Mid Season Sale | Ietaupiet līdz pat 50% →
Pavasaris mājās | Iedvesmojieties →
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Pavasaris

Pavasaris ir klāt! Dienas kļūst garākas, un mēs beidzot varam pavadīt vairāk laika dārzā. Aprīkojiet savu terasi ar kvalitatīvām dārza mēbelēm, aiciniet draugus un gatavojieties pirmajām grilēšanas ballītēm. Un neaizmirstiet izrotāt savu mājokli ar jautriem pavasara rotājumiem.

Shop the look

Pavasaris

Pēc garās ziemas beidzot ir pienācis ilgi gaidītais pavasaris un līdz ar to arī saules stari, kas dod mums jaunu enerģiju. Ļaujiet gada skaistākajam laikam ienākt jūsu mājās kopā ar mums. Sāciet lielo pavasara tīrīšanu un izdaiļojiet savu mājokli ar jautriem rotājumiem. Bonami jūs atradīsiet visu nepieciešamo.

Kad sākas pavasaris

Astronomiskais pavasaris iestāsies 2024. gada 20. martā. Šo dienu mēdz saukt arī par pavasara ekvinokciju, jo tad diena un nakts ir aptuveni vienāda garuma. Astronomi uzskata, ka pavasaris sākas tad, kad Saules diska centrs atrodas tieši virs ekvatora. No šī brīža naktis saīsinās un dienas līdz vasaras saulgriežiem kļūst tikai garākas.

Toties tie, kas nespēj sagaidīt pavasari, mēdz arī teikt, ka pavasaris sākas līdz ar 1. marta jeb pirmā kalendāra pavasara mēneša iestāšanos.

Mājokļa dekorēšana pavasarī

Ik gadu pavasaris mūs iedvesmo ieviest pārmaiņas mūsu garderobē vai mājoklī. Lai arī jūsu mājoklī valdītu pavasaris, ietērpiet to pavasarīgās krāsās, dabīgos materiālos un ziedu rakstos. Neesat pārliecināts, kā to panākt? Iedvesmojieties no mūsu padomiem, kā iekārtot viesistabu, guļamistabu un ēdamistabu pavasara sezonā.

Viesistaba

Pēc bargās ziemas tumšos un smagos aizkarus nomainiet pret gaišiem lina vai kokvilnas aizkariem. Uz dīvāna novietojiet vieglu pledu un dekoratīvus spilvenus, kurus rotā pavasara krāsas un ziedu motīvi. Novietojiet zem žurnālgaldiņa paklāju ar īsu plūksnu, toties uz galdiņa – nolieciet vāzi ar pavasara ziediem.


Guļamistaba

Kvalitatīvs miegs ir garīgās un fiziskās labsajūtas pamatā. Lai jūs turpinātu gulēt kā mākonī arī pavasara sezonā, ietērpiet savu gultu gaišos, dabīgos materiālos un pasteļtoņos. Aizstājiet spalvu un citas smagas dūnu segas ar gaisīgākām segām. Pārsedziet tās ar kokvilnas vai lina segas gultas veļu, kas ir patīkama pieskārienam. Romantiskās dvēseles novērtēs gultas veļu ar ziedu rakstu.


Ēdamistaba

Pavasara dekorēšanai nav jābūt sarežģītai. Gluži pretēji. Pavasarīgs galdauts, vienkāršs pusdienu trauku komplekts, daži nelieli Lieldienu rotājumi un galvenokārt svaigi ziedi radīs īsto efektu.

Kādas ir pavasarim raksturīgās krāsas

Pavasara pamatkrāsas ir zaļa, oranža, dzeltena, rozā, violeta un sarkana. Tās skaisti izskatās pušķos, rotājumos un mājas aksesuāros. Piemēram, spilveni uz dīvāna vai svečturi šajās krāsās viegli atdzīvinās jūsu mājokli.

Padomi, kā kombinēt pavasara krāsas:

Plānojot interjeru, dizaineri ievēro 60–30–10 principu. Tas nozīmē, ka 60% telpas platības ir jābūt dominējošai krāsai (parasti tas ir neitrāls tonis), 30% – sekundārajai krāsai vai izteiksmīgai faktūrai (tā var būt izteiksmīgāka), bet pēdējie 10% ir paredzēti tikai nelieliem akcentiem – šajā gadījumā varat izvēlēties drosmīgāku krāsu.

