Līdz pat 20% atlaide skandināvu stila precēm | Ietaupiet jau tagad →
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Iedvesmojieties: mēbelēta terase ungāru blogeres gaumē

Pintér Boróka
Pintér Boróka
Bonami Blogger

Neatkarīgi no tā, vai tas ir dārzs, balkons vai terase, āra dzīvojamo telpu ierobežo tikai iztēle: Wardrobe&Home Design īpašniece Agnese Hēgere-Lajosa (Ágnes Hőger-Lajos) nolēma izveidot savu āra oāzi divarpus gadus pēc pārcelšanās uz savu mājokli. Iekārtojieties ērti un smelieties iedvesmu no šīs radošās, stilīgajās un, pats galvenais, neticami mājīgās terases!

No drūmas terases līdz stilīgai āra viesistabai

"Kad mēs pārvācāmies uz savu jauno mājokli, terase nebija prioritāte. Mēs iegādājāmies pirmo mēbeli, kas piesaistīja mūsu uzmanību, un neveltījām ne laiku, ne pūles, lai to iekārtotu vai izvēlētos pareizos elementus. Pēc laika sapratām, ka izvēlētās mēbeles bija pārāk "smagas", aizņēma pārāk daudz vietas, turklāt pelēkā krāsa nebija īstā izvēle. Terasē ārā mēs pavadījām maz laika, jo tā nelikās mājīga.

Terase bija pelēka un garlaicīga. Tajā trūka iztēles un smalku detaļu. Tā bija funkcionāla, bet mēs īsti nevarējām izmantot telpu. Toties jaunā terase vairāk atgādina atpūtas stūrīti, kur visa ģimene var ērti apsēsties uz zemes. Tā ir plaša, turklāt dekori tai piešķir savu odziņu."

Minimālismam tiek dota priekšroka

"Man nepatīk pārblīvētas telpas. Minimālistiskais dzīvesveids man ir ļoti tuvs, es nekrāju nevajadzīgas lietas. Tas atspoguļojas arī manā interjerā. Man svarīgāki ir rūpīgi izvēlēti materiāli un vienkāršas formas.

Modernajā lauku mājas stilā, kas raksturīgs gan mūsu dzīvoklim, gan terasei, vienkāršs dizains ir ļoti labi apvienots ar dabīgiem materiāliem."

Ideālo āra mēbeļu noslēpums

"Es biju sajūsmā, kad sastapos ar šo mākslīgās rotangpalmas dīvānu un krēslu. Pītās rotangpalmas dizains padara telpu vēl gaisīgāku, turklāt gaišās krāsas spilveni uz tā izskatās lieliski.

Toties šis lielais, izturīgais betona galds ļoti labi papildināja gaisīgos krēslus. Un vintāžas stila āra paklājs piešķir telpai mājīgumu."

Skaistums slēpjas detaļās

"Blakus mēbelēm mēs novietojām mākslīgus banānkokus, jo diemžēl mums nav lielas augu kopšanas prasmes. Gadu gaitā esam iegādājušies vairākus terases augus, bet neviens no tiem neizturēja sezonu. Mēs iztērējām daudz naudas par augiem, tāpēc nolēmām izvēlēties mākslīgu augu, kurš nekad neizkaltīs, kad dosimies atvaļinājumā.

Papildus mēbeļu izvēlei es daudz domāju arī par aksesuāriem. Spilveni un sega ar lauku stila pieskārienu lieliski izskatās uz dīvāna. Savukārt keramika, koka un tekstila aksesuāri uz terases izskatās tikpat labi kā jebkur citur dzīvoklī."

Atpūtas oāze 12 kvadrātmetru platībā

"Mūsu mājās terase no pavasara līdz rudenim ir kā otrā viesistaba. Uz 12 kvadrātmetru lielo terasi var nokļūt caur dubultām durvīm. Atverot durvis, paveras plaša atvērta telpa, kurā plūst viegls vējš. Viesistabai ir atvērts plānojums, tā ir salaista kopā ar virtuvi, tāpēc, kamēr es gatavoju ēdienu, es varu redzēt, kā mana meitiņa terasē zīmē vai rotaļājas. Šeit mēs dzeram rīta kafiju, vakaros dzeram vīnu un kopā ar draugiem rīkojam filmu vakarus."