Līdz pat 15% atlaide vannas istabas precēm | Ietaupiet jau tagad →
Mid Season Sale | Ietaupiet līdz pat 50% →
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Mazs dzīvoklis, kas iekārtots kompakti un praktiski

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Martina dzīvo kopā ar dēlu un meitu, taču mājokļa remontam viņai nebija laika. Tāpēc sievietei palīgā steidzās interjera dizaineri. Iedvesmojieties no šī mazā dzīvokļa pārvērtībām!

No maza divistabu dzīvokļa līdz ērtam trīsistabu mājoklim

Martinai un viņas bērniem dzīve mazā dzīvoklī piespēlēja daudz kompromisu. Lai gan sešpadsmitgadīgajam dēlam izdevās ierīkot atsevišķu istabu, Martina un viņas trīspadsmitgadīgā meita joprojām dzīvoja vienā dzīvojamā istabā, kas apvienota ar virtuvi. Vietas nebija pietiekoši daudz.

Tāpēc Martinas vēlme bija radīt savu vietu katram ģimenes loceklim, kur viņi varētu iegūt privātumu un mierīgi atpūsties.

No mazā divistabu dzīvokļa dizaineriem izdevās izveidot trīsistabu mājokli. Viņi to panāca, virtuves zonā izbūvējot sienu, lai izveidotu vēl vienu guļamistabu.

Meitenes istaba

Daniela vēlējās, lai viņai būtu atsevišķa istaba. Un dizaineri to īstenoja. Ar jaunā plānojuma palīdzību viņiem izdevās izveidot mājīgu interjeru un iegūt daudz vietas pat dažos kvadrātmetros.

Lai radītu gaisīguma sajūtu, dizaineri paļāvās uz vienkāršām, vieglām mēbelēm, kuras atdzīvināja ar krāsainiem aksesuāriem. Mājīgumu rada arī dekoratīvie spilveni, pelēkbrūnais paklājs un taburete, ko Daniela var izmantot ne tikai kā pufu bet arī kā sānu galdiņu.

Pusaugu meitenes istabā ir arī kosmētikas stūrītis, kuru veido pelēka kumode un liels, apaļš spogulis, kas vizuāli paplašina interjeru.

Meitenes istaba pirms pārvērtībām

Meitenes istaba pēc pārvērtībām

Minimālistiska virtuve

Starp guļamistabu un meitenes istabu dizaineri izveidoja telpu, kurā tika iekārtota virtuve. Tomēr, lai to panāktu, bija nepieciešams izmantot katru centimetru.

Tajā tika novietots nolokāms galds un smalkiem saliekamiem krēsliem, kurus var piekārt pie pelēko flīžu sienas. Tas pasargā to no netīrumiem, kā arī ienes interjerā minimālisma devu.

Vienkāršā pelēkā un baltā virtuves iekārta ar spīdīgām durvīm lieliski iekļaujas šajā interjerā, vizuāli paplašinot telpu un piešķirot tai mūsdienīgu izskatu.

Tā kā virtuvē trūkst dabiskās gaismas avota, dizaineri centušies nodrošināt vismaz pietiekamu mākslīgo apgaismojumu, izmantojot sienas lampas, kuras var grozīt pēc vajadzības.

Dzīvojamā istaba un guļamistaba vienā

Dizaineri burvīgā veidā atrisināja arī Martinas guļamistabas jautājumu. Lai iegūtu vairāk brīvas vietas uz grīdas, viņi visu glabāšanas telpu novietoja līdz griestiem. Tāpat kā virtuvē, viņi izmantoja spīdīgus skapjus.

Televizoru dizaineri pielika pie īsākas sienas un stūrī novietoja sānu galdiņu.

Tas ļāva viņiem istabā novietot dīvānu, ko Martina viegli varēs pārvērst par ērtu divguļamo gultu.

Mājīgo atmosfēru papildināja sveces, dekoratīvie spilveni un paklājs.

Krāsu un materiālu spēle

Lai dzīvoklis izskatītos viendabīgs, dizaineri visās telpās ievēroja vienādu krāsu un materiālu paleti. Viņi arī "savienoja" telpu ar jaunu grīdas segumu, durvīm un lielformāta flīzēm. Tās tika izmantotas arī priekšnama daļējai flīzēšanai.

Tādā veidā dizaineriem ir izdevies izveidot nelielu, mājīgu dzīvokli, kurā ikkatram tā iemītniekam ir sava vietiņa.

Priekšnams pirms pārvērtībām

Priekšnams pēc pārvērtībām

Pārvērtību autori

Čehu dizaineri Kamila Douděrova un František Kobližka bija atbildīgi par šīm interjera pārvērtībām.