Pavasara 15% atlaide ar kodu APRILIS15 | Ietaupiet jau tagad →
Mid Season Sale | Ietaupiet līdz pat 50% →
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Dariet pats: virtuve svaigā gaisā

Vai jūs bieži pavadāt laiku dārzā, piemēram, grilējot vakariņas un uzņemot ģimeni? Izveidojiet pavisam vienkāršu āra virtuvi, vadoties pēc mūsu ieteikumiem, kas nodrošinās jums mājīgu atmosfēru zem lapenes vai terasē visu gadu.
Uzbūvējiet savu āra virtuvi – kombinējiet tādus materiālus kā betons, akmens un koks.

Uzbūvējiet savu āra virtuvi – kombinējiet tādus materiālus kā betons, akmens un koks.

Kas nepieciešams āra virtuvei?

Pirms sāciet plānot savu virtuvi, izmēriet un uzzīmējiet plānu uz papīra. Jūs precīzi zināsiet, cik daudz materiālu jums ir nepieciešams.

Pēc tam izvēlieties arī materiālus: iesakām izmantot paletes, egles koku vai saplāksni, kas būs ūdensnecaurlaidīgi. Šie materiāli ir par pieņemamām cenām. Ja vēlaties ietaupīt naudu, apskatiet arī tiešsaistes lietoto preču veikalus, kur cilvēki pārdod nevajadzīgās mantas par simbolisku cenu.

Pareizs telpas izkārtojums

Padomājiet par to, cik daudz darba vietas jums nepieciešams ēdiena gatavošanai – mēs iesakām izmantot vismaz 1,8 m, bet virtuves platumam izmantot aptuveni 65 cm. Arī augstumu pielāgojiet atbilstoši savām vajadzībām, ņemot vērā, piemēram, jūsu mājas virtuves augstumu – parasti tas ir aptuveni 190 cm.
Arī jūs varat uzbūvēt šādu āra virtuvi

Arī jūs varat uzbūvēt šādu āra virtuvi

Āra virtuve terasē

Āra virtuve terasē

Materiāli āra virtuvei

 • Virtuves pamatnei sagādājiet kvadrātveida kokmateriālus ar izmēriem vismaz 5x5 cm.
 • Sānu sienām izmantojiet plānākas tā paša materiāla līstes.
 • Ideālā gadījumā aizmugurējai daļai jābūt izgatavotai no koka dēļa. Tad tā būs praktiskāka, jo pie tās varēs pieskrūvēt āķīšus virtuves piederumu piekāršanai.
 • Darba virsmu izgatavojiet no apstrādāta koka, lai novērstu ūdens bojājumus, vai, piemēram, ūdensizturīgu saplāksni, kas ir lēts un viegli nomaināms, kad nolietojies.
 • Neraizējieties par durvīm. Skapīši izskatās skaisti arī atvērti. Ja vēlaties paslēpt traukus, uzšujiet auduma aizkarus.
 • 1. izlietne 2. virsma 3. atbalsta konstrukcija 4. plaukti vai līstes 5. siena 6. ūdensvads 7. notekcaurule.

  1. izlietne 2. virsma 3. atbalsta konstrukcija 4. plaukti vai līstes 5. siena 6. ūdensvads 7. notekcaurule.

  Kas vēl jāņem vērā, būvējot virtuvi savām rokām?

  Ņemiet vērā savus kaimiņus. Projektējiet virtuvi tā, lai tvaiki no jūsu virtuves nenonāktu viņu dārzā

  Ko iesākt ar ar elektrību, ūdensapgādi un atkritumiem? Ūdens jautājumu varat atrisināt, pieslēdzot parastu šļūteni pie krāna. Jūs varat viegli visu uzglabāt uz ziemu. Turklāt jums nav uzreiz jābūvē notekcaurule, jūs varat novietot spaini zem izlietnes, lai notecējušo ūdeni savāktu un pēc tam izmantotu dārza laistīšanai (ar nosacījumu, ka izmantojat dabai nekaitīgus tīrīšanas līdzekļus). Elektrības jautājums gan var būt izaicinājums, tāpēc apsveriet, cik daudz jums tā ir nepieciešama. Ideālā gadījumā jums par to būtu jāpiedomā jau plānojot savu māju un dārzu.