15% atlaide visam ar kodu JUBILEJA15* Neattiecas uz precēm, kam jau ir atlaide, un uz konkrēti atlasītām precēm.

15% atlaide visam ar kodu JUBILEJA15* Neattiecas uz precēm, kam jau ir atlaide, un uz konkrēti atlasītām precēm.

Viss par iepirkšanos
Lithuanian

Bērnu paklājs: kā izvēlēties piemērotāku paklāju gan rotaļām, gan ikdienai?

Iva Baltaretu

Droši vien nevienu nepārsteigs, ja atzīsimies, ka nekad neesam vēlējušies paklāju. Tikai doma vien par tā tīrīšanu raisīja mums negatīvas emocijas. Taču viss mainījās, kad mūsu bērns paaugās un sāka rāpot, skriet un pētīt apkārtējo vidi.

Kā izvēlēties piemērotāko paklāju bērnistabai?

Jūs varētu domāt, ka mazam bērnam nav nepieciešams paklājs. Taču tā ir ļoti praktiska un droša vieta, jo īpaši tad, kad bērns sāk kustēties un nav tik droši viņu atstāt uz dīvāna.

1. Izvēloties paklāju bērnam, nebaidieties no mākslīgajām šķiedrām. Sintētiskie paklāji ir ļoti izturīgi un viegli kopjami.

2. Iegādājieties tādu paklāju, kuru ir viegli tīrīt un kurā starp šķiedrām neuzkrājas netīrumi un putekļi. Dodiet priekšroku īsajiem paklāja sariem, nevis gariem.

3. Izvēlieties tādu paklāju, kuru ir viegli pārvietot no vienas vietas uz citu. Tas ir lēts, viegls, un, kad tas nolietosies, varēsiet to nomainīt pret jaunu.

4. Adīts, tamborēts vai ar sariem? Paklāju ar sariem vai kažokādu ir vieglāk kopt. Ar putekļu sūcēju ir viegli izsūkt pat vismazākos netīrumus.

Kā izvēlēties paklāju bērnistabai atbilstoši viņa vecumam?

Maziem bērniem iegādājieties nelielu spilgtu, kontrastējošu krāsu paklājiņu. Izvēlieties no interesantiem svītru, ģeometrisko figūru vai melnbaltiem rakstiem.

Kad bērni paaugsies un sāks spēlēties ar rotaļu mašīnām un vilcieniem, meklējiet paklājus ar spēļu motīvu - ceļu, pilsētu, zoo un ciematu rakstiem. Šie paklāji patīk arī daudz vecākiem bērniem.

Vai jūsu mājās ir skolēni? Ļaujiet viņiem izvēlēties savu sapņu paklāju. Vienu mazāku paklāju var iegādāties zem rakstāmgalda, otru apaļu paklāju rotaļu zonā vai gultas priekšā. Turklāt jums, iespējams, nebūs jāuztraucas par paklāja tīrīšanu, jo vecāki bērni par to var parūpēties paši.

Gaišs vai balts paklājs? Jums nav jāuztraucas par gaišām krāsām bērnu paklājā. Mazi bērni to nesasmērēs, kamēr vien jūs viņiem rokās neieliksiet ēdienu vai krāsu. Vienkārši pāris reižu nedēļā pabrauciet pa to ar putekļu sūcēju.

Marta no "Nordic Passion" bloga par paklāja izvēli savam desmit gadus vecajam bērnam: "Man bija divi galvenie kritēriji - izmērs un augsti paklāja sari, lai segtu pēc iespējas lielāku grīdas platību, vienlaikus radot jauku un siltu vietu rotaļām uz zemes. Protams, mani interesēja arī paklāja dizains, tam bija jāiederas mājās interjerā".

Bērnu paklājs var būt kas vairāk nekā tikai aksesuārs

Bērnu paklāji ir lielisks piemērs tam, kā attīstīt bērnu iztēli caur rotaļām.

• Kā jau rakstījām iepriekš, visi paklāji ar ceļu un pilsētu rakstiem ir ļoti populāri. Bet, ja jūsu bērnu piesaista dzīvnieki, izvēlieties šo paklāju ar dzīvniekiem.

• Vai viņi jau mācās burtus? Tad aplūkojiet šo paklāju ar burtiem.

• Ja jums netraucēs, ka bērni spēlē klasītes mājās, tad varat izvēlēties šo paklāju ar klasīšu rakstu.

• Visiem bērniem, kas mīl kosmosu un zvaigznes, patiks šis paklājs ar zvaigznēm.

• Vai jūsu mazā meitene joprojām apbrīno Annu un Elzu? Aplūkojiet šo "Ledus Sirds" paklāju.

• Varbūt vēlaties zaļu futbola paklāju, lai jūsu bērns var spēlēt futbolu kopā ar tēti?

• Gaumīgs un pietiekami liels, šis skaistais paklājs ar pilsētas motīvu, noteikti izdaiļos jebkura bērna istabu.

Kāds ir paklājs jūsu bērnistabā? Ietagojiet @bonamilv savā Instagram postā, lai varam padalīties arī ar citiem!

Vai meklējat vairāk ideju bērnistabas iekārtošanai?