20 vai 80 EUR atlaide jūsu pirkumam | Līdz pusnaktij →
Viss par iepirkšanos
Latviešu
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Kā iekārtot stilīgu mājokli, pat tad, ja mājās ir mazi bērni

Nóra Stefkovics
Nóra Stefkovics
Bonami Blogger

Jums nav jāatsakās no sapņiem par modernu un ērtu mājokli pat tad, ja jums ir mazs bērns.

Protams, ir pierādīts, ka jūsu mājās dīvāns ir labākais batuts, toties dekoratīvos spilvenus kāds neredzams magnēts vienmēr velk atpakaļ uz grīdas. Taču tam nevajadzētu jūsu plānus pārcelt. Varbūt jūs gaidāt savu pirmo bērniņu un vēlaties, lai jūsu mājoklis būtu iekārtots ar bērniem drošām, bet izturīgām un stilīgām mēbelēm?

Mēs sniedzam padomus, kas palīdzēs jums iekārtot mājokli, ja jums ir bērniem – tas palīdzēs jums novērst lieku stresu un radīt telpu, kurā bērni un pieaugušie var justies kā mājās.

Viesistaba

Jūs esat lieliski iekārtojis bērnistabu, bet jūsu bērns tik un tā lielāko daļu laika pavada viesistabā? Tas ir pilnīgi normāli, un tas mainīsies, bērnam pieaugot. Centieties padarīt dzīvojamo istabu par telpu, kurā atpūta, ērtums un ar ģimeni pavadīts laiks ir galvenais mērķis.

Bonami padomi praktiskai un ērtai viesistabai ģimenēm ar maziem bērniem:

 • Viens no svarīgākajiem kritērijiem, izvēloties dīvānu, ir nodilumizturība, ko norāda Martindeila vērtība. Jo augstāks skaitlis, jo audums būs izturīgāks. Ģimenēm ar bērniem minimālā ieteicamā Martindeila vērtība ir 35 000. Ir vērts izvēlēties audumu, ko ir viegli tīrīt ar ūdeni. Populāri ir arī īstās ādas un mākslīgās ādas dīvāni, jo tiem ir lieliska noturība pret traipiem un tie ir ļoti izturīgi. Masīvkoka dīvāni un dīvāni uz zemām kājām ir izturīgi, stipri un īpaši piemēroti bērniem.
 • Iespējams, ka dīvāni ar dekoratīvajiem spilveniem šobrīd nebūs labākā izvēle, bet, ja tomēr tos izvēlieties, ņemiet vērā, ka bērni ar tiem labprāt spēlēsies. Pietiek ar vienu vai diviem košiem spilveniem, taču pārējos varat pagaidām nolikt kur citur.
 • Dīvāna priekšā novietots paklājs padarīs telpu vēl mājīgāku. Papildiniet telpu ar žurnālgaldiņu, kam ir noapaļotas malas.
 • Viesistabā ir laba ideja izveidot nelielu spēļu stūrīti. Ja bērnam patīk zīmēt, iegādājieties viņam krēslu un galdiņu. Tas bērnu radoši nodarbinās uz ilgāku laiku, turklāt jūs varēsiet atpūsties uz dīvāna.

Virtuve

Bērniem patīk rotaļāties ar virtuves skapīša saturu. Tas nav nekas slikts, jo šādas rotaļas viņiem nāk par labu un attīsta viņu prasmes. Taču... ko darīt, lai izvairītos no haosa un salauztiem virtuves piederumiem?

Bonami padomi virtuvei ģimenēm ar maziem bērniem:

 • Vērtīgākos virtuves piederumus vai tos, kas ir bīstami bērniem, novietojiet augšējos plauktos. Apakšējā plauktā novietojiet lietas, kuras jūsu bērns var apskatīt un ar kurām var pat spēlēties. Piemēram, plastmasas pārtikas traukus, dažus katlus, plastmasas bļodas un koka karotes vai lāpstiņas.
 • Paslēpiet virtuves aprīkojumu un no grīdas pārvietojiet atkritumu tvertnes virtuves skapīša iekšpusē. Tā ir laba izvēle gan estētikas, gan higiēnas apsvērumu dēļ. Jo mazāk priekšmetu būs redzams, jo vieglāk visu būs sakopt.
 • Ja jūsu bērns netālu no jums drūzmējas, kad gatavojat ēdienu, varat iegādāties viņam parocīgu kāpslīti, uz kura viņš var droši nostāties un vērot vai pat nedaudz palīdzēt. Ja ir pietiekami daudz vietas, laba ideja ir arī spēļu virtuves piederumi. Gatavojot ēdienu, jūsu bērnam noteikti patiks jūs atdarināt.

Ēdamistaba

Makaroni lido, sula ir izlieta un jūs vismaz trīs reizes dzirdat: "Mammu, noslaucīsi man rokas"? Ja vēlaties mierīgi paēst vakariņas, atvieglojiet sev darbu un aprīkojiet ēdamistabu ar dažiem gudriem risinājumiem.

