Bonami dienas: līdz pat 50% atlaide | Saņemt atlaidi →
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Kā kombinēt gultas veļas krāsas un rakstus

Karolína Fardová
Karolína Fardová
Bonami Blogger

Vai esat atradis ideālo gultas veļu ar oriģinālu rakstu, bet šaubāties par to, vai tā saderēs ar pārējiem guļamistabas elementiem?

Kombinēt krāsas un rakstus var būt sarežģīti. Tāpēc ir jāņem vērā daži universāli noteikumi un padomi, kas galarezultātam ļaus izskatīties gan rotaļīgi, gan harmoniski.

Izvēlieties krāsu shēmu

Ņemiet vērā, ka krāsa ir lielisks vienojošs elements pat tad, ja raksts vai dizains ir atšķirīgs. Ja rodas šaubas, izvēlieties neitrālus krēmīgi baltus, pelēkus un bēšus toņus. Tā ir lieliska krāsu bāze, kas iederēsies gandrīz jebkurā guļamistabā.

Bet ja jums patīk drosmīgākas krāsas, pieskaņojiet telpu vienkrāsainai krāsu gammai. Tas nenozīmē, ka visiem aksesuāriem jābūt pilnīgi vienādā tonī, taču centieties panākt pēc iespējas līdzīgāku toni.

Viens raksts visa pamatā

Vēl viens veids, kā nodrošināt, lai guļamistabā būtu harmonija, ir sekot līdzi galvenajam rakstam. Ja jums ir izteiksmīga gultas veļa, ļaujiet tai spēlēt galveno lomu guļamistabā un pieskaņojiet citus aksesuārus, piemēram, spilvenus, gultas pārklājus vai aizkarus, ar krāsām, kas ir šī galvenā raksta pamatā. Rezultāts izskatīsies harmoniski, bet neierasti.

Ievērojiet līdzsvaru

Pat maksimālistiem nevajadzētu pārspīlēt ar rakstiem. Ņemiet vērā noteikumu, ka ne vairāk kā 60% telpas drīkst aizņemt raksti, bet pārējo daļu jāveido vienkrāsainam tekstilam, vienveidīgai tekstūrai vai materiāliem.

Tāpēc, ja plānojat kādu no sienām aplīmēt ar drosmīgāku motīvu, meklējiet vizuāli mierīgākus tekstilizstrādājumus. Un, ja jūsu guļamistabas mēbeles ir minimālisma stilā, nebaidieties tekstilizstrādājumos izvēlēties drosmīgākas krāsainu un drosmīgu rakstu kombinācijas.

Saskaņojiet ar ģeometriskiem rakstiem

Gultas veļu, kuru rotā drosmīgi augu vai ziedu raksti, lieliski papildinās spilveni vai pārklāji ar taisnām līnijām un ģeometriskiem rakstiem.

Izvēloties, paturiet prātā, ka aksesuāriem krāsu ziņā jāsaskan ar vizuāli dominējošo gultas veļu.

Svarīga ir ne tikai gultas veļa

Polsterēts galvgalis, glezna, baldahīns vai rakstains paklājs – visi šie aksesuāri veido kopējo guļamistabas atmosfēru, tāpēc par tiem nevajadzētu aizmirst.

Ja jums ir grūtības izvēlēties gultas veļu, glezna, kas karājas virs gultas, var būt lieliska iedvesma. Varat izmantot tās krāsu gammu kā pamatu gultas veļas un aksesuāru izvēlei.

Vadieties pēc savas gaumes

Ņemiet vērā, ka šie ir tikai ieteikumi, kurus ne vienmēr ir jāņem vērā. Galvenais, lai jūs savā guļamistabā justos ērti, tāpēc noteikti ieklausieties savā intuīcijā un gaumē.

Lai gan šie noteikumi garantēs, ka jūsu guļamistaba izskatīsies harmoniski saskaņota, vislabākos rezultātus panāksiet, ja tā tiks iekārtota pēc jūsu gaumes. Noteikti nebaidieties eksperimentēt!