Bonami dienas: –15% pilnas cenas precēm | Kods: BONAMIDIENAS15 →
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Līga Nakts iesaka: kā iekārtot atpūtas vietu dārzā?

Līva Roma
Līva Roma
Bonami autore

Dārza darbi vēl aizvien daudziem saistās ar bērnību pie vecmammas ravējot nezāles, taču mūsdienās dārzs var pildīt vairākas funkcijas un kalpot gan kā vieta pašu audzētiem ziediem un dārzeņiem, gan kā atpūtas vieta vakaros, baudot glāzi vīna ar saviem mīļajiem un atpūšoties no garās darba dienas.

Ar saviem padomiem par dārza iekārtošanu ar mums dalījās dārza entuziaste Līga Nakts (@liganakts), kas jau gadiem kopj un lolo savu piemājas dārzu, un šogad tas ir ieguvis arī gaumīgu atpūtas vietu pašā dārza vidū. Iedvesmojieties no Līgas un uzziniet, kas jāņem vērā, iekārtojot atpūtas vietu dārzā!

Kas būtu jāņem vērā, iekārtojot dārza atpūtas vietu?

Iekārtojot dārza atpūtas vietu, jāņem vērā tās novietojums pret sauli un blakus augošie augi, jo tie bieži izaug ārpus dobes izmēriem. Tāpat arī ieteiktu turpat blakus iestādīt burvīgi smaržojošus augus, kā, piemēram, puķzirņus, rozmarīnu, lillijas vai piparmētras.

Kā tu izvēlējies mēbeles savam dārzam?

Vēlējos mēbeles pieskaņot jau tam stilam, kāds man ir mājā, jo dārzu uztveru kā vēl vienu mājas istabu. Tāpat arī vēlējos, lai mēbeles ir vietai piemērotā izmērā un ar caurredzamām kājām, lai pārāk nebloķētu skatu uz dobēm un tās skaisti iekļautos dārzā.

Trīs lietas, bez kurām tu nevarētu iztikt dārzā?

Ja neskaitām pašus augus...

  1. Fotokamera, jo man katru jauno ziedu gribas iemūžināt paliekošā bildē.
  2. Cimdi, jo nemīlu ravēt plikām rokām.
  3. Labas dārza šķēres, ar kurām apgriezt rozes un ievākt ražu un ziedus.

Kas ir tava mīļākā vieta dārzā?

Tagad mana mīļākā vieta dārzā noteikti ir jaunās mēbeles dārza pašā viducī, jo no tām ir pārredzamas visas augstās dobes, tur silda saulīte un ir ļoti ērti!

Dārzā ir arī jāatpūšas, un tā augļi un ziedi jābauda. :)