Neatkarīgi no tā, kādu interjeru vēlaties iekārtot, ņemiet vērā, ka toņiem jābūt savstarpēji kombinējamiem, lai radītu gaumīgu rezultātu. Daži mūsu ieteikumi:

 • Izvēlieties pretējas krāsas – apvienojiet siltu un aukstu krāsu.
 • Ja vēlaties radīt intensīvāku iespaidu, izvēlieties trīs krāsas, kas krāsu spektrā atrodas blakus viena otrai, piemēram, zili zaļo, zaļo un zaļi dzelteno.
 • Klasikas cienītājiem iesakām pieturēties pie vienkrāsaina krāsojuma – izvēlieties tikai vienu krāsu un tās gaišākus un tumšākus toņus.

Paštaisīti pavasara dekori

Tāpēc, ja jums ir nedaudz brīvā laika, iedvesmas un vēlmes radīt, varat izveidot pats savus dekorus.

Tipiski pavasara rotājumi ir, piemēram, pavasarīgs vainags uz durvīm, svečturi, rotājumi, ko iekārt logos vai pat pūpolos, un, protams, ziedi vāzē, kas piešķir mājoklim ne tikai jauku atmosfēru, bet arī skaistu smaržu.
Populāri pavasara ziedi:
 • tulpes
 • narcises
 • hiacintes
 • sniegpulkstenītes
 • pienpulkstenītes
 • prīmulas

Pavasara rotājumu izgatavošanai izmantojiet visdažādākos dabas materiālus, ko atrodat pastaigas laikā, piemēram, oļus, sūnas un zariņus. Varat izmantot arī olu čaumalas.

Izgatavojiet rotājumus pēc kādas no mūsu pamācībām:

7 padomi, kā cīnīties ar pavasara nogurumu

Mēdz teikt, ka pavasaris ir viltīgs. Dažiem cilvēkiem tas sniedz laba garastāvokļa un jaunas enerģijas devu, taču citus pārņem pavasara nogurums, galvassāpes un bezmiegs. Vai jūs piederat pie otrās grupas? Mums ir nelieli padomi, kas laika gaitā jums varētu palīdzēt pārvarēt šos “pavasara simptomus”:

1. Palutiniet sevi ar labu miegu.
2. Regulāri dzeriet ūdeni.
3. Katru rītu mēģiniet izstaipīties – tas uzmundrinās jūsu ķermeni.
4. Biežāk izejiet ārā, pietiek pat ar pavisam īsām pastaigām katru dienu.
5. Izvairieties no pārmērīgas saldinātu dzērienu, kafijas vai alkohola lietošanas.
6. Iekļaujiet uzturā vairāk vitamīniem bagātu dārzeņu un augļu.
7. Palutiniet sevi – vēlreiz izlasiet savu mīļāko grāmatu vai iegādājieties kaut ko jauku.

Pavasara tīrīšana

Lai gan parasti pavasari vēlamies izmantot, lai beidzot uzņemtu enerģiju, ko mums atņēma bargā ziema, šī jaunā sezona nozīmē arī to, ka laiks ķerties klāt lielajai pavasara tīrīšanai. Ko būtu vērts ņemt vērā? Mums ir vairāki padomi:

 • Nemēģiniet sakopt visu dzīvokli vai māju uzreiz “vienā rāvienā”; tā vietā sastādiet loģisku plānu un izvirziet prioritātes.
 • Iesaistiet visu ģimeni.
 • Tīriet pa vienai istabai. Kad viena zona ir pabeigta, sāciet tīrīt nākamo.
 • Sāciet ar atbrīvošanos no lietām, kas jums vairs nav vajadzīgas.
 • Iztīriet un nomazgājiet visu plauktu un skapīšu iekšpusi.
 • Izmazgājiet un sakārtojiet ziemas drēbes un citus priekšmetus un sagatavojiet pavasara drēbes.
 • Nomazgājiet visus logus un durvis no iekšpuses un ārpuses.
 • Tīriet pakāpeniski no griestiem līdz grīdai.
 • Pārstādiet telpaugus.
 • Neaizmirstiet notīrīt putekļus no žalūzijām.
 • Notīriet arī elektroierīces, piemēram, ledusskapi, cepeškrāsni un mikroviļņu krāsni.
 • Tāpat neaizmirstiet sakopt dārzu un sakārtot terasi vai balkonu.