15% atlaide ar kodu MINUSS15 | Ietaupiet jau tagad →
30 000+ produktu ar piegādes garantiju līdz Ziemassvētkiem →
Viss par iepirkšanos
Latviešu
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Kā iekārtot atpūtas vietu dažādos Latvijas nostūros?

Ivana Marinčić
Ivana Marinčić
Bonami Blogger

Vai vēlaties iekārtot atpūtas vietu, taču jums trūkst ideju? Mēs esam sagatavojuši ieteikumus, kā iekārtot dzīvokļus vai namiņus atpūtai dažādās Latvijas vietās. Taču bieži vien iedvesmai pietiek tikai ar attēliem, tāpēc raksts ir papildināts ar ne mazāk iedvesmojošām fotogrāfijām.

Atpūtas vieta netālu no jūras

Iekārtojot atpūtas dzīvokli vai namiņu pie jūras, piemēram, Saulkrastos vai Pavilostā, noteikti ņemiet vērā to, ka viesi ieradīsies gada karstākajā laikā (parasti jūlijā), tāpēc izvairieties no tumšām un pārāk nomācošām krāsām. Centieties imitēt tādas krāsas, kādas ir sastopamas apkārtnē, piemēram, gaiši zila, pelēka, olīvzaļa, smilšu, varat izvēlēties arī lavandas violetus toņus un dekorēt telpu ar svaigiem ziediem.

Lai atvēsinātu interjeru, izmantojiet dabīgus materiālus, piemēram, akmeni un keramiku, kas ir arī ļoti izturīgi. Toties, runājot par tekstilmateriāliem, izvēlieties kokvilnu vai pat linu, jo tas karstā laikā atvēsina.
Dienas vidū, kad saule cepina visvairāk, vai vēlā vakarā, kad saule jau būs norietējusi, jūsu viesi noteikti atpūtīsies uz balkona. Ja arī jūsu atpūtas dzīvoklim ir pieejams balkons, noteikti parūpējieties par to, lai tas būtu vienlīdz ērts kā pārējais dzīvoklis.

Izvēlieties līdzīgas mēbeles un āra tekstilizstrādājumus, kādus izmantojāt pārējā dzīvoklī, jo tādējādi jūs dzīvokli "paplašināsiet" un balkons kļūs par daļu no tā. Viesi priecāsies par iespēju malkot rīta kafiju vai vakara glāzi vīna uz mājīga balkona.

Atpūtas vieta meža tuvumā

Viesi, kas vēlas patverties no pilsētas kņadas, noteikti izvēlēsies atvaļinājumu pavadīt tuvāk mežam, kas ļauj baudīt mieru, svaigu gaisu un dažkārt pat patīkamu vientulību. Neatkarīgi no tā, vai tās ir aktīvas brīvdienas ar gariem pārgājieniem pa Gaujas nacionālā parka takām vai mierīga pabūšana ar sevi un dabu kādā nostākā Kurzemes stūrītī, viesi priecāsies atgriezties naktsmītnē, kas imitē apkārtnes dabiskās krāsas un materiālus, tāpēc interjerā noteikti jāiekļauj koka mēbeles un citi elementi.

Izmantojiet arī citus dabiskus materiālus, piemēram, vilnu, kas sniegs papildu komfortu drēgnākos vakaros. Brūnos un zaļos toņus, kas rotā meža biezokņus, varat papildināt ar drosmīgākiem siltajiem toņiem, piemēram, sarkanu, dzeltenu vai oranžu.

Toties āra terasei vai piemājas dārziņam izvēlieties ērtas mēbeles, āra sildītāju vai kamīnu, kā arī dažas vilnas segas, kurās viesi varētu ietīties, kad vakaros iezagsies aukstākas vēja pūsmas.

Atpūtas vieta pilsētā

Iekārtojot atpūtas vietu kādā no Latvijas pilsētām, neatkarīgi no tā, vai vieta atrodas Rīgā, Valmierā vai Kuldīgā, varat izpausties vairāk un izvēlēties drosmīgas krāsas un dekorus, jo pilsētas vidē mēs sastopamies ar dažādiem interjera stiliem un krāsu kombinācijām. Galvenais ir radīt gaumīgu rezultātu.
Tas, vai vēlaties radīt vecpilsētas atmosfēru vai pilsētas dzīvokli pavisam modernā stilā, ir atkarīgs no jums, taču neaizmirstiet parūpēties par to, lai dzīvoklis būtu praktisks un ērts. Galvenokārt pievērsiet uzmanību gultas un matrača izvēlei, jo pēc garām ekskursijām pa pilsētu viesiem būs nepieciešama ērta un netraucēta atpūta.

Atpūtas vieta lauku nostūrī

Tiem, kam nav savu lauku, taču dzīvo pilsētā un atvaļinājumu vēlas pavadīt tepat Latvijā, noteikti vēlēsies uzņemt jaunu enerģiju laukos un pie dabas krūts. Ekskursijas uz saimniecībām, kur baudīt lauku labumus un piedzīvot lauku tradīcijas, vēsturiski muzeji, dabas parki un aktīvais tūrisms piesaista arvien vairāk viesu.

Lauku nostūrī vislabāk pieturēties pie klasiskā lauku stila un retro elementiem. Lai panāktu autentisku atmosfēru, iekārtojiet brīvdienu mājiņu ar dabīgiem materiāliem, raupjām faktūrām, emaljētiem traukiem un rūtainiem rakstiem.
Dodoties atpūtā uz laukiem, noteikti nedrīkst trūkt gardo un tradicionālo lauku labumu. Lai atpūta būtu vēl autentiskāka, parūpējieties par to, lai viesi pusdienas var baudīt vietā, kas papildināta ar lauku stila elementiem.

Vairāk idejas smelieties rakstā: