Bonami dienas: līdz pat 50% atlaide | Pagarinām piedāvājumu! →
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

7 iemesli, kāpēc ieguldīt lina gultas veļā

Tūkstošiem gadu lins ir novērtēts tā izcilo īpašību dēļ. Senie ēģiptieši to valkāja, lai pasargātu sevi no lielā tuksneša karstuma, un Eiropas linu audzētāji auda linu, kas bija tik augstu vērtēts, ka bieži vien tika nodots kā ģimenes mantojums.

Lina ražošanā ir jāveic daudz posmu, kam seko rūpīga apstrāde. Mēs apkopojām vairākus iemeslus, kas arī jums liks iemīlēties lina gultas veļā.

Pārsteidzoša brīvība

Lina gultas veļai ir apbrīnojama kvalitāte – tā izskatās skaisti un stilīgi ikkatrā guļamistabā. To nodrošina šim audumam raksturīgais dabiskais krokojums. Jau no pirmā acu uzmetiena var redzēt, ka tas ir dabisks, gaisīgs audums.

Ilgtspējība

Lins ir visstiprākā dabiskā šķiedra pasaulē. Tas ir līdz pat 30% izturīgāka nekā kokvilna. To pareizi kopjot un uzturot, tas rotās jūsu guļamistabu gadu desmitiem.

Antibakteriālas īpašības

Veļa ir lielisks palīgs cīņā pret baktērijām, tāpēc to īpaši novērtē cilvēki ar alerģijām un astmu. Lins ir noturīgs pret pelējumu, ziedputekšņiem, putekļiem un dabiski atbaida kukaiņus. Pateicoties šīm īpašībām, lina veļa ne tikai labvēlīgi iedarbojas uz ādu, bet arī nav jāmazgā tik bieži kā kokvilnas gultas veļa.

Silts ziemā, vēss vasarā

Lina gultas veļa ir ideāla izvēle visa gada garumā. Viegla sega, kas pārklāta ar linu, ir patīkami atvēsinoša, tāpēc tā ir lieliska izvēle ikvienam, kurš karstos vasaras vakaros nevar gulēt vismaz daļēji neapsegts. Lins darbojas arī kā dabisks izolators, saglabājot siltumu un komfortu ziemā.

Augsta absorbcijas spēja

Lina gultas veļa var absorbēt līdz pat 20% mitruma, pirms tā kļūst slapja. Šī spēja novadīt mitrumu no ķermeņa saglabās ādu svaigu un vēsu miega laikā. Turklāt lins absorbē smakas, tāpēc lina gultas veļa daudz ilgāk saglabā svaigu smaržu nekā citi materiāli.

Jo vecāks, jo mīkstāks

Neļaujiet linam sevi maldināt ar tā sākotnējo cietību. Ar katru mazgāšanas reizi lins kļūst mīkstāks un maigāks. Tāpēc atšķirībā no citiem materiāliem tas gadu no gada kļūst tikai skaistāks.

Viegla kopšana

Jums nav jāuztraucas par sarežģītu kopšanu, taču vienmēr ievērojiet atsevišķu zīmolu norādījumus. Parasti lina gultas veļu jāmazgā, izgriežot to uz otru pusi un izmantojot saudzīgu mazgāšanas režīmu un maigu mazgāšanas līdzekli (vēlams uz ziepju bāzes).

Pirmajā reizē ieteicams mazgāt aukstā ūdenī, bet nākamajā reizē – parastajā 40–60°C režīmā.Veļu var žāvēt veļas žāvētājā vai gludināt. Gludināšana būs ātrāka, izmantojot tvaiku.