10% atlaide dīvāniem ar kodu DIVANI10* Neattiecas uz precēm, kam jau ir atlaide, un uz konkrēti atlasītām precēm.

10% atlaide dīvāniem ar kodu DIVANI10* Neattiecas uz precēm, kam jau ir atlaide, un uz konkrēti atlasītām precēm.

Viss par iepirkšanos
Latviešu

Kā izvēlēties priekšnama apgaismojumu?

Priekšnams ir telpa, kurā mēs nepavada pārāk daudz laika. Taču tas nenozīmē, ka tai ir jābūt tumšai. Gluži otrādi! Telpas noskaņai un drošībai ir nepieciešams pietiekami daudz gaismas. Lasiet un uzziniet, kā izvēlēties pareizo apgaismojumu priekšnamam.

Kā izvēlēties apgaismojumu priekšnamam

Izvēloties apgaismojumu priekšnamam, vispirms rūpīgi apsveriet telpas lielumu un formu. Plašākā kvadrātveida gaitenī izvēlieties centrālo piekaramo gaismekli, lai panāktu vienmērīgu apgaismojumu visā telpā. Novietojiet to tādā augstumā, lai tas netraucētu, staigājot apkārt. Galveno apgaismojumu var papildināt ar vēl dažiem sienas gaismekļiem.

Gariem, šauriem gaiteņiem noderēs vairākas halogēna spuldzes, kas izvietotas pie griestiem ar regulāriem intervāliem. Un, ja mājās atgriežaties ar pilniem iepirkumu maisiem un jums negribas meklēt slēdzi, sensoru apgaismojums ir lielisks risinājums, kas automātiski ieslēdz gaismu, kad tas ir nepieciešams.

Pievērsiet uzmanību arī apgaismojuma dizainam. Tam vienmēr jāsaskan ar pārējo apgaismojumu visā mājoklī. Piemēram, ja jūsu interjerā ir industriāls stils, priekšnama apgaismojumam ir jābūt tam atbilstošam. Bonami vietnē jūs varat viegli atrast savai gaumei atbilstošus gaismas ķermeņus. Jums tikai atliek izvēlēties vienu no 9 dizaina stiliem Apgaismojuma kategorijas filtros.

Apgaismojuma veidi, kas iederas priekšnamā
Griestu gaismekļi

Ja jūsu priekšnamā ir augsti griesti, jūs varat izvietot piekarināmu lustru, kas kalpos kā centrālais apgaismojums. Industriālā stila lustras izskatās lieliski. Tomēr tas ir atkarīgs no pārējo telpu stila. Noteikti izvairieties no spīdīgiem ekstravagantiem priekšmetiem, jo ar ko mazāku panāksiet labāku efektu.


Sienas apgaismojums

Priekšnama sienas lampas ir lielisks papildinājums galvenajam apgaismojumam. Tās izgaismos telpu un, pats galvenais, ļaus droši pārvietoties pa to. Tās arī lieliski iederas pie kāpnēm vai abās spoguļa pusēs. Mēs iesakām lampas, kas rada netiešu apgaismojumu un spīd uz augšu un uz leju.


Prožektori

Prožektori rada mājīgumu un intimitāti un ir īpaši piemēroti mūsdienīgām un jaunām mājsaimniecībām. Pateicoties punktveida apgaismojumam, gaismu var koncentrēt precīzi noteiktā vietā, piemēram, apavu skapī.

Piemērota apgaismojuma intensitāte priekšnamā

Apgaismojumam gaitenī jābūt spilgtam, lai jūs varētu pārvietoties un bez grūtībām atrast visu nepieciešamo. Gaismas intensitātei ideālā gadījumā vajadzētu būt no 100 līdz 150 lūmeniem uz m². Turklāt jūs jutīsieties labāk, ja mājīgā krāsa ir zemāka par 3300 kelvīniem – krāsas tiek optimāli atveidotas.

Kāda ir atšķirība starp kelvīniem un lūmeniem? Kelvīni nosaka gaismas krāsu. Piemēram, 2000 K būs silts dzeltens tonis, savukārt 8000 K būs vēss tonis nedaudz zilā krāsā. Lūmeni (lm) izsaka gaismas plūsmu. Vienkāršiem vārdiem sakot, tas ir kopējais gaismas daudzums, ko izstaro spuldze.