10% atlaide dīvāniem ar kodu DIVANI10* Neattiecas uz precēm, kam jau ir atlaide, un uz konkrēti atlasītām precēm.

10% atlaide dīvāniem ar kodu DIVANI10* Neattiecas uz precēm, kam jau ir atlaide, un uz konkrēti atlasītām precēm.

Viss par iepirkšanos
Latviešu

Kā iekārtot šauru un nelielu priekšnamu?

Priekšnams ir kā vārti uz mūsu mājām. To parasti veido maza telpa, tāpēc tai jābūt funkcionālai, praktiskai, bet vienlaikus mājīgai. Mēs sniegsim jums padomus, kā iekārtot mazu un šauru priekšnamu.

Iekārtojot nelielu vai šauru priekšnamu, ņemiet vērā to, ka telpu nepieciešams maksimāli izmantot, bet tajā pašā laikā to nepārblīvēt. Izejai no dzīvokļa vai mājas vienmēr jābūt viegli pieejamai.
5 padomi mazam priekšnamam
  • Nomainiet lielos, izturīgos drēbju skapjus pret mazākām kumodēm gaišā krāsā.
  • Dekorēšanai izvēlieties neitrālas un siltas krāsas gaišā tonī.
  • Sienas drēbju pakaramā vietā uzstādiet sienas āķus sienā.
  • Izmantojiet spoguļus un mēbeles uz kājām, lai vizuāli paplašinātu priekšnamu.
  • Neaizmirstiet apgaismot telpu ar griestos un pat gar grīdu iebūvētiem prožektoriem.

Mēbeles nelielam priekšnamam

Nelieciet lielus, izturīgus skapjus mazā, šaurā priekšnamā. Tie telpu padarīs mazāku, un tā izskatīsies šaurāka. Tā vietā izvēlieties mazāku kumodi baltā vai gaišā krāsā. Jūs arī ietaupīsiet daudz vietas, ja izvēlēsieties dažus parocīgus sienas āķus, nevis lielus statīvus.

Atvērti plaukti arī ir parocīgi. Tie neaizņems daudz vietas, bet kalpos arī kā noliktava visām nepieciešamākajām lietām. Mēģiniet uzstādīt plauktus pēc iespējas tuvāk griestiem.

Kā nokrāsot priekšnamu

Mazos priekšnamos atvadieties no tumšām krāsām, kas padara to vēl mazāku. Nelielam un šauram priekšnamam izvēlieties neitrālas un siltas krāsas gaišos toņos ar pieklusinātiem akcentiem. Piemērota ir smilškrāsa, gaiši zaļa vai zila krāsa. Lai panāktu vēl labāku efektu, nokrāsojiet tikai vienu sienu, bet pārējās atstājiet tīri baltas. Vispiemērotākā krāsa priekšnamam ir krāsa, kas ir arī mazgājama.

Padomi, kā vizuāli paplašināt priekšnamu

Izmantojiet vienkāršus trikus, lai vizuāli palielinātu nelielu priekšnamu. Papildus spilgtām krāsām varat izmantot arī spoguļus. Ja izvēlēsieties pie sienas novietot plānu spoguli, tas neaizņems daudz vietas un vienlaikus var padarīt telpu lielāku un gaišāku. Patiesībā tas rada iespaidu, ka telpa ir divreiz lielāka, kad tajā ieejat. Vēl viens triks ir iegādāties mēbeles uz kājām, kas padarīs telpu gaisīgāku.

Pareizs apgaismojums mazā priekšnamā ir ļoti svarīgs

Mazie priekšnami daudzdzīvokļu ēkās parasti ir tumši, jo tajos nav logu. Tāpēc ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizo apgaismojumu. Izvairieties no nepraktiskām lampām vai lustrām, kas tikai bojās gaisīguma sajūtu. Jūs nekļūdīsieties, ja izvēlēsieties LED gaismas ķermeņus, kas iebūvēti griestos un pat gar grīdu. Praktiski ir izvēlēties arī priekšnama apgaismojumu ar sensoru.

Piemērots grīdas segums priekšnamā

Izvēlieties priekšnama grīdas segumu, paturot prātā tā kopšanu. Tieši šeit grīda visvairāk saskaras ar dubļiem, sniegu un netīriem apaviem. Piemēram, plaša formāta flīzes ar minimālām atstarpju šuvēm ir ideāli piemērotas vieglākai tīrīšanai, tāpat kā vinila grīda. Ja jūsu dzīvoklī ir parkets vai koka grīdas, izvēlieties kvalitatīvu laku. Vislabākā krāsu izvēle nelielam priekšnamam ir gaiši un neitrāli toņi, piemēram, krēmkrāsa, pelēks vai brūns. Tumši toņi var padarīt mazo priekšnamu pieklusinātu un vizuāli mazāku.

Neaizmirstiet par oriģinālu kājslauķi.