Mid Season Sale | Ietaupiet līdz pat 50% →
Pavasaris mājās | Iedvesmojieties →
5 € DāvanaReģistrācijaPieteiktiesGrozsMenu

Īres dzīvokļa pārvērtības

Vai jums ir tukšs īres dzīvoklis, kuru vēlaties pārvērst par mājīgu dzīvesvietu kādam jaunam iemītniekam?

Tad turpiniet lasīt un smelieties iedvesmu no mums, jo arī mēs pārplānojām kāda Prāgas dzīvokļa viesistabu un guļamistabu. Raksts jums noteikti būs aktuāls arī tad, ja jūsu īres dzīvoklis ir šeit pat, Latvijā. Rezultāts ir tik tiešām iespaidīgs!

Platība:
65 m²

Laiks:
4 nedēļas

Budžets:
~7000 €

Kas tika paveikts?

Nepilnu 5 nedēļu laikā izstrādājām plānu un iekārtojām viesistabu un divas guļamistabas 65 m² platībā dzīvoklim, kas atrodas Prāgas centrā. Dzīvoklis, kam devām otro elpu, ir paredzēts nomai.

Kāds bija mūsu mērķis?

Mūsu mērķis bija radīt interjeru, kurā īrnieki justos kā mājās jau no pirmās dienas. Lai apmierinātu pēc iespējas vairāk īrnieku individuālās vēlmes, izvēlējāmies neitrālus toņus , kas ir vispiemērotākie ilgstošai dzīvošanai. Vēlējāmies izveidot telpu, kas būtu mājīga, bet vienlaikus savdabīga un ar savu odziņu.

Viesistabas dizains

Skaists vecs dzīvoklis ar oriģinālām koka grīdām un elpu aizraujošu skatu uz Dievmātes baznīcu. Šie bija divi galvenie elementi, kas noteica viesistabas dizainu. Lai nezaudētu šī vecpilsētas dzīvokļa šarmu, mēs izvēlējāmies neitrālus smilškrāsas interjera elementus, tos papildinot ar melniem akcentiem. Tādējādi netiek aizēnota atmosfēra, bet gan gluži pretēji – tas dzīvoklī rada harmoniju.

PIRMS

Viesistaba pirms: baltas sienas, augsti griesti, oriģinālas koka dēļu grīdas un skats uz Vecpilsētas laukumu. Tāds bija pārvertību sākumpunkts.

PĒC

Viesistaba pēc: pārlaicīgs dizains apvienojumā ar dzīvokļa oriģinālo skaistumu – grīdām, logiem, gaismu un skatu pa logu.

Telpas plānojums (20 m²)

Projektā strādājām ar viesistabu 20 m² platībā. Kā mēs izmantojām šo vietu?

Dizinā nolēmām izvairīties no bohēmas, skandināvu un glamūra stila. Tā vietā izvēlējāmies mūsdienīgu interjeru, kas nav nedz pārāk sievišķīgs, nedz vīrišķīgs.

Šis stils lieliski saderēja ar sākotnējo telpu. Savas neitralitātes dēļ dzīvoklis ir piemērots īrei, taču tas noteikti nav bezgaumīgs, garlaicīgs vai pārāk "pliekans". Tam piemīt izdoma, un tajā pašā laikā tas ir veidots tā, lai apmierinātu pēc iespējas vairāk īrnieku vēlmes.
Dizaineres piebilde

Viesistabā ir arī kumode ar spoguli. Šāda kompozīcija ir biežāk sastopama guļamistabās vai gaiteņos. Taču šajā gadījumā tas lieliski iederas arī viesistabā, jo tā ir kā alternatīva gleznām. Skatoties guļaimstabā, spogulis rada skaistu efektu. Atverot divviru durvis un raugoties spogulī no gultas, atspulgā redzama daļa no viesistabas.

Andrea Kroupova, dizainere
Noskaņu kolāža
Vizualizācija

Guļamistabas dizains

Guļamistabas dizainam tika rasta iedvesma no viesistabas. Arī tajā tika izvēlēti gaiši toņi un dota priekšroka plašumam un mūsdienīgumam. Izvēlētais stils dominē visā dzīvoklī, kas palīdz "savienot" telpas. Šāds interjers rada mieru un harmoniju.

PIRMS

Pirms pārvērtībām. Sākotnēji guļamistabā bija tikai drēbju skapis un griestu lampa. Papildus mēbelēm interjera dizainere lielu uzmanību veltīja arī dekorācijām.

PĒC

Pēc pārvērtībām. Guļamistaba papildina viesistabu; abas telpas ir saskaņotas. Dizainere ir atradusi vietu arī darba stūrītim, kumodei, spogulim un omulīgam atpūtas stūrītim ar lampu.

Vizualizācija

Realizācija

Telpas plānojums (15 m²)

Dizainere Andrea labprāt strādā ar asimetriskiem plānojumiem. Tāpēc no viņas var nemaz negaidīt ierasto "gulta istabas vidū, divi naktsskapīši un divas lampas" tipa dizainu. Tas pats attiecas uz 15 m² lielo guļamistabu. Oriģināla interjera izveide bija daļa no uzdevuma, tāpēc dzīvokļa īpašnieki bija apmierināti ar netradicionālo mēbeļu un aksesuāru izkārtojumu.

Gulta tika novietota tuvāk logam. Tādējādi telpas centrā tiek radīta vairāk vieta. Gultas kreisajā pusē ir mājīgs atpūtas stūrītis ar lampu. Labajā pusē klasiskā naktsskapīša vietā ir zema kumode. Šādā veidā tiek padomāts par praktisku uzglabāšanas vietu guļamistabā. Turklāt uz kumodes ir arī vieta dekorācijām. Ja nevēlaties likt pie sienām naglas vai vēlaties telpu iekārtot netradicionālā veidā, varat vienkārši atstutēt ierāmētās bildes pret sienu. Tas ir vienlīdz efektīvs, vienkāršs un praktisks risinājums.

Paklājs gultas priekšā padarīs rītus patīkamāku un piešķirs mājīgumu visai telpai. Tāpat guļamistabā ir padomāts arī par nelielu darba stūrīti.
Klienta piebilde

Pēc mūsu pieprasījuma dizainere Andrea sagatavoja divus viesistabas dizainus – vienu neitrālākā krāsā un otru izteiksmīgāku. Kad tos apskatījām, mēs nevarējām izlemt, kuru izvēlēties, jo abi dizaini bija lieliski izstrādāti. Taču beigās priekšroku guva neitrālo toņu projekts, jo tas piesaistīs lielāku skaitu īrnieku. Montāža un fotosesija notika nedēļas laikā pēc projekta apstiprināšanas. Šodien tur jau dzīvo pirmie īrnieki, kas ir ļoti apmierināti ar savu dzīvesvietu.

Par dizaineri: Andrea Kroupova

Sveiki, mani sauc Andrea Kroupova (Andrea Kroupová) un es esmu no Čehijas. Es izstrādāju interjera dizaina projektus komerciāliem un dzīvojamo ēku projektiem. Man patīk kombinēt dažādus materiālus un krāsas, vecas mēbeles ar jaunām un pat šķietami nesaderīgus elementus.