Bonami padomi efektīvai, bērniem un vecākiem draudzīgai ēdamistabai:

 • Ja meklējat izturīgu ģimenes galdu, tad mēs iesakām ēdamgaldu ar melamīna apdari, kas ir noturīgs pret ūdeni un traipiem. Laba izvēle ir arī masīvkoka galds, jo ar pienācīgu kopšanu tas kalpos ilgu laiku un gadu gaitā to var atjaunot. Tomēr esiet piesardzīgi ar priedes koka galdiem, jo priedes virsma ir mīkstāka, tāpēc mazi bērni to var vieglāk sabojāt.
 • Neatkarīgi no tā, kāds galds jums ir, papildu aizsardzība vienmēr ir laba lieta. Praktiskāka izvēle par galdautu ir galda paliktņi, kas arī nodrošina aizsardzību. Vēl jums noderēs silikona paliktnīši bērniem, jo tie ir izturīgi un viegli tīrāmi.
 • Ja jūsu bērns nesēž bērnu krēsliņā, bet gan kārtīgā krēslā, iespējams, praktiskāks būs krēsls bez auduma apdares – ēdiena traipus varēs viegli noslaucīt ar mitru drānu.
 • Turiet uz galda pa rokai salvešu paciņu. Salvetes izskatīsies vēl labāk, ja būs ievietotas stilīgā salvešu uzglabāšanas kastē. Šādā veidā jūs varēsiet viegli noslaucīt sava bērna rokas ēšanas laikā un pēc tās.

Vannas istaba

Kad bērns iet vannā, mamma un tētis noteikti nepaliek sausi. Vannā peld šampūni un dušas želejas un šļakatas lido uz visām pusēm. Padariet bērna vannošanās laiku ērtāku arī jums pašiem.

Bonami padomi, kā iekārtot vannas istabu ģimenei ar maziem bērniem:

 • Ja nepieciešams nomazgāt rokas, blakus izlietnei varat novietot pakāpšanās soliņu un roku dvieļus. Šādā veidā vecāki bērni var nomazgāt rokas patstāvīgi. Novietojiet dvieli tādā augstumā, kas bērnam ir aizsniedzams.
 • Izvēlieties izturīgus, slēgtus vannas istabas skapīšus, kuros var novietot visu nepieciešamo, sākot no dvieļiem līdz kosmētikas līdzekļiem un beidzot ar vannas istabas piederumiem. Ja jums šobrīd ir atvērta tipa skapīši, papildiniet tos ar uzglabāšanas kastēm.
 • Sakārtojiet ikdienā izmantotās dušas želejas un šampūnus dušas plauktos, lai tie būtu viegli sasniedzami, bet bērns nevarētu ar tiem spēlēties vai izšķiest to saturu.
 • Izvēlieties bērnu aksesuārus, kas atbilst jūsu vannas istabas stilam! Jautri bērnu dvieļi, halāti vai rakstains vannas istabas paklājiņš ir noderīgi risinājumi, kas priecēs gan jūs, gan jūsu bērnu.
Priekšnams

Ikdienas apavi, sporta apavi, maiņas apavi, čības – vismaz tik daudz apavu bērnam ir nepieciešams vienas sezonas laikā. Pieskaitiet klāt vēl pārējo ģimenes locekļu apavus un citus piederumus, un jūs pazaudēsieties apavu kalnos. Ar dažiem gudriem risinājumiem jūs varat uzturēt kārtību!

Bonami padomi, kā uzturēt kārtībā priekšnamu ģimenei ar mazu bērnu:

 • Turiet telpā tikai tos apavus, kurus jūsu ģimene lieto sezonas laikā. Pārējos apavus ievietojiet apavu organizatoros un novietojiet tos uz plaukta vai zem gultas. Priekšnamam izvēlieties slēgta tipa apavu plauktu, kas piešķirs telpai sakārtotu iespaidu un, iespējams, mazinās bērna vēlmi izrevidēt plauktus.
 • Uz sienas mēteļu pakaramā vienmēr pakariniet attiecīgajā sezonā izmantotos mēteļus un jakas.
 • Izvēlieties īsas plūksnas paklājus, kas atdzīvina telpas izskatu un ir arī praktiski. Jūsu bērns varēs apsēsties uz paklāja nevis aukstas grīdas, lai uzvilktu apavus, turklāt tas arī notvers netīrumus, kas nokrituši no apaviem. Tomēr tas var arī apgrūtināt tīrīšanu, tāpēc pirms iegādes apsveriet šo faktoru.
 • Veiciniet bērna patstāvību – ja priekšnamā ir pietiekami daudz vietas, izveidojiet bērnam savu pārģērbšanās stūrīti. Tur viņš atradīs savus apavus un mēteli, turklāt viņš pats varēs sakopt savu mazo stūrīti ar vecāku palīdzību.