15% atlaide visām gultām ar kodu NAKTS15* Neattiecas uz precēm, kam jau ir atlaide, un uz konkrēti atlasītām precēm.

15% atlaide visām gultām ar kodu NAKTS15* Neattiecas uz precēm, kam jau ir atlaide, un uz konkrēti atlasītām precēm.

Viss par iepirkšanos
Latviešu
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Kā izvēlēties atsperu gultu

Aizvien populārākas kļūst atsperu gultas. Tās nodrošina izcilu miega komfortu, kas ir salīdzināms ar pieczvaigžņu viesnīcām. Ja jau sen esat sapņojis par atsperu gultu, bet nevarat izlemt, kuru izvēlēties, izlasiet mūsu ceļvedi, kas palīdzēs jums pieņemt pareizo lēmumu.

Kas ir atsperu gulta

Atsperu gultas ir ne tikai ērtas un praktiskas – tās arī izskatās grezni. Angļu valodā tās dēvē par "boxspring beds". Tās ir ļoti populāras Ziemeļamerikā un Skandināvijas valstīs, tāpēc tās sauc arī par amerikāņu gultām vai kontinentālajām gultām.

Šīm gultām ir taisnstūra formas kaste, kuras pamatne ir aprīkota ar atsperēm. Parasti tajās ietilpst matracis, zems virsmatracis, polsterēts galvgals un uzglabāšanas nodalījums.

Priekšrocības un trūkumi


Priekšrocības
  • Atsperu gultas ir piemērotas cilvēkiem ar muguras sāpēm un augstām komforta prasībām.
  • Augstā guļamā virsma atvieglo gulēšanu gultā.
  • Atsperu gultu matračiem ir ilgāks mūžs nekā parastajiem matračiem.
  • Pateicoties tam, ka gultai nav režģa, tā nečīkst.
  • Tām ir dažādi dizaini un krāsas, tāpēc ikviens var atrast savu sapņu gultu.
  • Visiem modeļiem ir augsts galvgals, tāpēc gultā var ērti sēdēt.
Trūkumi
  • Vairumā gadījumu nav iespējams regulēt muguras stāvokli. Tas ir iespējams tikai gultām ar regulējamu gultas režģi vai dārgākiem atsperu gultu modeļiem ar tālvadības pulti.
  • Atsperu gultas ir apjomīgas un aizņem diezgan daudz vietas guļamistabā.
  • Sliktāka gaisa cirkulācija salīdzinājumā ar tradicionālajām gultām.
  • Atsperu gultas iegādes cena ir augstāka nekā parastas gultas cena.

Vairāk informācijas par konstrukciju

Kamēr tradicionālā gulta ir aprīkota ar režģi un matraci, atsperu gultas sastāv no atsperēm, ko papildina atsperu kodola matracis un zems virsmatracis. Tādējādi atsperu pamatne un matracis veido dubultu atsperojumu, kas labāk reaģē uz ķermeņa kustībām un punktveida slodzi.

1. Kaste: atsperu pamatne

Atsperu gultas pamatnē veltīgi meklēsiet režģi. Tās parasti sastāv no koka rāmja ar vienmērīgi izvietotām Bonell atsperēm, kas veido stabilu matrača atbalstu. Tās reaģē uz slodzi punktveidīgi, t. i., precīzāk. Turklāt atsperu kodols veicina arī nepieciešamo gaisa cirkulāciju.

2. Atsperu matracis

Matracis ir novietots uz atsperu pamatnes. Visbiežāk tas ir kabatas atsperu matracis, kurā atsevišķas atsperes ir atdalītas viena no otras un iešūtas "kabatās", kas individuāli reaģē uz ķermeņa spiedienu un optimāli sadala ķermeņa svaru. Tas ir lieliski piemērots cilvēkiem ar muguras sāpēm.

3. Matrača pārvalks vai virsmatracis

Atsperu gultu pēdējais slānis ir matrača pārvalks vai virsmatracis. Tas ir tikai dažus centimetrus augsts spilventiņš, kas pārklāj visu gultas virsmu. Tas kalpo, lai pasargātu matraci no netīrumiem un sviedriem, pagarinātu galvenā matrača kalpošanas laiku, kā arī tas var mīkstināt vai nostiprināt matraci.

Visbiežāk tas ir izgatavots no aukstajām putām vai atmiņas putām, kas lieliski pielāgojas ķermeņa formai. Tomēr iespējams iegādāties arī lateksa vai gēla putu virsmatračiem.

Parasti virsmatracis ir iekļauts atsperu gultas komplektācijā vai arī to var iegādāties atsevišķi. Ja virsmatracis ir atsperu gultas sastāvdaļa, tā ir skandināvu tipa gulta, bet, ja tas nav iekļauts komplektācijā – tā ir amerikāņu tipa gulta.

Atsperu gultu augstums

Atsperu gultas ir augstākas nekā parastās gultas – to rāmis var būt līdz pat 70 cm augsts. Tas ievērojami atvieglo apgulšanos un izkāpšanu no gultas. Lielāka gultas virsma arī saudzē muguru, tāpēc to īpaši novērtē vecāki cilvēki vai cilvēki, kas cieš no muguras un locītavu sāpēm.

Kā noskaidrot ideālo atsperu gultas augstumu?

Apsēdieties uz gultas malas tā, lai jūsu augšstilbi un gurni veidotu taisnu vai pat nedaudz lielāku leņķi. Pēdām jāpieskaras grīdai. Zemāka auguma cilvēkiem optimālais rāmja augstums ir no 60 līdz 65 cm.

Atsperu gultas kopšana

Ja esat nolēmis ieguldīt atsperu gultā, jūs gūsiet maksimālu labumu tikai tad, ja to pareizi kopsiet. Ja esat izvēlējies ar audumu apvilktu rāmi, tas būs jānotīra ar putekļu sūcēju vairākas reizes gadā un jātīra vismaz reizi gadā.

Vairāk iedvesmas