10% atlaide dīvāniem ar kodu DIVANI10* Neattiecas uz precēm, kam jau ir atlaide, un uz konkrēti atlasītām precēm.

10% atlaide dīvāniem ar kodu DIVANI10* Neattiecas uz precēm, kam jau ir atlaide, un uz konkrēti atlasītām precēm.

Viss par iepirkšanos
Latviešu

Vannas istabas pārvērtības: flīžu uzlīmes

Lai būtiski pārveidotu vannas istabu, vairs nav nepieciešams ne drastisks risinājums, ne mūža ietaupījumi.

Par to pārliecinājās blogere Izabela Pereza, kad pēc dažiem gadiem nolēma gaišas krāsas flīzes nomainīt pret citām. Pateicoties uzlīmēm, tas bija dažu stundu jautājums.

Tālāk intervijā viņa atklāj, cik sarežģīti bija tās uzlīmēt un vai pēc dažiem mēnešiem viņa joprojām ir apmierināta ar tām.

Vai jums bija grūti uzklāt flīžu uzlīmes?

To uzlīmēšana ir ļoti vienkārša. Tomēr svarīga ir sagatavošanās un kārtīga visa procesa izplānošana. Pareiza virsmas notīrīšana un pareizo instrumentu izvēle ievērojami atvieglos darbu. Uzlīmes nepieciešams rūpīgi novietot uz jau esošajām flīzēm, lai nerastos spraugas.

Cik daudz laika jums bija nepieciešams?

Uzlīmju uzklāšanai uz vannas istabas grīdas bija nepieciešamas četras stundas. Taču ņemiet vērā, ka aptuveni ik pēc pusotras stundas es taisīju pārtraukumu, lai pabarotu bērnu ar krūti, un mans vecākais dēls visu šo laiku bija nomodā.

Pirms pārvērtībām

Pēc pārvērtībām

Kam jāpievērš uzmanība, līmējot flīžu uzlīmes?

Kā jau minēju, vissvarīgākais ir nenovērtēt sagatavošanu par zemu un rūpīgi attaukot virsmu. Pretējā gadījumā uzlīmes laika gaitā sāks lobīties. Tāpat nav ieteicams uzlīmes uzklāšanas laikā mēģināt izstiept. Galu galā tās atgriezīsies sākotnējā izmērā un veidosies spraugas.

Man šķiet, ka mēs ar vīru pārāk enerģiski izlīdzinājām flīzes ar tapešu lāpstiņu, tāpēc uzlīmes nedaudz izstiepās. Pēc kāda laika tās saruka līdz sākotnējam izmēram. Tāpēc tagad es labprātāk izmantošu tikai kokvilnas drānu, lai tās izlīdzinātu, tikai nedaudz palīdzot ar lāpstiņu.

Vai uzklāšanai ir nepieciešami kādi īpaši instrumenti?

Virsmas tīrīšanai un attaukošanai būs nepieciešams etiķis, kokvilnas drāniņa uzlīmju izlīdzināšanai un tapetes lāpstiņa. Protams, arī lineāls, zīmulis, šķēres un tapešu nazis uzlīmju pielāgošanai.
Ja uz baltajām flīzēm varēja saskatīt katru traipiņu, tad uz pašreizējām rakstainajām flīzēm tos uzreiz nepamanīsiet.

Vai grīda ar uzlīmēm ir lietojama uzreiz pēc uzklāšanas, vai arī ir jāgaida, līdz tā nožūst?

Uz grīdas var staigāt uzreiz pēc uzlīmēšanas. Tikai mūsu bērnu garās vannas ir nomainītas pret ātru dušu, lai izvairītos no pārlieka ūdens uz grīdas.

Kā ir ar flīžu uzlīmēm uzturēšanas ziņā? Vai tās prasa kādu īpašu kopšanu?

Pirmkārt un galvenokārt vēlos pieminēt, ka vannas istabas tīrīšana ir kļuvusi ērtāka. Ja uz baltajām flīzēm varēja saskatīt katru traipiņu, tad uz pašreizējām rakstainajām flīzēm tos uzreiz nepamanīsiet.

Tas nenozīmē, ka kopš tā laika esmu pārstājusi slaucīt grīdu – man vienkārši tas nav jādara katru dienu. Ik pēc dažām dienām noslaukiet grīdu ar mitru drānu, neizmantojot mazgāšanas līdzekli.

Protams, laiku pa laikam izmantoju tīrīšanas līdzekli, tomēr izvairos no spēcīgiem tīrīšanas līdzekļiem ar hloru, jo baidos, ka tie sabojās flīžu virsmu.
Salīdzinot ar tradicionālo grīdu, šai grīdai ir divas priekšrocības: tā ir neslīdoša, ko īpaši novērtēsiet, izkāpjot no vannas, un tā ir siltāka un patīkamāka pieskārienam.

Vai esi apmierināta ar jauno flīžu virsmu pēc vairāku mēnešu lietošanas?

Godīgi sakot, es uztraucos, ka uzlīmes ar laiku izžūs vai sāks lobīties. Tomēr nekas tāds nenotika. Divi mazi zēni un intensīva grīdas lietošana bija pietiekams stresa tests. Taču nebija nepieciešama īpaša kopšana.

Salīdzinot ar tradicionālo grīdu, šai grīdai ir divas priekšrocības: tā ir neslīdoša, ko īpaši novērtēsiet, izkāpjot no vannas, un tā ir siltāka un patīkamāka pieskārienam.

Vienīgais trūkums ir iepriekš minētās spraugas, kas radās tāpēc, ka mēs pārāk centāmies uzlīmes izlīdzināt. Mūsu sākotnējās flīzes bija bēšas, tāpēc, par laimi, šīs milimetru spraugas nav tik pamanāmas. Galu galā tas neietekmē ne funkciju, ne estētiku.

Vai jūs apsverat iespēju izmantot flīžu uzlīmes citās telpās?

Es, iespējams, baidītos izmantot šīs uzlīmes virtuvē, kur tās būtu pakļautas lielākai slodzei. Varētu izlīt karsta mērce, varētu nokrist nazis... Priekšnamā tās varbūt varētu izbojāt smiltis no apaviem. Bet jebkurā citā telpā noteikti tās izmantošu.

Kā uzlīmēt flīžu uzlīmes?

Jums būs nepieciešams:
Uzlīmes, etiķis, kokvilnas audums, tapešu lāpstiņa, lineāls, šķēres, zīmulis, papīrnazis.
Procedūra:
Noņemiet no uzlīmes plēvi un uzklājiet uzlīmi uz gludas un tīras virsmas. Izlīdziniet flīžu uzlīmju virsmu ar tīru drāniņu vai tapetes lāpstiņu.

Jūs varat uzlīmes izmantot arī uz cita veida virsmām, ne tikai uz flīzēm. Svarīgi, lai līmējamā vieta būtu gluda un tīra.

Līmlenti var noņemt, neriskējot sabojāt sienu, izmantojot matu žāvētāju. Uzkarsējot uzlīmi, to ir ļoti viegli noņemt. Tomēr šī iemesla dēļ tās nav piemērotas grīdas apsildes segumam. Uzlīmi var noņemt, neriskējot sabojāt sienu, ar matu fēna palīdazību. Uzkarsējot uzlīmi, to ir ļoti viegli noņemt. Taču jāņem vērā, ka šī iemesla dēļ uzlīmes nav piemērotas apsildāmajām grīdām.

Vairāk iedvesmas