Līdz pat 15% atlaide vannas istabas precēm | Ietaupiet jau tagad →
Mid Season Sale | Ietaupiet līdz pat 50% →
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Vasarnīcas virtuve ar senatnīguma sajūtu

Kad kulinārijas blogere Katerina Kuranova jeb Smooth & Cooking izšķīrās par to, kā izremontēt savas vasarnīcas virtuvi, viņai jau no paša sākuma bija skaidra ideja. Nepārblīvēt to ar nevajadzīgām lietām un, pats galvenais, saglabāt unikālo atmosfēru no vecmāmiņas laikiem.

Turpmākajā intervijā viņa atklāj, kā viņai izdevās īstenot savu redzējumu, kā arī dažus padomus, kā uzturēt virtuvi kārtībā.
Kāds bija jūsu vasarnīcas virtuves atjaunošanas nolūks? Kādas bija jūsu prasības un kā jūs tās izpildījāt?
Mana galvenā prasība bija saglabāt to brīnišķīgo atmosfēru, kas valdīja virtuvē, kad tajā saimniekoja mana vecmāmiņa. Tāpēc, cik vien iespējams, es centos saglabāt oriģinālās apdares. Atjaunojām un pārveidojām tikai dažas lietas. Piemēram, vienā no skapīšiem izveidojām caurumu un uzstādījām lielu keramikas izlietni. Mēs arī papildinājām virtuvi ar jauniem priekšmetiem.

Kad mana vecmāmiņa pirmo reizi to ieraudzīja, viņa bija aizkustināta par to, cik labi tas viss izskatījās. Tas nozīmē, ka mērķis ir sasniegts.

Kā jūs izvēlējāties aksesuārus un mēbeles?
Jaunos piederumus izvēlējāmies, lai atvieglotu dzīvi vasarnīcā. Kad mana vecmāmiņa pirmo reizi to ieraudzīja, viņa bija aizkustināta par to, cik labi tas viss izskatījās. Tas nozīmē, ka mērķis ir sasniegts.
Vai jums virtuvē ir kāds priekšmets, kas ir īpaši tuvs jūsu sirdij?
Man vienmēr acis aizķeras pie rāmīša, kurā ieliku vecmāmiņas fotogrāfiju. Viņas skatiens ir pavērsts tieši uz to vietu, kur es visbiežāk gatavoju, un man vienmēr šķiet, ka viņa ir man blakus un mēs gatavojam kopā. Tomēr jāatzīst, ka manā sirdī ir visa šī virtuve. Tirkīzzilā tējkanna ir saskaņota ar virtuves cimdiem un virtuves kombainu, kā arī ar citiem virtuves piederumiem, kas izgatavoti no koka un citiem dabīgiem materiāliem. Visam ir savs mērķis un sava vieta.

Mans lielākais murgs ir tad, ja vēlos tikt klāt kādam traukam, man jāpaņem krēsls, jāpaskatās augstā plauktā, un pēkšņi viss sabrūk kā kāršu namiņš.

Kas atvieglo jūsu darbu virtuvē?
Noteikti organizācija! Lai gan no pirmā acu uzmetiena to var nepamanīt, un virtuve var šķist haotiska, jo tā ir pilna ar piederumiem. Visam ir sava vieta, viss ir viegli pieejams un pārskatāms. Mans lielākais murgs ir tad, ja vēlos tikt klāt kādam traukam, man jāpaņem krēsls, jāpaskatās augstā plauktā, un pēkšņi viss sabrūk kā kāršu namiņš. Visam ir jābūt pa rokai. Piemēram, es glabāju glāzes un krūzes plauktos ar vairākiem līmeņiem un vienmēr varu viegli aizsniegt vajadzīgo.
Vai jums ir kādi padomi, kā uzturēt kārtību virtuvē?
Neapkraujiet virtuvi ar lietām, kuras neizmantojat. Es cenšos reizi gadā pārbaudīt visas atvilktnes un plauktus un paskatīties, ko no tā visa es patiešām izmantoju. Tās lietas, kuras es neizmantoju, es vienmēr piedāvāju ģimenei, draugiem, sekotājiem vai "Facebook" grupās par velti, lai tās varētu iepriecināt arī citus.

Mēs ar vīru esam vienojušies, ka vēlamies pārvērst vasarnīcu par vietu, kur pulcēties kopā ar draugiem un ģimeni, lai radītu jaunus piedzīvojumus un atmiņas.

Vai ir kaut kas, bez kā jūs nevarētu iztikt vasarnīcas virtuvē?
Trauku mazgājamā mašīna. Es domāju, ka daudzi cilvēki man nepiekritīs. Mēs ar vīru esam vienojušies, ka vēlamies pārvērst vasarnīcu par vietu, kur pulcēties kopā ar draugiem un ģimeni, lai radītu jaunus piedzīvojumus un atmiņas. Šie brīži parasti iesākas virtuvē, bet es nevēlos, lai viss tur arī beigtos. Es vēlos izbaudīt laiku, ko pavadām vasarnīcā, būt dārzā un priecāties kopā ar citiem, nevis visu laiku stāvēt pie izlietnes. Tāpēc tā bija viena no pirmajām lietām, ko mēs iegādājāmies, un esmu patiešām priecīga par mūsu lēmumu to iegādāties.
Ko iegādāties un kur ietaupīt, iekārtojot virtuvi vasarnīcā?
Tas lielā mērā būs atkarīgs no tā, kā sākotnēji telpa ir iekārtota un kādā stāvoklī ir tās aprīkojums. Mums paveicās ar to, ka viss bija labā darba kārtībā, bet mēs tomēr ieguldījām dažās lietās. Neskaitot dažādus piederumus, kas mums palīdzēja sakārtot un praktiski iekārtot virtuvi, galvenokārt ieguldījām trauku mazgājamā mašīna, izlietnē, virtuves kombainā un tējkannā. Tādas bija mūsu prioritātes.

Toties mēs nolēmām ietaupīt naudu, pēc iespējas izmantojot visu, kas atrodams virtuvē. Tas paņem vairāk darba, bet gala rezultāts ir autentiskāks.

Es sapņoju par īstu podiņu krāsni...

Ko jūs labprāt gatavojat saviem mīļajiem vasarnīcas virtuvē?
Noteikti biezpiena pankūkas. Es tās cepu uz plīts, un, kā man teica viena no manām draudzenēm, tās ir labākās pankūkas, kādas viņa ir ēdusi. Tās garšo pārsteidzoši! Es sapņoju par īstu podiņu krāsni, jo tā, kas mums ir tagad, ir sliktākā stāvoklī, tāpēc lēnām meklēju jaunu.