareizi. Tāpēc es nedomāju, ka uz šo jautājumu ir universāla atbilde. Manā ēdamistabā zem galda obligāti ir jābūt pietiekami lielam paklājam, kas kaut kādā veidā ierāmē ēdamistabu un piešķir tai dinamiku. Tāpat nedrīkst trūkt kvalitatīva galda, kas izturēs visas mājās gatavotās maltītes, galda spēles, mājasdarbus, radošās aktivitātes un ģimenes debates, ērti krēsli un virs galda piekarināma lampa. Gandrīz vienmēr uz galda novietoju skaistu vāzi ar svaigiem vai kaltētiem ziediem. Man patīk arī interesanti galda klājumi un dabīga izskata trauki."

Kam jāpievērš uzmanība, izvēloties tumšas mēbeles?

Urška: "Izvēloties tumšas mēbeles, ir svarīgi līdzsvarot krāsu, gaismu un materiālus. Es ieteiktu izvēlēties tumšas mēbeles, ja telpā ir pietiekami daudz dabiskās gaismas, un es neiesaku tumšus priekšmetus ļoti mazās telpās, kurās var būt diezgan šauri.

Pievērsiet uzmanību arī kontrastam – mīkstiniet melnā galda izskatu ar koka krēsliem, izvēlieties gaišu krāsu sienām, pievienojiet dabīgas šķiedras paklāju, papildiniet to ar aksesuāriem gaišās krāsās utt. Gaismas elementu, piemēram, bilžu rāmju, sēdekļu spilvenu vai gaišāku dekoratīvo elementu pievienošana tumšajām mēbelēm piešķir kontrastu un palīdz vizuāli dažādot.

Ņemiet vērā tumšo mēbeļu tīrīšanu un izvēlieties kvalitatīvus materiālus, kas ir izturīgāki un paredzēti ilgstošai lietošanai."

Vai jums ir vēl kādi padomi tiem, kas iekārto savu ēdamistabu?

Urška: "Izbaudiet procesu! Iekārtojiet stūrīti, kas jums sagādā prieku. Ēdamistaba ir vieta, kur mēs daudz uzturamies, kur notiek svarīgas lietas – izvēlieties kvalitatīvus priekšmetus, kas liek jums justies labi. Pārāk daudz neskatieties uz tendencēm, bet izvēlieties pārlaicīgus priekšmetus, kas vienmēr būs topā."