Daudzfunkcionālas dzīvojamās istabas pārvērtības

Kā 20 kvadrātmetros apvienot dzīvojamo istabu ar guļamistabu, bērnistabu un ierakstu studiju, lai viss pildītu savu funkciju un vienlaikus izskatītos stilīgi? Iedvesmojieties no čehu dziedātāja Pokača (Pokáč) un viņa ģimenes mājokļa pārvērtībām, kuras palīdzēja ieviest Petra Indruhova, viena no Bonami interjera dizainerēm.

Izstrādājot dizainu, es cenšos iedvesmoties no cilvēkiem, kas dzīvo konkrētajā dzīvoklī. Tāpēc man ir ļoti svarīgi, lai viņi gūtu skaidru priekšstatu par to, kas viņiem patīk un kas viņiem ir vajadzīgs. Tikai tā es varu saprast to, ko viņi vēlas, un izstrādāt interjeru, kas ir unikāls, funkcionāls un, protams, arī vizuāli pievilcīgs.

Petra Indruhova, dizainere

Mēs vēlējāmies telpu papildināt ar krāsām un gaismu, tāpēc apstiprinājām dizaineres mežonīgi krāsainos dizainus, un pāris nedēļu laikā viss būtībā bija jau izdarīts!

Pokačs, dzīvokļa īpašnieks

Telpa pirms un pēc pārvērtībām:

Kādu stilu jūs izvēlējāties šai telpai?

Es izvēlējos konservatīvu mēbeļu stilu apvienojumā ar modernu sienu apgleznošanas stilu. Pie šāda lēmuma mani noveda telpas izmērs. Kad man pateica, ka telpā jāsaglabā esošie skapji, man uzreiz prātā bija izteiksmīgs, netradicionāls sienu krāsojums. Galīgais mēbeļu izskats tika saskaņots ar īpašniekiem.

Kas jūs iedvesmoja, veidojot telpu?

Mani iedvesmoja paša dzīvokļa izkārtojums un skats uz dārzu, kas Prāgā ir ļoti reti sastopams. Bet noteikti jāpiemin arī gleznas, kas motivēja krāsu un aksesuāru izvēli.
Istabas plānojums un mēbeļu izkārtojums (20 m²).

Istabas plānojums un mēbeļu izkārtojums (20 m²).

Kā jūs izstrādājāt interjeru tā izkārtojuma ziņā?

Ideja par istabu ar šādu hibrīdfunkciju, t. i., dzīvojamo istabu, guļamistabu, bērnistabu, ierakstu studiju, ir diezgan netradicionāla. Jāatzīst, ka man būtu gribējies vairāk kvadrātmetru, lai to realizētu (smejas).

Vismazākās telpas tomēr ir mūsu lielākais izaicinājums. Es centos katrai funkcijai atrast atsevišķu, tai atvēlētu telpas daļu, lai tās netraucētu viena otrai. Tāpēc es to nesauktu par cīņu ar mazu telpu, bet drīzāk par izaicinājumu

"Moodboard" jeb noskaņojuma kolāža ar drosmīgām krāsu shēmām.

"Moodboard" jeb noskaņojuma kolāža ar drosmīgām krāsu shēmām.

Vienkārša vizualizācija, lai palīdzētu klientam gūt priekšstatu par topošo interjeru.

Vienkārša vizualizācija, lai palīdzētu klientam gūt priekšstatu par topošo interjeru.

Kas bija krāsu saskaņošanas pamatā?

Telpu noteica esošā grīda, logi, durvis un skapji. Šis minimālistiskais pamats rosināja manu ideju iekļaut šo konservatīvo krāsu gammu citās mēbelēs. Mani arī ļoti iedvesmoja reprodukcijas, ko īpašnieki bija iepriekš iegādājušies un vēlējās iekļaut interjerā. Plakātu ugunīgās krāsas burtiski kliedza pēc drosmīgākas pieejas, dekorējot sienas.

Kādi bija jūsu vadmotīvi, izvēloties materiālus?

Materiālu izvēle bija tiešs konservatīvās pieejas rezultāts. Vienkāršas virsmas, tīras krāsas un faktūras, taču interesantas formas detaļas. Svarīgs bija arī praktiskums, jo telpu izmantos gan pieaugušie, gan bērni. Visbeidzot, es izvēlējos materiālus pēc kvalitātes kritērijiem, lai mēbeles un lielāki aksesuāri kalpotu pēc iespējas ilgāk.

Vai īpašnieki noteica kādas robežas dizaina ziņā, vai arī deva jums brīvu vaļu?

Visā procesa laikā īpašnieki palika ļoti atvērti diskusijām, un mēs abpusēji šķērsojām un paplašinājām robežas. Tomēr bija būtiski pielāgot interjeru bērniem un viņu vajadzībām. Centāmies izvairīties no asām malām un materiāliem, kas viegli salaužami.

Kurai telpas daļai plānojot bija jāpievērš vislielākā uzmanība?

Ņemot vērā telpas apjomu, šajā gadījumā es izceltu guļamistabas zonu. Prasība bija liela divguļamā gulta (180x200 cm) un bērnu gultiņa. Tomēr mērķis bija, lai guļamzona neaizņemtu visu istabu.

Pēc kā jūs vadījāties, izvēloties mazākus aksesuārus un dekorus?

Aksesuāriem, ņemot vērā krāsu gammu un mēbeļu formu, es piemeklēju interesantākas formas un krāsas, kas saskanētu arī ar gleznu un plakātiem.

Man bija svarīgi, lai dekori un aksesuāri pildītu arī savu funkciju un nebūtu tikai putekļu krājēji. To īpaši novērtēs ģimenes ar bērniem. Šajā gadījumā darba kārtībā bija arī plaša bērnu aksesuāru klāsta izmantošana, kas noteikti tiks atzinīgi novērtēta.

Man vienmēr ir bijis svarīgi respektēt dzīvokļa iemītnieku dzīvesveidu.. Šajā gadījumā lielākā priekšrocība ir mēbeļu elementu vieglā pārkārtošana, jo tie ir mazāki un tos var novietot citur telpā.

Petra Indruhova, dizainere

Pārvērtībās tika sakārtots arī nelielais dārzs ap māju. Atpūtas krēsli un guļamkrēsls radīja ideālu vietu vasaras pasēdēšanai starp ābelēm.


Dizaina autore ir dizainere Petra Indruhova.

Vairāk iedvesmas